reklama

42 států, 514 týmů, to je Mistrovství světa v agility 2017, které hostí Home Credit Arena

6. 10. 2017
Liberecká aréna již podruhé až do neděle hostí vrcholnou událost, kterou si rozhodně nenechte ujít! Agility, to znamená hbitost, agilnost, čilost. Tyto pozitivní vlastnosti si dal do názvu sport připomínající parkur, s tím rozdílem, že nesoutěží koně, ale psi a jejich páníčkové.
Tento sport prospívající nejen psům, ale především jejich majitelům, se zrodil ve Velké Británii někdy v sedmdesátých letech. Wikipedie, kde naleznete stručnou, ale velmi výstižnou charakteristiku, oč jde, uvádí rok 1978, ale agility se rodilo postupně z přirozených aktivit, které bychom měli se svým psím kamarádem provozovat, aby se z něho nestal gaučový povaleč. A protože jde o sport partnerský, utužuje nejen vztah člověk - pes, ale udržuje i lidskou figuru a přirozeně působí proti ukládání tuku na nežádoucích místech. Tím si vysvětluji, proč se agility věnuje tolik žen. Jde rovněž o sport velmi společenský, protože během tréninků přirozeně navážete přátelství s ostatními stejné vášni propadlými pejskaři.
MS v agility se v Liberci pořádá již podruhé. Poprvé to bylo roku 2012. Mistrovství tehdy bylo označeno za nejlépe zorganizované v historii tohoto sportu a tak není divu, že se již po pěti letech vrací opět k nám.
Tato letos největší sportovní akce Libereckého kraje má kromě propagace České republiky a našeho regionu i nezanedbatelný význam ekonomický pro pořádající Liberec. Mistrovství zde konkrétně zanechá přes 40 milionů korun v tržbách plus daně z mezd. V jedenácti hotelích bylo zarezervováno 1 400 míst. Očekává se kolem čtyř tisíc návětěvníků z domova i ze zahraničí. Některé země mají totiž velmi agilní fankluby, a tak zde uvidíte nejen početnou výpravu německých sousedů, ale i fanoušky až z Japonska.
Dalším důvodem, proč do Home Credit Arény zajít, je i fakt, že Česko patří k horkým favoritům mistrovství, konkrétně Martina Magnoli Klimešová s fenkou Kiki může získat již třetí zlato v řadě, tak přijďte fandit! Ale pospěšte si, již před zahájením byla prodaná více jak polovina z pěti tisíc vstupenek, které šly do oběhu. MS Agility 2017 končí v neděli (8.10.2017). My se k této významné události v následujícím týdnu ještě vrátíme a přineseme celkový souhrn. Dnes jsme připravili obrazový report ze slavnostního zahájení.

Zákulisí těsně před časem nula.
Foto Mad

Foto Mad

Argentina půjde první.
Foto Mad

Jdeme na to!
Foto Mad

Soutěžní družstva jsou tvořená psem a člověkem. Má-li páníček víc psů, může postavit více družstev. Pes ve více různých družstvech soutěžit nemůže. Některé státy, jako například Kostariku, zastupovalo jen jedno družstvo, jiné státy, třeba Dánsko, postavily týmů patnáct, což je maximální počet pro jeden stát.
Foto Mad

Družstvo Číny.
Foto Mad

Maskoti jsou důležití členové delegací, je čas si jich pár představit.
Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Teď trochu předbíháme událostem, protože tento oficiální maskot MS Agility 2017 bude představen až na samý závěr ceremoniálu.
Foto Mad

Fankluby vehementně podporují své týmy již během nástupu.
Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

I malý fanklub může mít velké vlajky (Jihoafrická republika).
Foto Mad

Britská výprava má pro jistotu vlajkonoše i vzadu, asi aby bylo jasné, kde končí.
Foto Mad

A pozor, jako poslední přichází zástupci pořadatelské země. Ale co se to děje? Ačkoliv český sektor je největší, žádné mávání vlajkami, žádný bojovný pokřik se neděje! Jsme psí čumáci? Přitom Česko na uplynulých MS již získalo sedm zlatých, sedm stříbrných a tři bronzové medaile. Kdyby se mistrovství hodnotilo podle aktivity fanklubů, asi bychom nic nevyhráli. Tedy ve čtvrtek, třeba se do neděle ještě mnohé změní. Přispět k báječné atmosféře můžete i vy!
Foto Mad

Podporu mají i někteří konkrétní soutěžící.
Foto Mad

Foto Mad

Slavnostní projevy můžou být různě dlouhé :-)
Foto Mad

Je čas zavolat domů, ale kolik hodin u nás teď vlastně je? Poznámka: Modrobílý pudl v argentinských barvách není vůbec raritou. V naší další reportáži uvidíte i zajímavější kreace.
Foto Mad

O zpestření slavnostního programu se postaraly roztleskávačky A - Stylu. Jen aby slečna nespadla do klína panu senátorovi!
Foto Mad

Konečně, MS Agility 2017 je zahájeno!
Foto Mad

Máme to za sebou, je čas vrátit se do zákulisí.
Foto Mad

Zde zavládl poněkud chaos, protože všechny výpravy si pochopitelně chtěly pořídit foto před k tomu určenou sponzorskou tabulí. Jenomže tabule byla vedle vchodu na plochu, a tím pádem se východ poněkud zašpuntoval. Tak mě napadá, nic ve zlém, ale někdo má pejska a někdo dítě.
Foto Mad

Někteří zvolili náhradní řešení.
Foto Mad

A toto je již opravdu zákulisí, díváte se do německé šatny.
Foto Mad

Vedle mají Italové taktickou poradu.
Foto Mad

Je to mistrovství především psů, tak na závěr několik fotek z dopoledních tréninků.
Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad

Foto Mad


Text a foto Mad
referendum
18. 9. 2018 11:05 Liberec podá kasační stížnost na postup soudu, který rozhodl o konání referenda spolu s komunálními volbami. Stížnost asi neovlivní termín hlasování.
cyklojízda
18. 9. 2018 06:36 Sdružení Český ráj zve všechny cyklisty na letošní cyklojízdu, která se uskuteční v rámci Týdne mobility v sobotu 22. září od 10.00 hodin v úseku Líšný – Železný Brod. Více ZDE.
hejtman
18. 9. 2018 06:28 Pravidelný seriál výjezdů Martina Půty do obcí Libereckého kraje se po prázdninách vrací. Ve středu 19. září zavítá hejtman do Vratislavic nad Nisou.
pomník
17. 9. 2018 18:05 V Hrádku n. N. odhalili pomník Rudolfu Zárybnickému. Jde o jeden z tragických příběhů, jež se odehrály v pohraničí před podepsáním mnichovské dohody.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).