reklama
Zblízka
Nejnovější viditelný úspěch Fakulty textilní TUL je nejviditelnější ve tmě
27. 7. 2017 Při představení druhé generace inteligentní cyklistické bundy to Jana Drašarová, děkanka Fakulty textilní TUL, vystihla vtipně a zcela přesně, když prohlásila: "Tato bunda je momentálně nejviditelnější úspěch naší fakulty, zvláště ve tmě nejviditelnější."
25. 7. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Ochránci přírody v pondělí vypustili v rámci záchranného programu na letišti v Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku 20 syslů obecných. Jde o kriticky ohrožený druh, který takřka vymizel i z hodkovického letiště. V minulosti tuto lokalitu obývalo několik desítek jedinců, v posledních letech jich bylo maximálně pět a nyní zde přežíval možná už jen jediný. ČTK to řekla koordinátorka záchranného programu Agentury ochrany přírody a...
24. 7. 2017 I když bývá v období prázdnin takzvaná okurková sezóna, tedy příliš se toho ve společnosti a politice neděje, pořádají se i zajímavé akce pro pobavení a přilákání dovolenkářů a lidí, kteří mají a chtějí využít volný čas. Prázdniny jsou hlavně čas nejrůznějších hudebních festivalů.
Horké léto Technického muzea Liberec, do podzimu se třikrát zvětší
21. 7. 2017 Technické muzeum Liberec bude 6. září slavit teprve třetí výročí otevření, ale dárek si hodlá nadělit pořádný, na sobotu 9. září připravuje otevření nových expozic v dalších prostorách bývalého areálu LVT, který muzeu nedávno propůjčilo (zatím) na deset let město.
STYL: Rumburské Stonehenge třetího milénia
19. 7. 2017 Názory na duchovní potenciál Hvězdy života, jak se tento útvar správně jmenuje, se různí. Její potenciál marketingový však nikdo nezpochybňuje. Je obrovský a přitahuje návštěvníky z široka daleka.
Procházka dějinami moderního umění podle Klewana a dobrá investice do Střížkové
17. 7. 2017 Oblastní galerii v Liberci se podařil husarský kousek, možná i největší v jejích dějinách. Lázně až do konce září představují celou plejádu umělců, jejichž jména plní hesla encyklopedií světového moderního umění. Za shlédnutí stojí i výstava Johany Střížkové, finalistky ceny Jindřicha Chalupeckého za loňský rok.
Liberecký zámek zůstává zakletý i bez Růženy řečené Šípkové
14. 7. 2017 Nápady, jak získat pro město liberecký zámek, sleduji již delší dobu. Některé disponují značnou dávkou absurdního humoru a pak, fascinuje mě převrácená logika té věci. Město nehledá budovu pro něco, co potřebuje, ale vymýšlí, na jakou bohulibou aktivitu koupi naroubovat.
TECHNO: Janatův mlýn slaví 250 let své existence v dobré kondici
12. 7. 2017 Malebné podkrkonošské Buřany jsou proslulé tradicí dřevosochařských festivalů. Již méně se ví, že zde stojí technická památka první kategorie. Janatův barokní vodní mlýn je bezpochyby nejlépe zachovaný mlýn v Libereckém kraji a jeden z nejvýznamnějších funkčních mlýnů v Česku.
INSPIRACE: Bärwalder See, moře s Uchem Evropy
10. 7. 2017 Jezero Medvědího lesa se nachází severně od Bautzenu na místě, kde nedávno zela rána po povrchovém dole Bärwald. Investovat hodinu cesty od českých hranic se vám rozhodně vyplatí, protože dnes tu září novotou letovisko s německým komfortem a plážemi jako na Riviéře.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to bohuzel je jedna z tíživých ocelových koulí Liberce, i když asi...
Liberecký zámek jsou luxusní prostory. Škoda. že není soukromník,...
Děkujeme za upozornění, bude zapracováno.
tady to máš i s plochou voe http://www.vipcastle.com/cs/my-product/412/
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).