reklama
Výlet
Naši regionální výrobci vyrazili s kůží na trh do Lužice
2. 6. 2017 Do hornolužického Obercunnersdorfu jsme vyrazili na Den otevřených podstávkových domů. Na místě nás kromě perel dřevěné architektury zaujal trh, kterému vévodily stánky s logy regionálních produktů Libereckého kraje. Většina z nich zde prodávala poprvé.
Zrenovovaný Kristiánov nadchne dospělé, děti pobaví
26. 5. 2017 Znovuotevřená Liščí bouda na Kristiánově nabízí novou expozici, a dvě povedené naučné stezky. Petr Nový, autor scénáře expozice a stezek, o přípravě řekl: "Ta práce pro nás byla zábavou a snad je to na výsledku vidět." Ano, je to vidět, běžte se přesvědčit!
Soubor dřevořezů křížové cesty na Bezděz je kompletní, a přesto rozdělený
29. 4. 2017 Cenné dřevořezy křížové cesty na hrad Bezděz jsou tři století staré. Na svém místě, schovány před nepřízní počasí jen výklenky kapliček, přežily až do éry budování socialismu. Pak se začaly ztrácet. Ač v to málokdo doufal, zmizelé kusy byly navráceny na Bezděz a dílo je opět kompletní, ale nikoliv pohromadě.
Riedelova hrobka a vila v Desné, atrakce cestou do Harrachova
14. 4. 2017 Desná se proslavila zejména Protrženou přehradou na Bílé Desné. Turisty trochu opomíjené zůstávají další pozoruhodné památky, Riedelova vila a hrobka. Lidé kolem nich projíždějí cestou z Tanvaldu na Harrachov, málokdo si těchto dominant města nevšimne, ale ke své škodě je málokdo navštíví.
S technikem dálkových spojů do světa renezanční kuchyně
7. 4. 2017 Letošní rok je na památkách ve znamení renezanční šlechty. Na Frýdlantě toho využili. Rozhodli se otevřít sezónu stylově a prvním návštěvníkům ukázat, jak se připravovala renezanční hostina. A protože kuchaři byli v dobrém rozmaru, nabídli příchozím i něco na ochutnání.
Jarní výlet z Křížového vrchu přes Švýcarskou boudu na Dutý kámen
1. 4. 2017 Pro náš tip na jarní výlet jsme si vybrali okolí Cvikova, bohaté na přírodní i umělé atrakce všeho druhu. A jak je u našich výletů zvykem, procházku jarní přírodou si můžete snadno upravit podle svých představ.
17. Euroregiontour, nejen region a nejen turistika
24. 3. 2017 Veletrh nepřinesl na první pohled nic převratně nového. Na pohled druhý pozorný návštěvník zaregistroval, že trendy, které klíčily již několik let, v plné síle vyrazily na povrch. Asi nejvehementněji se o slovo hlásí zážitková turistika a v těsném závěsu za ní virtualizace téměř všeho, na co si vzpomenete.
Sychrovský prolog nové sezóny hradů a zámků
25. 2. 2017 Období masopustních akcí vrcholí. K těm tradičně vyhlášeným patří Masopust na Sychrově. Protože byl přítomen i ředitel územní památkové správy Miloš Kadlec, máme pro vás nejen obrazovou reportáž, ale i stručný přehled toho, co nás tuto sezónu čeká.
Czocha, Čechy dosud neobjevený zámek, je otevřený celoročně
9. 2. 2017 Czocha, kdysi český hrad nedaleko česko-polských hranic přestavěný na rozlehlý zámek, je ideální cíl zimního výletu. Má otevřeno celoročně, skrývá spoustu tajemství, je opředený konspiračními teoriemi a jeho zámecká restaurace se těší výborné pověsti.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).