reklama
Styl
Hříšníci za volantem pozor, policie teď dohlédne dál
15. 4. 2018 Co jsou schopny rozeznat špionážní satelity raději nedomýšlet, auta spočítáte i na mapových serverech, takže je spíš s podivem, že nám Česká policie inovativní systém sledování řidičů na dálku předvedla až nyní. A tak žhavé to zase nebude...
Liberecké Technické muzeum vystavuje největší sbírku aut Rolls Royce v Česku
9. 4. 2018 Přesněji řečeno, jde o sbírku manželů Hadrabových, která se vystavením stala největší veřejně přístupnou sbírkou těchto králů silnic. Ale v nově otevřeném pavilonu D Technického muzea najdete i další poklady a všech 15 exponátů funguje! Vždyť Hadrabovi s nimi pravidelně jezdí na výlety!
Romové oslaví svůj den tuto neděli, v Liberci se slavilo s předstihem
6. 4. 2018 8. duben je Mezinárodním dnem Romů (MDR) od roku 1990, kdy byl ustanoven na 4. kongresu Mezinárodní romské unie ve Varšavě. Má oslavovat romskou kulturu a šířit povědomí o problémech, kterým Romové čelí. Že těch problémů je stále dost, napovídá i datum oslavy liberecké, která se konala již o Velikonocích.
Velikonoční tradice, to nemusí být jen kraslice a pomlázka
31. 3. 2018 Tradicemi spojenými se svátky jara myslíme většinou rituály mající kořeny tisíce let staré, průběhem času upravené moderními náboženstvími do současné podoby. Ale stejně pozoruhodné a krásné můžou být i tradice zcela mladé, které třeba teprve slaví plnoletost.
IQLANDIA poprvé hostila mezinárodní projekt Art & Science
25. 3. 2018 AKTUALIZOVÁNO O SFÉRICKÉ VIDEO. Art & Science, projekt zapojující do společné práce studenty českých, německých a polských škol našeho regionu, navazuje na velmi úspěšnou Lanternu Futuri, vzniklou již roku 2004. Česko se ale role hostitele ujalo poprvé, a to hned na výbornou.
Co mají společného kolektivní bydlení, Tower 41 a aury snů?
19. 3. 2018 Odpověď je jednoduchá, Lázně, tedy formálně správněji Oblastní galerii v Liberci, kde můžete navštívit až (nebo jen) do 10. června tři nové výstavy. Jejich svorníkem jsou i vize a sny a to, že návštěva komentované prohlídky je ještě lepší nápad než jindy.
Po řekách zmrzlého Libereckého kraje za ledovou reportáží
7. 3. 2018 Uplynulý víkend byl ideální dobou ke zdokumentování následků týdenních mrazů, během kterých u nás panovala větší zima než na severním pólu. Pravda, tam ve stejné době udeřila tepla až absurdní. Nebezpečí číhající na zrádném ledu na civilizací zhýčkané občany zaplnila zpravodajství všech médií.
II. Winter Night Race Liberec, běh pro radost a pro Jedličkův ústav
1. 3. 2018 Slunce zapadlo, teplota letí dolů, mrazivá noc rychle nastupuje. Přesto se za kavárnou Harlequin na konečné tramvaje v Lidových sadech srocuje dav vybavený čelovkami. Řada běžců má s sebou psa. Zvířata cítí blízkost startu a dávají se do hromadného štěkotu. Noční závod Jizerkami začíná!
Masopust na Sychrově jako místo pro konspirační schůzku
23. 2. 2018 Sychrovské masopusty jsou vyhlášené kvalitní zábavou a dobrým jídlem. My jsme se nicméně nepřišli povyrazit, ale získat informace. Návštěvnost památek v Libereckém kraji má totiž dlouhodobě vzestupný trend, a tak jsme pátrali přímo u pramene, na co se můžeme těšit letos.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Prokázaná fakta.... Dříve sloužila silnice pro min. 700 lidí ( 700...
No někdo, kdo se pod svůj výtvor boji podepsat jménem..divíte se :)?
jestli je tady někdo ko..t, pak to není novinář nýbrž ten druhý.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).