reklama
Styl
Udělejte něco pro sebe, navštivte Křehkou krásu 2017!
12. 8. 2017 Až do konce víkendu jablonecké Eurocentrum opět žije veletrhem skla a bižuterie. I když akce osloví zejména ženy a dívky, které si zde můžou koupit autorské šperky za velmi zajímavé ceny, je to výborná příležitost i pro pány, jak pořídit atraktivní dárek nebo kam...
Procházka dějinami moderního umění podle Klewana a dobrá investice do Střížkové
17. 7. 2017 Oblastní galerii v Liberci se podařil husarský kousek, možná i největší v jejích dějinách. Lázně až do konce září představují celou plejádu umělců, jejichž jména plní hesla encyklopedií světového moderního umění. Za shlédnutí stojí i výstava Johany Střížkové, finalistky ceny Jindřicha Chalupeckého za loňský rok.
Paříž, Berlín i zasněžený Mnichov, to vše Liberec nabízí na sto metrech
8. 7. 2017 Na to, že se Liberec v posledních letech stal městem filmu, jsme si již zvykli. Teď zde Němci s podporou české produkce celých čtrnáct dní točili dvoudílný televizní film o komunistickém bohémovi Bertoltu Brechtovi. Liberec a divadlo F.X. Šaldy za tuto roli a služby s ní spojené vyfakturovaly kolem tří milionů korun.
Trosecká highline, nechej se vést Sílou a dokážeš to!
6. 7. 2017 Vzpomínáte na finální scénu IV. epizody série Star Wars (Nová naděje), kdy se Luke Skywalker nechá vést "Sílou" a podaří se mu nemožné, torpédem zasáhne malou větrací šachtu Hvězdy smrti? Tak když podobnou "Sílu" naleznete v sobě, po lajně přejdete cokoliv.
Tradice slavných jabloneckých výstav vstává z popela
30. 6. 2017 Srovnávat Mezinárodní trienále skla a bižuterie s legendárními výstavami bývalého Jablonexu je ošidné, protože koncepce je jiná. Ale právě co se nápadu, reprezentativnosti a rozsahu týče, se Muzeu skla a bižuterie povedl husarský kousek, který prostě musíte vidět!
28. 6. 2017 AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNO DRUHÉ VIDEO! Letošní jablonecké trienále je impozantní, perfektně připravené a zahájení proběhlo ve velkém stylu. Průvod, vedený akrobaty Amanitas Fire Theatre, postupně prošel celkem pět expozic umístěných nejen v Muzeu skla a bižuterie, ale i v kostele sv. Anny, v galerii N a v Eurocentru.
Raspenavský ohňový polygon pokřtil hejtman i matka příroda
9. 6. 2017 Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje slavnostně představil ohňový kontejner, výsledek první etapy budování raspenavského ohňového polygonu. Uvedení do provozu okořenila průtrž mračen. Zatímco na dobrovolníky uvnitř kontejneru útočily plameny, diváci venku dostali ledovou sprchu.
Svijanský zámek má svatební unikát, od oltáře můžete skočit přímo do postele!
6. 6. 2017 Svijanský zámek zahajuje druhou sezónu a v rámci zdárně ukončené další etapy rekonstrukce otevírá hotel, jehož svatební apartmá aspiruje na zápis do knihy rekordů a kuriozit. Nabízí totiž nejen pohled na panorama Českého ráje, ale i přímo do nitra kaple.
Čerstvý festival osvěžil rozpálený Liberec
31. 5. 2017 Na hudebních festivalech jsou stánky s jídlem doplňkovou atrakcí. U festivalů jídla je tomu právě naopak. Kuchaři, vařící, nebo spíš exhibující na pódiích, povzbuzují váš apetit ochutnat z bohaté nabídky, a když se jim to podaří, jejich show je kulisou dobrého trávení.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Nějaký férový článek o Peltovi (a jeho kamarádech) by nebyl ?? Měli...
Nevim proč sem taháte Syner když s tím nemá nic společného, on...
Férově ?? Zde v Synerlandu ?? Si děláte půlky, ne ??
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).