reklama

Turnov si pro divadlo vybral variantu se sklem a kovem

6. 8. 2017
Turnov si pro podobu přístavby divadla, jejíž cena by neměla přesáhnout 35 milionů korun, vybral návrh architekta Josefa Pleskota. Je založený na skle a kovu, řekla ČTK místostarostka města Jana Svobodová (ANO). Budova divadla je sice v relativně dobrém stavu, problém je ale v zázemí. Prostor šaten je malý, nedostatečná je kapacita toalet i místo, kde se mohou diváci o přestávce nebo po představení spolu pobavit.
Turnov si pro divadlo vybral variantu se sklem a kovem
Ilustrační foto
Vyřešit by to měla plánovaná dostavba, kterou chce město zahájit v roce 2019 nebo 2020. Její podobu vybírali zastupitelé ze dvou studií. Turnov přímo oslovil dva uznávané architekty, vedle Pleskota ještě Ladislava Lábuse. "Obě studie byly velmi kvalitní a dle mého názoru obě by byly pro Turnov přínosem. Zastupitelé se nakonec přiklonili k méně klasické variantě," uvedla Svobodová.

Konzervativní ve vztahu k budově divadla byl Lábusův návrh, studie Pleskota je podle starosty Tomáše Hockeho (Nezávislý blok) více odvážnější, možná až ztřeštěná. "Skýtá však určité výzvy: uplatnění soudobé architektury v městské památkové zóně, konstrukční řešení detailů a materiálů, urbanistický vstup do veřejného prostoru, neotřelé vnímání foyeru divadla se všemi společenskými aspekty, variantami využití," napsal starosta v podkladech pro zastupitelstvo.

Pleskot by měl nyní vypracovat projektovou dokumentaci a zapracovat do ní připomínky města. Jde například o vyřešení zastínění interiéru, vyřešení veřejného prostoru před divadlem s ohledem na dopravu či dořešení zadní přístavby šaten.

Turnovské divadlo s kapacitou 310 míst patří mezi nejstarší kamenná v republice. Pro ochotníky ho postavila v roce 1874 místní záložna, stavělo se jako zmenšená kopie Prozatímního divadla v Praze. Základem programu jsou divadelní abonentní představení v podání známých souborů z celé země a Turnovské hudební večery. Na představení má předplatné každoročně zhruba 100 lidí. Pravidelně se v divadle také konají dětská divadelní představení, vystupují školáci a divadlo je využíváno i místními amatérskými soubory. V divadle se také každoročně konají dvě divadelní přehlídky s regionálním přesahem - Turnovský drahokam a Modrý kocour.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
kostel
20. 10. 2018 16:05 Historii kostela zbouraného v Liberci v roce 1976 připomíná ode dneška pamětní deska. Pseudorománský evangelický kostel byl jednou z dominant města.
tunel
20. 10. 2018 15:05 Dopravu na průtahu Libercem komplikuje podzimní údržba tunelu. Doprava je svedena do jednoho tubusu. Přibývá tam dopravních nehod, i když ne vážných.
čl
20. 10. 2018 14:04 V České Lípě zájemci vyrazili po stopách archeologických nálezů. U příležitosti Mezinárodního dne archeologie se uskutečnily komentované prohlídky.
nehoda
20. 10. 2018 12:05 Srážka motocyklisty s osobním autem zkomplikovala dopravu na frekventované silnici 35 z Liberce na Jičín blízko Hrubé skály. Motocyklista je zraněný.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).