reklama

Odbojné škole už rozdělení nehrozí, ředitelka je proti

29. 8. 2017
Nová ředitelka sloučené Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově na Semilsku její opětovné rozdělení neplánuje. Doplatila by na to podle ní hlavně odborná škola. Je potřeba školu stabilizovat a tohle by tomu nepomohlo, řekla ČTK Eva Antošová, která školu vede od března. Kvůli údajným sporům s ředitelkou podalo na konci školního roku a o prázdninách výpověď 12 lidí, všechny se je ale podařilo nahradit kvalifikovanými lidmi. Školní rok tak může podle ředitelky bez problému začít.
Odbojné škole už rozdělení nehrozí, ředitelka je proti
Archivní foto: Artur Irma

Škola vznikla v roce 2009 sloučením dvou rozdílných vzdělávacích subjektů, dnes má 80 zaměstnanců a zhruba 550 studentů. Působí na dvou místech vzdálených od sebe asi dva kilometry - v bývalých kasárnách ve Zborovské ulici měla dříve sídlo obchodní akademie a hotelová škola a v Alešově ulici bylo učiliště. Škola nikdy ve skutečnosti nefungovala jako jeden subjekt, stále je vnitřně rozdělena na dvě znesvářené skupiny. Situace se vyhrotila po sestěhování školy do Alešovy ulice v roce 2015. Ke zklidnění nevedl ani návrat do Zborovské a odvolání předchozí ředitelky Mileny Lednejové, která se kvůli tomu s krajem soudí.

Antošová věří, že s obměnou části pedagogického sboru i nepedagogických pracovníků se situace ve škole zklidní, i když to zřejmě nebude hned. "Do Zborovské se od září přesunou všechny třídy hotelnictví jedna až čtyři, budou tam všechny třídy obchodní akademie a také cestovní ruch," uvedla ředitelka. Ostatní obory včetně učňovských zůstanou v budově v Alešově ulici. Ředitelka by tam v budoucnu ráda přesunula i některé dílny pro praktické vyučování a volné prostory nabídla k využití městu. Škole chtějí pomoci i její bývalí absolventi, zakládají spolek a plánují akce, které jí mají vrátit ztracenou prestiž.

V plánu má Antošová v Alešově ulici otevřít také nové obory, které by pomohly budovu zaplnit. Ráda by nabídla dvouletý nástavbový obor podnikání, který by absolventům učňovských oborů umožnil dodělat si maturitu. "Jak jsme si dělali průzkum, tak v letošním roce zhruba 80 procent našich absolventů pokračuje v nástavbovém studiu, ale buď v Liberci nebo Hradci Králové, tady ta možnost není," řekla. Na krajském úřadu ale pro záměr podporu nezískala. Škola chce ale nabídnou také nový obor reprodukční grafik, který v kraji zatím chybí. Ten by podle Antošové podporu získal, potrvá ale dva roky, než bude možné třídu otevřít.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
kostel
20. 10. 2018 16:05 Historii kostela zbouraného v Liberci v roce 1976 připomíná ode dneška pamětní deska. Pseudorománský evangelický kostel byl jednou z dominant města.
tunel
20. 10. 2018 15:05 Dopravu na průtahu Libercem komplikuje podzimní údržba tunelu. Doprava je svedena do jednoho tubusu. Přibývá tam dopravních nehod, i když ne vážných.
čl
20. 10. 2018 14:04 V České Lípě zájemci vyrazili po stopách archeologických nálezů. U příležitosti Mezinárodního dne archeologie se uskutečnily komentované prohlídky.
nehoda
20. 10. 2018 12:05 Srážka motocyklisty s osobním autem zkomplikovala dopravu na frekventované silnici 35 z Liberce na Jičín blízko Hrubé skály. Motocyklista je zraněný.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).