reklama

Odbojné škole už rozdělení nehrozí, ředitelka je proti

29. 8. 2017
Nová ředitelka sloučené Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově na Semilsku její opětovné rozdělení neplánuje. Doplatila by na to podle ní hlavně odborná škola. Je potřeba školu stabilizovat a tohle by tomu nepomohlo, řekla ČTK Eva Antošová, která školu vede od března. Kvůli údajným sporům s ředitelkou podalo na konci školního roku a o prázdninách výpověď 12 lidí, všechny se je ale podařilo nahradit kvalifikovanými lidmi. Školní rok tak může podle ředitelky bez problému začít.
Odbojné škole už rozdělení nehrozí, ředitelka je proti
Archivní foto: Artur Irma

Škola vznikla v roce 2009 sloučením dvou rozdílných vzdělávacích subjektů, dnes má 80 zaměstnanců a zhruba 550 studentů. Působí na dvou místech vzdálených od sebe asi dva kilometry - v bývalých kasárnách ve Zborovské ulici měla dříve sídlo obchodní akademie a hotelová škola a v Alešově ulici bylo učiliště. Škola nikdy ve skutečnosti nefungovala jako jeden subjekt, stále je vnitřně rozdělena na dvě znesvářené skupiny. Situace se vyhrotila po sestěhování školy do Alešovy ulice v roce 2015. Ke zklidnění nevedl ani návrat do Zborovské a odvolání předchozí ředitelky Mileny Lednejové, která se kvůli tomu s krajem soudí.

Antošová věří, že s obměnou části pedagogického sboru i nepedagogických pracovníků se situace ve škole zklidní, i když to zřejmě nebude hned. "Do Zborovské se od září přesunou všechny třídy hotelnictví jedna až čtyři, budou tam všechny třídy obchodní akademie a také cestovní ruch," uvedla ředitelka. Ostatní obory včetně učňovských zůstanou v budově v Alešově ulici. Ředitelka by tam v budoucnu ráda přesunula i některé dílny pro praktické vyučování a volné prostory nabídla k využití městu. Škole chtějí pomoci i její bývalí absolventi, zakládají spolek a plánují akce, které jí mají vrátit ztracenou prestiž.

V plánu má Antošová v Alešově ulici otevřít také nové obory, které by pomohly budovu zaplnit. Ráda by nabídla dvouletý nástavbový obor podnikání, který by absolventům učňovských oborů umožnil dodělat si maturitu. "Jak jsme si dělali průzkum, tak v letošním roce zhruba 80 procent našich absolventů pokračuje v nástavbovém studiu, ale buď v Liberci nebo Hradci Králové, tady ta možnost není," řekla. Na krajském úřadu ale pro záměr podporu nezískala. Škola chce ale nabídnou také nový obor reprodukční grafik, který v kraji zatím chybí. Ten by podle Antošové podporu získal, potrvá ale dva roky, než bude možné třídu otevřít.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
lyže
20. 1. 2019 18:07 V Libereckém kraji vyrazily o víkendu lyžovat tisíce lyžařů. Podmínky pro lyžování jsou ve většině středisek ideální. Sněhu je dostatek.
cl
20. 1. 2019 14:32 V České Lípě plánují pro letošní rok investice za více než 300 mil.Kč, je to třetina rozpočtu. Největší akcí bude rekonstrukce penzionu pro seniory.
fot jn
20. 1. 2019 13:05 Fotbalový reprezentant Michal Trávník si při tréninku lehce poranil koleno a bude Jablonci chybět v úvodu jarní části sezony.
ralsko
20. 1. 2019 13:04 Největší armádní areál v Libereckém kraji - bývalý vojenský prostor Ralsko na své využití stále čeká, zatím se tam bourá. V dalších areálech to žije.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).