reklama
Semily a Turnov
Petici za vznik okresu Turnov podepsalo při volbách 6180 lidí
16. 10. 2018 Petici za vznik okresu Turnov podepsalo při komunálních volbách v Turnově a okolních obcích 6180 lidí. Archy byly před volebními místnostmi. Sběr podpisů, který iniciovalo město, bude pokračovat, cílem je získat 10.000 podpisů, aby se tím musel zabývat petiční výbor...
Volbě pro Semily se podařilo vyjednat širokou podporu
13. 10. 2018 V Semilech se vítězné Volbě pro Semily podařilo vyjednat širokou podporu s uskupeními ANO, SPOLU, Piráty a Společně pro Semily. Dohromady mají 18 mandátů z 21 v zastupitelstvu. Volba, která vyhrála s výrazným náskokem a má osm zastupitelů, bude mít místo starosty a uvolněného místostarosty a také dalšího radního, po dvou místech v radě získají také ANO a SPOLU. ČTK to řekla Lena Mlejnková, která byla lídrem Volby pro Semily a bude opět starostkou.
Chybí 25 hlasů. ODS zvažuje, že dá přepočítat volby v Turnově
10. 10. 2018 Občanští demokraté zvažují, že se obrátí na soud s podnětem na přepočítání hlasů v Turnově. Rozhodnou se do konce týdne. Sčítání podle místního lídra Lukáše Bělohradského provázely problémy. "Řešíme s právníky, zda to k soudu podat. Rozhodneme se do pátku," uvedl pro ČTK. O jaké konkrétní problémy při sčítání šlo, nechtěl uvést. "To bychom si nechali až do té případné žádosti," dodal.
Petice za vznik okresu se bude v Turnově podepisovat u voleb
2. 10. 2018 V Turnově a okolních obcích budou moci lidé u komunálních voleb podepsat petici za vznik samostatného turnovského okresu. Cílem je získat 10.000 podpisů. Archy budou umístěné ve vestibulech budov, kde budou volební místnosti. Novinářům to řekl starosta Turnova a zástupce petičního výboru Tomáš Hocke (Nezávislý blok). "Přímo ve volebních místnostech nebudou. Volební zákon sice neříká, že bychom tam něco takového nemohli mít, ale nechceme, aby nám...
Lomnice má nejmodernější kino v ČR, Alois Nebel inspirací
1. 10. 2018 Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného a digitalizovaného kina v Lomnici nad Popelkou – aktuálně nejmodernějšího kina v ČR, se uskuteční v sobotu 13.10. Nabídne obraz promítaný laserovým projektorem s vysokým dynamickým rozsahem (systém HDR), který rozšiřuje možnosti zobrazení. Nechybí objektově orientovaný zvukový systém DO LBY ATMOS. V ČR je aktuálně instalován jen v 16 kinosálech, z toho pouze čtyři jsou jednosálová kina. Interiér...
Ze Semil už zmizela mozaika s komunistickými symboly
14. 9. 2018 Z náměstí v Semilech zmizela po letech kontroverzní mozaika s komunistickými symboly - srpem, kladivem a rudou hvězdou. Zatím ji skrylo lešení, postupně ale zmizí pod novou zateplenou fasádou. O jejím zakrytí rozhodli městští radní už před třemi lety, stalo se to ale až nyní. Radnice chtěla mozaiku sejmout a uložit do muzea. To se ale nepodařilo, zateplení ji ale rozhodně nezničí, řekla ČTK semilská starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad ze 14. století
17. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: U Vysokého nad Jizerou na Semilsku byl objeven stříbrný poklad z počátku 14. století. Nálezce mince z doby Václava II. a Jana Lucemburského odevzdal spolu se zlomky keramické nádoby, v níž zřejmě poklad původně byl, Muzeu Českého ráje v Turnově. Vedle nálezného, na které má nárok a jehož výše se bude odvíjet od hodnoty pokladu, ho chce Liberecký kraj ještě odměnit. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajského úřadu Lenka Klimentová.
Ústav ve Vysokém nad Jizerou stále čeká na slíbenou šedesátimilionovou dotaci
10. 7. 2018 Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou stále čeká na slíbenou šedesátimilionovou dotaci od ministerstva zdravotnictví na modernizaci. Mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová ČTK řekla, že část dotace by mohl ústav začít čerpat od podzimu. "Na financování investiční akce Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou je pro rok 2018 vyčleněno 35 milionů korun," uvedla Štěpanyová. Zbývajících 25 milionů bude podle ní zařazeno do...
Řetězová hladovka v Turnově skončí, až se česká vláda obejde bez podpory komunistů
27. 6. 2018 Česká republika má od dnešního rána novou vládu ANO a ČSSD. Aby získala nezbytnou důvěru parlamentu, musí se opřít o přislíbenou podporu komunistů. Po bezmála 30 letech od listopadové změny tak máme vládu, která čeká na rozhodnutí ústředního výboru komunistické strany. Ten až v sobotu rozhodne, zda novou Babišovu vládní sestavu, v níž jsou čtyři ministři za ČSSD, z nichž jeden sedí hned na dvou ministerských židlích, podpoří.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Nás, českodubáků, se nikdo neptá. Přitom už dnes nás odmítá...
Jestli toto neni lepsi napad nez neuvazene referendum za 2 mil.
Tak to máme hezkých cca 45%, ne?
A kupčení s hlasy v Hamru n.J. starostou Dvořákem - taky dobrý příklad.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).