reklama
Semilsko
Semily si připomněly 200 let narození Fr. Ladislava Riegera
8. 12. 2018 Obyvatelé Semil si v pátek v hustém dešti připomněli 200 let od narození zdejšího nejvýznamnějšího rodáka - českého politika Františka Ladislava Riegera, který byl nazýván Vůdcem národa. Pod jeho sochu na hlavním náměstí, které nese jeho jméno, uložili novou časovou...
Skály v Č. Ráji jsou nebezpečné, Turnov je chce zabezpečit
8. 12. 2018 Turnov připravuje zabezpečení nestabilních skal v Dolánkách v Českém ráji. Podle starosty města Tomáše Hockeho (Nezávislý blok) jde o havarijní stav, loni se vyvalil kámen objemu tří metrů krychlových. Na projekt za 6,5 milionu korun žádá radnice o evropskou dotaci. Pokud uspěje, získá zhruba tři miliony korun, zbytek uhradí ze svého. Skály chce město začít zabezpečovat na sklonku podzimu příštího roku.
Harrachov prohrál soud, příští rok nejspíš nebude na investice
7. 12. 2018 Harrachov v Krkonoších bude muset na základě rozhodnutí Vrchního soudu v Praze z tohoto týdne zaplatit přes 11 milionů korun firmě Auditas. Pohledávku jí už před lety postoupil bývalý právník města. Pro Harrachov bude rozhodnutí soudu zřejmě znamenat razantní škrty v investicích v příštím roce. ČTK to řekla starostka Harrachova Eva Zbrojová (Starostové pro Liberecký kraj).
Český Ráj je certifikovanou oblastní turistickou destinací
6. 12. 2018 Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism spustily v letošním roce nový systém podpory a řízení cestovního ruchu. Sdružení Český ráj, z. s., se jako oblastní organizace destinačního managementu přihlásilo k certifikaci a splnilo podmínky tohoto systému. Organizace tak naplňuje požadavky skutečně profesionálního řízení a podpory cestovního ruchu, spolupracuje s mnoha partnery v regionu - městy a jejich informačními...
V babyboxu v Turnově se našla holčička, jmenuje se Světlana
4. 12. 2018 Do babyboxu nemocnice v Turnově v Českém ráji v pondělí po 13:00 někdo odložil holčičku. Dítě oblečené do modré zimní kombinézy, růžové mikiny a bílé čepičky je zřejmě v pořádku. Dostalo jméno Světlana. V tiskové zprávě to uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. "Vlídný primář Jaroslav Frömel mě informoval, že děťátko je holčička, na první pohled zdravá, zřejmě narozená v nemocnici," uvedl Hess. "Světlana je 179. děťátkem...
V Rokytnici se do hydrologické studie zapojí skiareál
1. 12. 2018 V Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších se bude po celý příští rok dělat hydrologická studie za milion korun. Důležitá je pro další rozvoj zimního střediska, které je páté největší v zemi a letos se potýká s nedostatkem vody pro zasněžování. Výsledky studie by měly být k dispozici na jaře 2020, řekl předseda představenstva Spartaku Rokytnice René Roštejnský. Akciová společnost skiareál provozuje.
Ohlédnutí za Posledním puchýřem bylo letos v Semilech
29. 11. 2018 Po 13 letech zavítala celostátní turistická akce Za posledním puchýřem do Libereckého kraje. Pravidelná akce signalizující konec turistické sezony oslavila ve dnech 15. - 18. listopadu 2018 v Semilech svůj již 47. ročník. Na její organizaci se kromě Klubu českých turistů odbor Semily podílely také odbory KČT Benešov u Semil, Jilemnice, Vysoké nad Jizerou a Liberecká oblast KČT.
Hanák otevře pobočku knihovny na turnovském nádraží
25. 11. 2018 V pondělí 3. prosince 2018 proběhne od 13:00 hodin slavnostní otevření pobočky Městské knihovny Antonína Marka na vlakovém nádraží v Turnově II. Kmotrem otevření bude herec, moderátor, milovník vlaků a nádraží Tomáš Hanák.
Kraj chystá novou základnu záchranné služby v Rokytnici
22. 11. 2018 Liberecký kraj připravuje výstavbu nové základny zdravotnické záchranné služby v krkonošském středisku Rokytnice nad Jizerou. Původně se počítalo s rekonstrukcí současných prostor, náklady ale byly tak vysoké, že se kraj rozhodl starou budovu zbourat a postavit novou, energeticky úspornou. Novinářům to řekl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Náklady na výstavbu se odhadují bez DPH zhruba na 13 milionů korun.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).