reklama
Semilsko
Vzpomínka na válečného hrdinu Františka Truhláře bude v říjnu
28. 5. 2017 V listopadu letošního roku uplyne 100 let od narození plukovníka Františka Truhláře, letce britské RAF, veterána bojů II. světové války a čestného občana města. Rádi bychom si připomněli jeho osobní statečnost, a proto Město Lomnice nad Popelkou k uctění jeho památky...
Nemocnice v Turnově má nového primáře chirurgie
24. 5. 2017 Krajská nemocnice Liberec, a.s. představila nového primáře Chirurgického oddělení Nemocnice Turnov. Po výběrovém řízení se jím stal MUDr. Zdeněk Rambousek, dosavadní lékař chirurgického oddělení Krajské nemocnice Liberec a.s., s více než 20letou praxí. Dlouhodobě působil na chirurgickém oddělení v KNL, a.s., naposledy ve funkci zástupce primáře cévní chirurgie.
Lomnické informační středisko dostalo do znaku tradiční suchar
22. 5. 2017 Po rekonstrukci se v budově Hrubého domu na Husově náměstí v Lomnici nad Popelkou znovu otevřelo informační středisko města. Provoz byl slavnostně zahájen v sobotu 20. května v 10 hodin. Po krátkém kulturním programu, který obstaral Smíšený pěvecký sbor Bořivoj, a slavnostním přestřižení pásky, si pozvaní hosté a několik desítek zájemců již mohli zrekonstruované prostory prohlédnout.
Na sloučené škole v Turnově to vře, zaměstnanci stávkovali
20. 5. 2017 Na sloučené Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově na Semilsku to znovu vře. Část zaměstnanců v pátek stávkovala, žádají odvolání ředitelky Evy Antošové, která je ve funkci od března. Atmosféra ve škole se podle nich po jejím nástupu zhoršila. Klesá úroveň řízení, došlo k manažerským pochybením a plýtvání veřejnými prostředky, porušován je zákoník práce, řekl novinářům za stávkující Marcel Fišera,...
V Harrachově se sejdou sklářští mistři z celého Česka i Slovenska
17. 5. 2017 Do krkonošského střediska Harrachov na Semilsku se o víkendu sjedou sklářští mistři foukači z celého Česka i Slovenska. Tématem setkání, které se koná u příležitosti 305. výročí založení sklárny, bude venkovní skleněná plastika. Nejlepší práce ozdobí venkovní areál sklárny, návštěvníci je budou mít možnost obdivovat už o prázdninách, řekl ČTK majitel sklárny František Novosad.
Nemocnice ve Vysokém získala aparát k léčbě srostlých prstů
17. 5. 2017 Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou získal speciální aparát k léčbě srostlých prstů u dětí. Má ho jako první v republice a umožní zvládnout dosud neřešitelné situace. ČTK o tom informovala ředitelka Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Marcela Škodová.
Zeman v Trevosu slíbil přímluvu u policejního prezidenta
11. 5. 2017 Turnovskému výrobci svítidel TREVOS se daří. Loni firma s 250 zaměstnanci uskutečnila zakázky za zhruba 810 milionů korun, hospodaření je ziskové a společnosti se daří získávat i dotace. Přesto dnes spolumajitel společnosti Jiří Opočenský požádal prezidenta Miloše Zemana při jeho návštěvě v podniku o pomoc. Firma dlouhodobě čelí šikanózním insolvenčním návrhům a dalším pokusům o likvidaci. Podle Opočenského jde o konkurenční boj.
Největší jeskyně Č. ráje bude v létě několik dnů uzavřená
8. 5. 2017 Postojna, která je největší jeskyní Českého ráje, bude v létě několik dnů uzavřená. Archeologové budou uvnitř provádět úpravy k ochraně sedimentu, který se tam vytvářel od střední doby kamenné. ČTK to řekl archeolog z turnovského muzea Jan Prostředník. Jeskyně v Klokočských skalách nazývaná též Amerika je oblíbeným cílem turistů.
Literární soutěž v Semilech oslovila začínající autory
8. 5. 2017 V úterý 2. května se v semilské knihovně konalo slavnostní vyhodnocení nultého ročníku Literární soutěže pro dětské čtenáře. Cílem soutěže pořádané Městskou knihovnou Semily bylo především rozvíjet dětskou kreativitu v oblasti literární tvorby a zároveň prezentovat literární práce dětí.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).