reklama
Genus plus
Dnes je: Sobota 17. listopad 2018
Svátek má: Den boje studentů za svobodu a demokracii - 1989, Mahulena
Policie a hasiči
Zloděj ukradl z rodinného domu dvě sady zimních pneumatik
12. 11. 2018 S příchodem zimního období a tím i spojené povinnosti mít vozidla přezutá na zimní pneumatiky, jsou v tomto období všichni motoristé v plné pohotovosti. Jsou tací, kteří nenechávají nic náhodě a na zimní období se připraví řádně a včas a někteří naopak vyčkávají...
GIS day lákají letos na mapathon i výtvarnou soutěž
12. 11. 2018 Možná někdo namítne, že se mu zdá zkratka GIS cizí, že mu geografický informační systém nic neříká. Zkuste se ale na mapy podívat z jiné stránky. Už od prvních krůčků někam směřujeme, vždy jsme na nějaké adrese, ať už doma, ve škole, v práci, při různých výletech. Každou minutu, hodinu se zkrátka někde nacházíme. A o tom geografické informační systému jsou. Nebojte se jim přijít na chuť na jedinečné akci, jako jsou Dny GIS.
Policisté upozorňovali chodce na potřebu a povinnost být vidět
11. 11. 2018 Nepozornost řidičů, neopatrnost chodců či alkohol. To jsou jedny z hlavních příčin dopravních nehod, při kterých hrají hlavní roli chodci. I přes permanentní osvětu však nehod, při kterých jsou zranění chodci, přibývá. Oproti roku 2017 se jejich počet rapidně zvýšil. Policisté v Libereckém kraji se proto opětovně zaměřili na bezpečnost chodců, zejména jejich zviditelnění nejen mimo obec, kde je nošení reflexních prvků již více jak dva roky...
Noční střet vozidel u Chlumu nepřežil 24letý spolujezdec
10. 11. 2018 V pátek v noci, krátce před půl jedenáctou, vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému ke střetu dvou osobních vozidel na silnici I/9 na Českolipsku. U obce Chlum se čelně srazilo osobní vozidlo Audi A4, které řídil 24letý mladík, s VW Sharan řízeným 41letým mužem. Srážka vozů měla fatální následky. Přímo na místě nehody zemřel 24letý spolujezdec z Audi, který seděl vzadu, řidiče vozu převezli zdravotníci s těžkým zraněním...
Hasiči ze dvou zemí si to rozdali v poskytování první pomoci
8. 11. 2018 V úterý 6. listopadu zahájili profesionální hasiči Libereckého kraje a jejich kolegové z polské Jelení Hory dvoudenní společnou odbornou přípravu v poskytování neodkladné zdravotní pomoci. Organizátoři připravili v rámci této přípravy hasičům zajímavé soutěžní klání. Projekt zaměřený na procvičení správných postupů při poskytování předlékařské první pomoci proběhl 6. - 7. listopadu.
Nejvyšší ocenění si ve Zbirohu převzali také hasiči z HZS LK
8. 11. 2018 U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu uděluje Hasičský záchranný sbor ČR každoročně medaile a plakety osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru. Ceremoniál předávání ocenění se uskutečnil v úterý 6. listopadu v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji.
Omyl přišel ženu na desítky tisíc, barevné kovy jsou stále v kursu
7. 11. 2018 Minulý měsíc 52letá žena ze svého účtu omylem zaslala finanční částku ve výši 20.100,- Kč namísto částky 2.100,- Kč, která měla být platbou za telefonicky domluvenou koupi dětského kytu na kočárek. Toto zboží poptávala poškozená na jednom z internetových portálů. Dosud neznámý pachatel disponující s účtem, na který žena omylem zaslala, dosud nevrátil ani neposlal požadované zboží.
Při couvání zranil 79letou ženu, která ale nešla po chodníku
6. 11. 2018 Včera odpoledne krátce po třinácté hodině se stala dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou v ulici Raisova poblíž křižovatky s ulicí Táboritská. Řidič s vozidlem BMW couval, přičemž si kontroloval odstup od zaparkovaného vozidla. Ovšem přehlédl 79letou chodkyni, která se ve vozovce pohybovala mimo chodník, a do této s vozem narazil. Po tomto střetu seniorka upadla na vozovku, čímž utrpěla zranění s dobou léčení nad šest týdnů.
Srážka vlaku s osobním autem si vyžádala jeden lidský život
6. 11. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Při srážce s vlakem zahynul včera odpoledne u Čtveřína na Liberecku řidič osobního vozu. Tragická nehoda přerušila provoz na hlavní trase z Liberce na Turnov. Mezi Turnovem a Sychrovem nahradily vlaky autobusy, zjistila ČTK na internetových stránkách Českých drah (ČD). Auto řídil jednatřicetiletý cizinec, který na místě svým zraněním podlehl. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.
Aktuální diskuze
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
To je ichtyl, ještě že nikomu nic neudělal. Myslel si že v horách je v...
tak to je ovšem borec. Borec na konec. Toho potkat, tak je jasnej.
ja teda nevim jak kde ale v Liberci sníh mokne a ubývá
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).