reklama

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině

16. 10. 2018
Od posledního pronásledování řidiče, který přes Českolipsko převážel v Německu odcizené vozidlo, utekl jen jeden týden a policisté už proti stejné trestné činnosti zasahovali včera znovu. Luxusní vozidlo tovární značky Audi SQ5 s podezřelým řidičem zaregistroval kriminalista v Mimoni v pondělí po osmé hodině ranní a okamžitě uvedl do pohotovosti několik hlídek na území obvodního oddělení v Jablonném v Podještědí, kam drahý vůz směřoval.
Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině
Foto: PČR
Do pronásledování se zapojila i motorizovaná hlídka krajského silničního dohledu, která na Českolipsku prováděla svoji běžnou činnost do té doby, než hlášení o pohybu podezřelého vozidla v oblasti zaznamenala. Krajští dopravní policisté vozidlo spatřili na výjezdové komunikaci z Mimoně a řidiče se zde snažili zastavit za pomoci zvukového a světelného signalizačního zařízení. Řidič v šedé audině na jejich znamení ovšem nezastavil a naopak se řítil k Jablonnému závratnou rychlostí.

Policisté místního obvodního oddělení se ho poprvé pokusili zastavit  na příjezdové komunikaci do Jablonného v Podještědí  zátarasem. Před zátarasové vozidlo si stoupl jeden z nich a dával řidiči audiny znamení k zastavení. Ten ale pokračoval v jízdě dál, a to i ve chvíli, kdy se ho policista snažil přimět k zastavení za pomoci donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zraní. Zakročující policista nakonec před vozidlem musel uskočit, aby se vyhnul střetu s ním.

Audina pokračovala ve své jízdě dál až k dalšímu zátarasu vytvořenému z policejního vozidla poblíž křižovatky ulic Lidická, Valtinovská a Na Nivách v Jablonném. Před touto překážkou uhnul její šofér ze silnice a havaroval najetím do betonového sloupu elektrického vedení, který přerazil. Policisté ho pak zadrželi, nicméně podrobit se jejich pokynům odmítal i poté, co vystoupil z havarovaného auta a nasazení pout se velmi aktivně bránil. Ukázalo se, že jde o 42letého občana Polska pod vlivem kokainu.

Vozidlo Audi v hodnotě přesahující jeden milion korun, které řídil, někdo odcizil v Německu. Jemu bylo dočasně svěřeno jen proto, aby ho převezl do cílové stanice v Polsku. Tam by dostal za svou "práci" zaplaceno. Namísto toho nyní sedí v policejní cele a čeká na to, až bude předveden k soudci, který rozhodne o jeho vazebním stíhání.

Vyšetřovatel ho v souvislosti s pondělní událostí již obvinil z přečinu podílnictví a ze zločinu násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až šestiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel současně podal státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby, a to proto, aby v trestné činnosti na svobodě nepokračoval, a aby se  trestnímu stíhání nevyhýbal.

PČR/Ivana Baláková
balet
13. 11. 2018 19:05 Divadlo F.X.Šaldy v Liberci připravilo pro předvánoční období premiéru baletu Vánoční koleda podle příběhu britského spisovatele Charlese Dickense.
kočky
13. 11. 2018 15:05 Nová kavárna, kde je možné adoptovat kočky, je v Liberci. Otevřená je asi deset dnů, za tu dobu se podařilo jednu kočku umístit a jedna je zamluvená.
vražda
13. 11. 2018 15:04 Za dvě vraždy lidí bez domova v Č. Lípě uložil liberecký soud bezdomovci 28 let vězení. Po vykonání výjimečného trestu by měl být umístěn do detence.
turow
13. 11. 2018 15:03 Rozšíření těžby uhlí v polském dolu Turów u česko-polské hranice postihne nejvíce oblast Hrádku nad Nisou. O vodu může přijít mnohem větší území.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).