reklama

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině

16. 10. 2018
Od posledního pronásledování řidiče, který přes Českolipsko převážel v Německu odcizené vozidlo, utekl jen jeden týden a policisté už proti stejné trestné činnosti zasahovali včera znovu. Luxusní vozidlo tovární značky Audi SQ5 s podezřelým řidičem zaregistroval kriminalista v Mimoni v pondělí po osmé hodině ranní a okamžitě uvedl do pohotovosti několik hlídek na území obvodního oddělení v Jablonném v Podještědí, kam drahý vůz směřoval.
Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině
Foto: PČR
Do pronásledování se zapojila i motorizovaná hlídka krajského silničního dohledu, která na Českolipsku prováděla svoji běžnou činnost do té doby, než hlášení o pohybu podezřelého vozidla v oblasti zaznamenala. Krajští dopravní policisté vozidlo spatřili na výjezdové komunikaci z Mimoně a řidiče se zde snažili zastavit za pomoci zvukového a světelného signalizačního zařízení. Řidič v šedé audině na jejich znamení ovšem nezastavil a naopak se řítil k Jablonnému závratnou rychlostí.

Policisté místního obvodního oddělení se ho poprvé pokusili zastavit  na příjezdové komunikaci do Jablonného v Podještědí  zátarasem. Před zátarasové vozidlo si stoupl jeden z nich a dával řidiči audiny znamení k zastavení. Ten ale pokračoval v jízdě dál, a to i ve chvíli, kdy se ho policista snažil přimět k zastavení za pomoci donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zraní. Zakročující policista nakonec před vozidlem musel uskočit, aby se vyhnul střetu s ním.

Audina pokračovala ve své jízdě dál až k dalšímu zátarasu vytvořenému z policejního vozidla poblíž křižovatky ulic Lidická, Valtinovská a Na Nivách v Jablonném. Před touto překážkou uhnul její šofér ze silnice a havaroval najetím do betonového sloupu elektrického vedení, který přerazil. Policisté ho pak zadrželi, nicméně podrobit se jejich pokynům odmítal i poté, co vystoupil z havarovaného auta a nasazení pout se velmi aktivně bránil. Ukázalo se, že jde o 42letého občana Polska pod vlivem kokainu.

Vozidlo Audi v hodnotě přesahující jeden milion korun, které řídil, někdo odcizil v Německu. Jemu bylo dočasně svěřeno jen proto, aby ho převezl do cílové stanice v Polsku. Tam by dostal za svou "práci" zaplaceno. Namísto toho nyní sedí v policejní cele a čeká na to, až bude předveden k soudci, který rozhodne o jeho vazebním stíhání.

Vyšetřovatel ho v souvislosti s pondělní událostí již obvinil z přečinu podílnictví a ze zločinu násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až šestiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel současně podal státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby, a to proto, aby v trestné činnosti na svobodě nepokračoval, a aby se  trestnímu stíhání nevyhýbal.

PČR/Ivana Baláková
botanka
22. 1. 2019 16:05 Přínos světově uznávaného profesora Jana Jeníka při vytváření podoby expozic ocenila Botanická zahrada v Liberci. Pojmenovala po něm jeden pavilon.
konrád
22. 1. 2019 13:05 Pivovar Konrad Vratislavice uvařil loni 140.000 hl piva, o 18 pct víc než před rokem. Letos chce překročit 150.000 hl i díky nové lince na plechovky.
turnov
22. 1. 2019 12:01 Turnov v Českém ráji nejspíš nebude připravovat pozemky pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Benátky. Důvodem je nepříznivá hydrologická studie.
mrzne
22. 1. 2019 08:05 V Libereckém kraji je další mrazivé ráno, na Jizerce spadly teploty pod minus 26 stupňů Celsia. Hlavní tahy jsou většinou holé a vymrzlé.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).