reklama

Na policii přijel se svědectvím, ale také se zákazem řízení

12. 2. 2019
Svému štěstí vstříc evidentně nešel v pondělí 11. února 32letý muž z Ústeckého kraje. Svým svědectvím mohl přispět k objasnění banálního případu, ke kterému byli přivoláni policisté z obvodního oddělení v Liberci. Jakmile muži zákona provedli veškeré neodkladné úkony na místě skutku, předvolali možné svědky k podání vysvětlení do budovy obvodního oddělení. Běžná rutina.
Na policii přijel se svědectvím, ale také se zákazem řízení
ilustrační foto: Mad
Muž své „povinnosti“ dostál a později jako spořádaný občan vysvětlení podal. Paradoxem však byl způsob dopravy, jakým se přemístil na policejní služebnu k onomu zápisu. Zvolil osobní automobil. Jistě, tramvaj ke služebně nevede, i ona relativně krátká cesta z centra může být pěšky skoro na půl hodiny, no a čas je drahý. Auto zřejmě byla jasná volba.

Problém však nastal až ve chvíli, kdy policisté zjistili, že 32letý muž skutečně autem na služebnu dorazil. Nečekali, že by mohl být někdo tak „otrlý“ a přes platný zákaz řízení zaparkovat před služebnou policie a jakoby se nechumelilo, nakráčet do policejního foyer s úsměvem na rtech.

Lecjaké roztodivné případy policisté vyšetřují, ale aby se sám hříšník dostavil a usvědčil z protiprávního jednání takřka v okamžiku a v bezprostřední blízkosti mužů zákona, to se často nestává.
No a tak ve zkráceném přípravném trestním řízení policisté „ocenili“ mužův neobvyklý přístup a „talent“ sdělením podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení tak může 32letému muži hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Cizinec se proháněl Libercem v protisměru a pod vlivem

Dvacetiletý cizinec si pranic nelámal hlavu s tím, že pod vlivem alkoholu nemá za volantem co dělat. Zřejmě si ani nebyl vědom toho, že by mohl být nebezpečný ostatním účastníkům silničního provozu. Bez skrupulí se krátce po sobotní půlnoci vydal na cestu jednosměrnou ulicí nedaleko centra města. Je důležité zmínit, že v protisměru.

Policisté vykonávající běžnou hlídkovou činnost jej zastavili velmi záhy. Řidič zareagoval na pokyny k zastavení téměř okamžitě. Následná orientační dechová zkouška však u dvacetiletého cizince potvrdila výskyt alkoholu. Přístroj vykázal pozitivní hodnotu atakující téměř 1,7 promile. Mladík navíc během policejní kontroly přestal s policisty spolupracovat. O dalším postupu tak bylo velmi rychle rozhodnuto. Výtečník putoval do policejní cely.

Po vystřízlivění mu policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

PČR/Vojtěch Robovský
lichka
19. 3. 2019 05:45

Fotbalista David Lischka před pěti týdny absolvoval operaci srdce. Jablonecký obránce, který přerušil kariéru, už začal se zátěží a věří, že se vrátí.

 

pohár
19. 3. 2019 05:30 Před více než týdnem vybojovali Bílí Tygři na ledě pražské Sparty Prezidentský pohár. S touto trofejí se ještě dnes můžete zvěčnit v tygřím fanshopu umístěném v ochozu liberecké areny.
tráva
18. 3. 2019 14:05 Před jarním pálením suché trávy varují hasiči v Libereckém kraji. Měli už kvůli tomu několik výjezdů, například ve Stráži p. Ralskem, Liberci i Horce.
vodovod
18. 3. 2019 12:05 Dopravu z Liberce na Raspenavu zkomplikují práce na kanalizaci a vodovodu v Oldřichově v Hájích. Provoz tam budou řídit kyvadlově semafory.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).