reklama
Policie a hasiči
Do Liberce míří fanousšci Slavie, policie chystá opatření
19. 4. 2018 Okolo 1500 fanoušků pražské Slavie se chystá v neděli 22. dubna 2018 do Liberce. Na fotbalovém stadionu U Nisy se zde v podvečer od 18:00 hodin v rámci utkání HET ligy mezi sebou utkají mužstva FC Slovan Liberec a SK Slavia Praha. Na tento zápas se připravuje i Policie ČR, která...
Mikrospánek řidiče stojí za havárií na Českolipsku
19. 4. 2018 Včera kolem 11:30 projížděl 52letý řidič osobního vozidla značky Peugeot 207 od Dubé na Jestřebí, když vlivem únavy před obcí Újezd usnul za volantem a vyjel ze silnice. Vozidlo následně havarovalo najetím do dřevěného sloupu, plotu a nakonec do kmene jabloně v jabloňovém sadu. Přitom šofér utrpěl lehčí zranění, se kterým ho zdravotníci převezli sanitou do českolipské nemocnice.
Internetový přítel připravil 68letou seniorku o statisisíce
18. 4. 2018 V listopadu loňského roku se seznámila 68letá žena z Českolipska s mužem, který jí převrátil život na ruby. Poznala se s ním prostřednictvím internetové seznamky, přičemž on oslovil ji. Představil se jako 53letý vdovec, voják americké armády, který hledá spřízněnou duši. Zpočátku si chatovali o tom, co ve volném čase rádi dělají nebo o rodině. Po dvou měsících, během kterých si vyměnili navzájem stovky emailů, ale začali plánovat společnou...
Sexuální útočník a vyděrač byl v Liberci zadržen a vydán do SRN
18. 4. 2018 Kriminalisté Územního odboru Liberec zadrželi a obvinili 42letého muže z Liberecka, který na přelomu let 2017 a 2018 přepadl a okradl na Liberecku několik žen. Jednu z obětí sexuálně obtěžoval, další znásilnil. Při většině útoků hrozil ženám zabitím nožem, který jim držel u těla. Muž si vyslechl obvinění ze zločinů loupeže, vydírání a zvlášť závažného zločinu znásilnění. Nyní se nachází ve Spolkové republice Německo, odkud na jeho osobu...
Dravý Orlovec říční přiletěl ze Stockholmu, někdo ho otrávil
18. 4. 2018 Orlovec říční, jehož kroužek mu připnuli na nohu ve Stockholmu, ležel v rákosí v České Lípě Dubici za bývalou nůžkárnou. Objevil jej rybář, viděl, že je zřejmě zraněný, a tak přivolal hlídku strážníků městské policie. Ti dravce uložili do velkého přepravního boxu a informovali odborníka z Ralska, který se ujal péče.
Přípravy na fenomenální hasičskou fontánu finišují
18. 4. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Více jak třicetiletou tradici má v několika obcích v Libereckém kraji unikátní hasičská fontána. I proto se hasiči z Libereckého kraje rozhodli originálně oslavit výročí sta let republiky a při této příležitosti v červnu chystají v hlavním městě předvést největší hasičkou fontánu na světě. K velkolepé akci zvou kolegy z celé republiky.
Návštěvy u hasičů se těší velké oblibě dětí i dospělých
17. 4. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Pátek třináctého, Den požární bezpečnosti, patří každoročně „Dnům otevřených dveří" na hasičských stanicích Libereckého kraje. Do vrat stanic profesionálních hasičů zavítalo téměř 1 600 návštěvníků. Dopoledního preventivně výchovného programu pro základní školy se zúčastnilo na všech 6 zapojených stanicích HZS LK celkem 29 tříd ZŠ v počtu 744 dětí, a také 124 dětí z mateřských škol.
Zloději natipovali byt, omylem vykradli jiný a byli zadrženi
17. 4. 2018 Kriminalisté Územního odboru Liberec předali usnesení o zahájení trestního stíhání dvěma mužům ve věku 29 a 34 let, kteří se měli po domluvě dopustit majetkového deliktu. Na zadržení staršího z nich se podílela Zásahová jednotka z Ústí nad Labem. V policejní cele skončili v těchto dnech dva muži, 29letý z Trutnovska a 34letý Jablonečan. Oba se měli, každý svým způsobem, podílet na vykradení bytu, na který jim měla dát "nevědomky" tip známá...
Cyklista leží po střetu s busem v liberecké nemocnici
16. 4. 2018 V sobotu 14. dubna se na silnici třetí třídy v Janově nad Nisou večer krátce po půl desáté stala dopravní nehoda, při které došlo ke střetu cyklisty s autobusem. Řidič s autobusem jel směrem do Bedřichova a při vyjíždění do stoupání v levotočivé zatáčce nejel zcela při pravém okraji vozovky. V protisměru jel cyklista na horském kole, který také nejel při svém pravém okraji silnice. Po střetu zůstal cyklista ležet zraněný na vozovce.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
To je ichtyl, ještě že nikomu nic neudělal. Myslel si že v horách je v...
tak to je ovšem borec. Borec na konec. Toho potkat, tak je jasnej.
ja teda nevim jak kde ale v Liberci sníh mokne a ubývá
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).