reklama
Názory politiků
Zdeněk Ježák:
11. 8. 2018 Prázdniny bývají označovány jako okurková sezóna, kdy se děje minimum událostí, které jsou mediálně zajímavé. V České Lípě však rada města činí v tomto období zásadní rozhodnutí. O vánočních prázdninách byla třeba vyhlášena soutěž na venkovní bazén, jindy se...
Dana Lysáková: Lesk a bída Změny pro Liberec aneb „Dojení“ rozpočtu města
9. 8. 2018 Několik posledních měsíců se veškeré konání placených náměstků Změny pro Liberec koná pod rouškou volební kampaně za finance města. Proč dospěly tyto hlavy pomazané k poznání, že je např. neúměrně drahé jízdné MHD až po čtyřech letech? Je to nabíledni. Stejně tak, jako jejich kotrmelce kolem hazardu. J. Korytář upřednostnil finance před slibovanými prioritami. Ale volby jsou za dveřmi, tak zase slibuje, ohlupuje a „dojí“ rozpočet města.
ODS sníží daň z nemovitosti a připraví lanovku do Bedřichova
6. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Nejen fungující město a úřad, ale také změna v politické kultuře je pro libereckou ODS prioritou pro nadcházející funkční období. Jedním z hesel kampaně „Uklidíme Liberec – chceme fungující a čisté město“ tak nenaráží jen na fakt, že Liberec se v posledních 4 letech ve svém rozvoji fakticky zastavil, ale také na to, že se zásadně zhoršila politická kultura ve městě.
Vláda by měla být ve zvyšování důchodů ambicióznější
5. 8. 2018 Senát na své schůzi 19. července 2018 projednával zvýšení důchodů. Poslanci navrhovali, aby důchod stoupl – o tisíc korun – pouze seniorům starším 85 let (a o 2 000 korun starším 100 let). My jsme ovšem po dlouhé rozpravě nakonec důchodovou novelu vrátili do Poslanecké sněmovny s tím, že žádáme navýšení o tisíc korun pro všechny seniory, kteří čerpají důchod 25 a více let.
Komunální volby: Starostové podpoří 73 kandidátek
4. 8. 2018 V říjnových volbách do zastupitelstev obcí podpoří Starostové pro Liberecký kraj kandidátky v sedmdesáti třech městech a obcích, ať už se jedná o přímou nominaci politickým hnutím nebo podporu kandidátce a jejímu lídrovi v případě sběru podpisů občanů na petici. V řadě měst a obcí je právě kandidovaní “na petici” dlouhodobým a dobrým zvykem našich dobře pracujících zastupitelů, starostek a starostů.
Dění na radě bylo fakt absurdní, píše občan Tomáš Kysela
1. 8. 2018 GLOSA NEPOLITIKA: Víte odkud je tento dialog? "No a teď řekněte vy mně, stejně že…, že to bylo všecko úplně absurdní?" "Bolo. A ako. A povedztě mi, Kefalín, čo vy si představujete pod takým slovom absurdný?" Jasně! Černí baroni. Co se ale děje v Liberci na radnici, to je rovněž až neskutečně absurdní. O co jde?
Lesák: Poloprázdný, možná poloplný, ale každopádně nenaplněný sen Jana Korytáře
27. 7. 2018 V létě, když mi to můj pracovní rozvrh a počasí dovolí, chodím občas ráno na libereckou přehradu. Zaplavu si, nasnídám se a vyrazím za živobytím s příjemným pocitem ranního chladu a vody na těle. Dnes bylo přesně takové ráno. A napadlo mě, že bych mohl vyzkoušet, jak to funguje na čerstvě otevřeném Lesním koupališti. Těšil jsem se na první paprsky na louce v lese, klid a z fotek i na docela hezké prostředí.
Piráti odmítají politikaření při jmenování ředitelů škol
27. 7. 2018 Jablonecká Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola (SUPŠ VOŠ) se ocitla v nejistotě. Důvodem je netransparentní postup náměstka hejtmana Libereckého kraje Petra Tulpy (Starostové Jablonec). Přesto, že současná ředitelka suverénně vyhrála výběrové řízení, rada kraje ji odmítla jmenovat.
Zuzana Kocumová: Lesní koupaliště se stalo obětí snahy získat levné politické body
26. 7. 2018 Ano, Lesní koupaliště je i politická záležitost. Ale důvodů, proč tomu tak je, a kdo jej z věcné do politické roviny dostal, je rozhodně víc než ten, který zaznívá - že všichni hází Janu Korytářovi klacky pod nohy, píše na facebookovém profilu liberecká radní a bývalá Korytářova spolupracovnice ze Změny Zuzana Kocumová (dnes LOL!). A ony důvody ve svém textu vypočítává:
Aktuální diskuze
To je opravdu srandiozni příspěvek. V roce 2013, čtyři akce, jinak...
To píše pan z ODS, která prosazení lyžařského areálu ve 300 metrech...
Pane Dittrichu, jen hlupec mohl vymyslet lyžařský areál v takové...
Bláto k plazení se vyrobí samo při patřičné nepéči.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).