reklama
Genus plus
Dnes je: Sobota 17. listopad 2018
Svátek má: Den boje studentů za svobodu a demokracii - 1989, Mahulena
Liberecký kraj
Zájem turistů o Liberecký kraj ve 3. čtvrtletí opět stoupl
8. 11. 2018 V ubytovacích zařízeních v Libereckém kraji ve třetím čtvrtletí přenocovalo 397.994 lidí, meziročně o 9,2 procenta více. Přibylo domácích i zahraničních hostů, kteří v místních hotelech a penzionech strávili proti stejnému loňskému období také o 5,1 procenta více...
Kraj chce půjčit nemocnici 50 mil. a dá peníze na defibrilátory
7. 11. 2018 Rada Libereckého kraje na svém včerejším jednání schválila záměr o poskytnutí návratné půjčky Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa (NsP ČL). Záměr o půjčce na předfinancování projektů z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) musí na svém listopadovém zasedání projednat ještě krajští zastupitelé.
Dvě místa v Lib. kraji jsou pro turisty a pěší bezpečnější
7. 11. 2018 Novou lesní stezku a cyklostezku dokončily Lesy ČR na dvou místech v Libereckém kraji. Nové úseky stály dohromady kolem pěti milionů korun a pěším a cyklistům přinesou hlavně vyšší bezpečnost, vyhnou se frekventovaným silnicím. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí státního podniku Eva Jouklová. Nová cyklostezka za 4,6 milionu korun je mezi obcemi Rádlo a Milíře u Jablonce nad Nisou.
Výstava 100 let v bílém plášti ukazuje vývoj zdravotnictví
7. 11. 2018 Výstavu o historii a vývoji zdravotnických zařízení v našem kraji s ukázkou dobových lékařských přístrojů a pomůcek připravil pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana odbor zdravotnictví ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. Do konce listopadu ji můžete zhlédnout ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci.
Čtyři organizace dostanou 2,8 mil. korun na doplnění sbírek
6. 11. 2018 Rada Libereckého kraje schválila vyčlenění 2 800 000 korun na akvizice čtyřem příspěvkovým organizacím v rezortu kultury. Finanční částka bude rozdělena mezi Severočeské muzeum v Liberci, Oblastní galerii Liberec, Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě a Muzeum Českého ráje v Turnově.
Vzdor neobvyklému teplu jsou silničáři v kraji na zimu připraveni
5. 11. 2018 Navzdory nezvykle teplému počasí jsou silničáři v Libereckém kraji na zimu připraveni. Ve skladech mají tuny posypové soli a drti, přestavěli už také část techniky, zjistila ČTK. Na 14 úsecích silnic v Libereckém kraji je od 1. listopadu povinná zimní výbava. Nově jsou značkou osazeny dva úseky silnic třetí třídy na Semilsku - v Bratrouchově a Stromkovicích, což jsou části Jablonce nad Jizerou. Na povinnou zimní výbavu upozorňují značky motoristy...
Nejvhodnější dobou na očkování proti chřipce je listopad
4. 11. 2018 Zhruba stovka pacientů byla v průběhu loňského chřipkového období hospitalizována v liberecké nemocnici, z toho třicet potřebovalo intenzivní péči, nejčastěji s umělou plicní ventilací. Bohužel, deset z nich ani přes intenzivní léčbu nepřežilo. Nemocničními ambulancemi prošlo desetkrát více lidí, než bývá běžné a většina z nich skončila z důvodu onemocnění v domácí léčbě a v důsledku ní velmi často v pracovní neschopnosti.
Liberecký kraj pořádal seminář pro geodety a kartografy
4. 11. 2018 Údaje v katastru nemovitostí projdou revizí. O tom, jak je dát do souladu s reálným stavem nemovitostí v České republice, byl seminář pro bezmála 130 geodetů a kartografů z Libereckého, Ústeckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje, který se konal 24. října na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje. Akci pořádal Český svaz geodetů a kartografů ve spolupráci s Katastrálním úřadem pro Liberecký kraj a Libereckým krajem.
Liberecký kraj vstoupí do Asociace měst pro cyklisty
3. 11. 2018 Liberecký kraj vstoupí do Asociace měst pro cyklisty. Organizace má 70 členů, po Ústeckém, Královéhradeckém a Olomouckém kraji bude Liberecký čtvrtým zapojeným. Z Libereckého kraje je zatím v asociaci jen město Ralsko, řekl ČTK náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Členství v asociaci je podle něj nástrojem, jak koordinovat postup při rozvoji cyklodopravy, může ale pomoci například i při získávání dotací.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).