reklama
Liberecký kraj
V Libereckém kraji silně prší, menší řeky se mohou rozvodnit
27. 7. 2017 AKTUALIZOVÁNO: ČHMÚ vydal pro Liberecký kraj výstrahu o výskytu nebezpečného jevu vydatný děšť a povodňové ohrožení. Řeka Smědá v Předlánce dosáhla podle ČHMÚ v 6:00 hodin prvního povodňového stupně 1.SPA (bdělost). V 6:30 hodin už byla na třetím povodňovém...
Tři obce v kraji si vysloužily Odpadového Oskara 2017
26. 7. 2017 Kravaře na Českolipsku, Malá Skála a Semily jsou obce, které v Libereckém kraji vyprodukovaly ve svých kategoriích (1) nejméně směsného komunálního odpadu (na osobu a rok) a vydobyly si tím titul Odpadový Oskar 2017 Libereckého kraje. Skvělé výsledky svědčí o dobrém nastavení odpadového hospodářství, podmínek pro třídění, motivace občanů nebo třídění bioodpadu. Krajská úroveň soutěže navazuje na celorepublikovou soutěž Odpadový Oskar, jejíž...
Stavební výroba v kraji opět roste, pomáhají dotace
24. 7. 2017 Stavební výroba v Libereckém kraji začala po loňském propadu opět růst, pomohly i dotace z evropských fondů. Za první čtvrtletí odvedly stavební firmy s více než 50 zaměstnanci práci za 406 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 3,6 procenta. Růst stavební výroby zaznamenal Český statistický úřad také v sousedním Královéhradeckém kraji, na Vysočině a v krajích Moravskoslezském, Jihočeském a Plzeňském. Celkově v prvním čtvrtletí...
Pohonné hmoty v Libereckém kraji zlevnily o devět haléřů
22. 7. 2017 Pohonné hmoty v Libereckém kraji dál zlevňují, od minulého týdne klesly ceny benzinu a nafty shodně o devět haléřů na litru. Za litr nejprodávanějšího Natural 95 platí aktuálně motoristé v průměru 29,34 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byl před rokem benzin o 34 haléřů na litru dražší. Nafta zlevnila na 28,24 Kč za litr, před rokem ji ale měly čerpací stanice v kraji ještě o 27 haléřů levnější.
Některé hrady a zámky vydávají návštěvníkům nové vstupenky
21. 7. 2017 Na Hrubém Rohozci, Zákupech, Troskách a Slatiňanech dostávají návštěvníci nové vstupenky s historickým vyobrazením objektu. Do roku 2019 na nové vstupenky přejdou všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu a vznikne tak unikátní sběratelský artikl. Pro návštěvníky bude vydán i deník, kam se budou vstupenky vlepovat.
Nový autobus bude jezdit o víkendu na Zlaté návrší
21. 7. 2017 Liberecký kraj zavedl novou víkendovou turistickou linku na Zlaté návrší v Krkonoších. Vyjíždí z nádraží v Harrachově a navazuje na vlaky z Liberce a polské Sklářské Poreby. Autobus jede údolím Jizery přes Rokytnici nad Jizerou, po vršcích přes Rezek do Vítkovic a odtud na nejvyšší autobusovou zastávku v Česku na Zlaté návrší v nadmořské výšce 1398 metrů. ČTK to řekl Pavel Blažek ze společnosti Korid LK, která je koordinátorem dopravy v kraji.
Na Máchově a Hamerském jezeře zhoršily kvalitu vody sinice
21. 7. 2017 Na Máchově a Hamerském jezeře na Českolipsku zhoršily kvalitu vody sinice. Podle hygieniků není voda vhodná ke koupání pro vnímavé jedince, kam patří těhotné ženy, děti či alergici. Vyplývá to z informací uvedených na webu Krajské hygienické stanice v Liberci.
V Trávníčku si užili historické scénky s hostinským Beranem
20. 7. 2017 Již po čtvrté mohli lidé navštívit v rámci Dnů lidové architektury vybrané stavby, které jsou pro náš kraj typické. Během letošního ročníku bylo zdarma zpřístupněno celkem čtrnáct objektů a ve většině z nich byl i doprovodný program. Na Dny lidové architektury bylo zdarma zpřístupněno více jak deset objektů.
Dalších osm úseků krajských silnic se dočká opravy ještě letos
20. 7. 2017 Liberecký kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic II. a III. třídy. Rada kraje rozhodla o zhotovitelích rekonstrukcí a oprav u dalších osmi akcí. Začátkem června letošního roku, byla podepsána smlouva se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI), která zaručuje kraji dotaci ve výši 122,355 mil. Kč. 
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).