reklama
Liberecký kraj
Města a obce budou mít od ledna 2019 nad vodárenstvím kontrolu
19. 4. 2018 Akcionáři společnosti SVS na valné hromadě potvrdili nový model fungování vodárenství v severočeském regionu, díky němuž se voda a s ní spojené provozování od ledna 2019 vrátí zpět pod plnou kontrolu měst a obcí. Pro tzv. vlastnický model se servisním prvkem hlasovalo...
Liberecký kraj rozdělil dalších 171 mil.Kč z loňského přebytku
19. 4. 2018 Liberecký kraj rozdělil dalších 171 milionů korun z přebytku loňského hospodaření. Nejvíc peněz půjde na kompenzace zvýšení mezd řidičů v autobusové dopravě i na železnici, ale také pracovníkům v záchranné službě. Miliony korun ale přidá kraj i na investice do obnovy silnic, vybavení škol, sociálních ústavů nebo kulturních institucí. ČTK o tom informovala náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO). Rozdělení ušetřených peněz z loňského roku...
Značku Regionální potravina získá 9 výrobků z kraje
18. 4. 2018 Dalších devět výrobků z Libereckého kraje ponese označení Regionální potravina. V kraji o získání této značky v letošním roce usilovalo 37 výrobců, kteří přihlásili 90 produktů. ČTK o výsledcích soutěže v kraji informovala mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková. SZIF značku Regionální potravina spravuje.
Nepovolené reklamy u silnic I. třídy v kraji postupně mizí
17. 4. 2018 Krajský úřad Libereckého kraje od loňského září vyzval 27 vlastníků k odstranění nepovolených reklam. Těch se podél silnic I. tříd na území kraje nachází celkem 51. Pouze jeden majitel nereagoval, a proto kraj nechal reklamní poutače umístěné ve Starých Splavech zakrýt na vlastní náklady. Odstranění billboardů z ochranných pásem pozemních komunikací vyžaduje novela zákona, která je v platnosti od září loňského roku. Majitelům reklamních ploch...
Sbírkou šatstva opět pomohli krajští úředníci lidem v nouzi
17. 4. 2018 Co už jeden nepotřebuje, může ještě posloužit druhému. Životnost staršího oblečení, hraček a vybavení do domácnosti prodlužuje sbírka Krajského úřadu Libereckého kraje, nazvaná Dejte věcem druhou šanci. Každého půl roku ji pro lidi v hmotné nouzi vyhlašuje sociální odbor. V pátek 13. dubna se pod patronací náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavla Svobody uskutečnila sbírka už posedmé.
Při nehodách zemřeli v Liber. kraji v 1. čtvrtletí tři lidé
17. 4. 2018 Při dopravních nehodách v Libereckém kraji zemřeli v prvním čtvrtletí tři lidé. Dalších deset bylo zraněno těžce a 176 lehce, policisté řešili 944 nehod. ČTK to sdělila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. "Oproti stejnému období loňského roku bylo nehod o 32 méně, rovněž tak se snížil počet lehce zraněných, a to o 33. Mrtvých bylo stejně, přibyl jeden těžce zraněný," dodala.
Spalničky v Lib. kraji mělo 15 lidí, zdrojem byla Ukrajina
17. 4. 2018 V Libereckém kraji od loňského listopadu onemocnělo spalničkami 15 lidí, z toho pět letos. Šlo o tři různé případy, zdrojem nákazy byla ale pokaždé Ukrajina. Novinářům to řekl zástupce ředitelky protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Liberci Jaroslav Harman.
Krajský Den Země bude plný hudby, workshopů a ekoaktivit
16. 4. 2018 Setkání místních ekocenter, lesních školek a dalších neziskovek s veřejností na téma ZERO WASTE – Bohatší život skromnějšími prostředky. Liberecký kraj pořádá v pátek 20. dubna první ročník ekovýchovné akce Den Země. Před krajským úřadem a v přilehlém parku u Správy CHKO Jizerské hory budou po celý den informační stánky organizací, které se v našem kraji věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Program, který začne...
Lyžařská sezona v Libereckém kraji v neděli skončila
16. 4. 2018 Lyžařská sezona v Libereckém kraji definitivně skončila. Naposledy se v neděli rozjely vleky v krkonošském Harrachově, posledním skiareálu, který byl v kraji v provozu. Možnost zalyžovat si v jarním počasí využily stovky lidí. Skiareál lákal na speciální cenu skipasů. Dospělí i děti mohli o víkendu lyžovat čtyři hodiny za 100 korun. Podle záběrů z online kamer si poslední lyžaři našli cestu do Harrachova ještě v neděli po obědě.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).