reklama
Liberecko
Pohotovostní služba v Hrádku nad Nisou změní poskytovatele
5. 12. 2018 Kraj intenzivně jedná s Krajskou nemocnicí Liberec, a. s. (KNL), která by měla převzít pohotovostní službu v Hrádku nad Nisou. Společnost Lázně Kundratice, jež v této oblasti nyní službu zajištuje na základě smlouvy s krajem, končí k letošnímu poslednímu...
Cena tepla pro domácnosti klesne o další desetikorunu
5. 12. 2018 Teplárna Liberec snižuje cenu tepla pro domácnosti na příští rok na 650 Kč/GJ. Projekt GreenNet přinese úspory ztrát, které podpoří příznivou cenovou politiku teplárny z posledních let. Zvýšení ceny zemního plynu ovlivní jen cenu tepla pro primární zákazníky. O teplo z nového horkovodu do Pavlovic je zájem, jeho kapacita je téměř vyčerpaná.
Zchátralý dům v Liberci muselo opustit 23 lidí, hrozí zřícením
5. 12. 2018 Zchátralý dům nedaleko bývalé Kolory v Liberecké čtvrti Doubí museli v úterý narychlo opustit jeho obyvatelé. Hrozí, že se zřítí. Podle statika je neobyvatelný. Magistrát se teď snaží pro 23 jeho obyvatel, z toho 11 je dětí, zajistit jiné bydlení. ČTK to řekl mluvčí libereckého magistrátu Jan Vrabec. Dům je soukromý a o jeho obyvatele by se měl postarat vlastník, ten se ale o dům nestará. Na alarmující stav domu upozornila po poledni záchranná...
Natáčí se, před Divadlem F. X. Šaldy budou použity svastiky
5. 12. 2018 Do Liberce míří další filmový zahraniční štáb. V neděli 9. prosince začnou přípravy a 10. prosince proběhne samotné natáčení. Liberecké lokace poslouží filmařům pro televizní seriál World on Fire. Ten se natáčí v České republice od září tohoto roku. Sleduje osudy několika hrdinů v každém roce války. Tato série mapuje osudy lidí v Polsku, Paříží, Berlíně a v Anglii. Seriál vzniká v produkci Czech Anglo Pictures pro společnost BBC.
Sbírku muzea v Liberci obohatí nejrozšířenější tramvaj světa
4. 12. 2018 Tramvaj typu T3 přibude do sbírky Technického muzea v Liberci. Stane se součástí expozice, která se věnuje historii místní tramvajové a autobusové dopravy. Tramvaj do areálu bývalého výstaviště převezou z libereckého dopravního podniku ve čtvrtek. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí muzea Petr Kumpfe. Tramvaje typu T3 se vyráběly od roku 1962 až do roku 1997, rozšířené byly hlavně ve střední a východní Evropě.
Pro MHD v Liberci dopravní podnik potřebuje ještě deset řidičů
4. 12. 2018 Ještě zhruba desítku řidičů potřebuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) na zajištění městské hromadné dopravy v Liberci. BusLine, který dosud zajišťoval 40 procent MHD v Liberci a 100 procent v Jablonci, vypověděl smlouvu. Od 26. ledna musí dopravní podnik zajistit v Liberci dopravu vlastními silami, pro Jablonec hledá subdodavatele. Pro Liberec je denně potřeba 37 řidičů, řekl ČTK dopravní ředitel Oskar Zappe. V Liberci zajišťuje...
Za požárem farmy v Chrastavě je asi nedbalost, škoda 60 mil.
4. 12. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Příčinou rozsáhlého požáru, který v noci na sobotu zničil velkou část koňské farmy Vysoká v Chrastavě na Liberecku, byla zřejmě nedbalost. Škody vyšetřovatelé předběžně odhadli na 50 až 60 milionů korun. Policie událost vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Vedení Chrastavy dnes na mimořádné radě schválilo uspořádání sbírky ve...
Nemocným z Frýdlantu neškodila inhalační anestezie ani dezinfekce
4. 12. 2018 ALTUALIZOVÁNO: Příčinou otravy krve u devíti pacientů operovaných v minulém týdnu v soukromé Nemocnici Frýdlant nebyly inhalační anestetikum ani chemické přípravky, které se používají k dezinfekci operovaného místa. ČTK to řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. Jde však pouze o první výsledky četných odběrů, které se v nemocnici provedly. Kdy budou další, nedokázala dnes odhadnout.
Liberecký dopravní podnik posiluje nábor i benefity
3. 12. 2018 Na konci ledna přestanou v Liberci a Jablonci nad Nisou zajišťovat městskou dopravu autobusy společnosti BusLine. Dopravní podnik proto významně posiluje náborovou kampaň i nabídku zaměstnaneckých benefitů. Dopady nefunkčního trhu práce se nejvíce projeví ve chvíli, kdy je třeba v krátké době vyřešit vyšší počet chybějících zaměstnanců. Do takové situace se dostal i Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou.
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).