reklama
Liberecko
O týden dřív skončila v Liberci oprava křižovatky Švermova
16. 7. 2018 O týden dříve skončila v Liberci oprava frekventované křižovatky ulic Švermova a Uralská v liberecké čtvrti Františkov. Práce měly původně skončit až 22. července, křižovatku ale pro dopravu otevřeli už o tomto víkendu, zjistila ČTK. Pro mnoho lidí se tak zjednoduší...
Na Slavnostech svijanského piva se letos vypilo 63 tisíc půllitrů
15. 7. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Tradiční jednodenní Slavnosti svijanského piva přitáhly včera do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě téměř devět a půl tisíce návštěvníků. Hudební produkci více než dvaceti skupin a interpretů, včetně kapel UDG, Walda Gang a Wohnout, či zpěvačky Jitky Zelenkové, si mohli až do pozdních nočních hodin vychutnávat na třech kvalitně ozvučených pódiích. Pohodovou sobotu jim vedle  na akci již tradičně příznivého ...
Na kempu na TU budou děti stavět raketu a mluvit s kosmonauty
15. 7. 2018 Stavění létajících modelů raket, setkání s někdejším rekordmanem v délce pobytu ve vesmíru či videokonference s Mezinárodní vesmírnou stanicí. To je součástí premiérové letní kosmické školy, která začala na Technické univerzitě v Liberci. Týdenní tábor absolvuje zhruba 40 dětí ve věku do 12 do 16 let, řekla za organizátory Zuzana Sommerová.
V Hlavici na Liberecku likvidovali hasiči požár bývalého kravína
15. 7. 2018 Do Hlavice na Liberecku vyjížděli v sobotu odpoledne hasiči k požáru v části areálu bývalého kravína. Oheň zachvátil objekt, v němž bylo uskladněné seno a sláma, hasiči se snažili zabránit tomu, aby se oheň rozšířil na další budovy. Oheň se v podvečer podařilo lokalizovat, na místě zůstala jedna jednotka. ČTK to řekl řídicí důstojník libereckých hasičů Milan Zobač.
Expozice historických tramvají a autobusů vzniká v Liberci
14. 7. 2018 V areálu bývalého výstaviště v Liberci nadšenci z místního Boveraclubu vytvářejí expozici historických tramvají a autobusů. Veřejnosti ji chtějí zpřístupnit do konce letních prázdnin. Dokončena je tak ze 30 procent, řekl ČTK předseda spolku Tomáš Krebs. Expozice se stane součástí Technického muzea Liberec, který má už tři jiné.
Soud v Liberci v kauze vývozu drog do Švédska potrestal 7 lidí
14. 7. 2018 Krajský soud v Liberci uznal vinnými sedm z osmi obžalovaných v případu rozsáhlé výroby drog určených hlavně pro švédský trh. Dva hlavní odběratele amfetaminu potrestal 13 a 16 lety vězení, výrobce a distributora Richarda Rákosníka sedmi lety. Všem hrozilo až 18 let vězení. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní se na místě odvolali nebo si ponechali lhůtu stejně jako žalobce.
Liberecké Lesní koupaliště je po letech zase v provozu
13. 7. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Od dnešního dne je znovu v provozu Lesní koupaliště v Lidových Sadech. Areál Lesního koupaliště byl veřejnosti uzavřen v roce 2007, samotné koupaliště nefungovalo už od roku 2001. Od té doby se vinou zanedbané údržby dostalo do nefunkčního stavu.
Je pátek třináctého. Problémový Lesák se konečně otvírá
13. 7. 2018 Lesní koupaliště se otevře dnes ve 13 hodin. Je to odvaha, zprovozňovat tak kontroverzní a problémovou stavbu právě v pátek třináctého. Třeba ale už je všem problémům konec a upravená plocha s opravenou nádrží začne konečně sloužit veřejnosti k rekreaci. Je na čase: Vždyť se blíží polovina července, prvního prázdninivého měsíce.
Muž u soudu přiznal, že vyrobil 263 kg drogy pro Švédsko
13. 7. 2018 Muž obžalovaný z výroby a distribuce amfetaminu pro švédský trh u soudu v Liberci ve své závěrečné řeči potvrdil své doznání k vyrobení víc než dvou set kilogramů drogy. Richard Rákosník při vyšetřování spolupracoval a pomohl rozkrýt fungování skupiny. Obžalováno je osm lidí, hrozí jim až 18 let vězení. Podle obžaloby v letech 2013 až 2016 vyrobil Rákosník v Jablonci nad Nisou 263 kilogramů amfetaminu v hodnotě 75 milionů korun. Soud bude...
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).