reklama
Liberecko
Spolek Cyklisté Liberecka zvou na cyklojízdu Libercem na kole
18. 9. 2018 Ve čtvrtek 20. září pořádá spolek Cyklisté Liberecka cyklojízdu Libercem na podporu cyklistické dopravy. Připojit se můžete v 17 hodin a 5 minut u radnice v Liberci na prostranství mezi nám. Dr. E. Beneše a OD Plaza. „Cyklojízda není závodem, ale společenskou událostí,...
Liberecký Kašpar chystá benefici, tašky pomohou lidem bez práce
18. 9. 2018 Benefiční akci na podporu lidí, kteří obtížně hledají práci, připravuje na listopad liberecké centrum Kašpar. Už nyní pro ni začalo získávat tašky, které lidé vlastnoručně ušijí. Kampaň nazvanou Ušij tašku, zaměstnej člověka, pořádá Kašpar popáté, řekla koordinátorka benefice Petra Hottmarová.
Muž zastřelený před mnichovskou dohodou má v Hrádku n.N. pomník
18. 9. 2018 V Hrádku nad Nisou na Liberecku odhalili pomník Rudolfu Zárybnickému. Jde o jeden z tragických příběhů, které se odehrály v pohraničí před podepsáním mnichovské dohody v roce 1938. Zárybnický byl 16. září postřelen a o den později zemřel v liberecké nemocnici, řekl ČTK Ivan Rous ze Severočeského muzea.
Lidé vybrali nejkrásnější snímek Jizerských hor
17. 9. 2018 Po celou dobu letních prázdnin vybírala široká veřejnost v internetovém hlasování fotografii Jizerských hor, která se jim líbí nejvíce. Odevzdáno bylo necelých devět tisíc hlasů a výsledek byl dramatický až do samotného finále. Nakonec se vítězem stal snímek pana Jakuba Jirkůva s názvem Bivak na Smrku. Fotografie se připojí k výstavní kolekci, kterou vybírala odborná porota a autor bude oceněn na vernisáži výstavy, která se koná v úterý 25....
Náměstí u radnice v Liberci se změní v pražský karneval kouzel
17. 9. 2018 V Liberci se budou od pondělí dva týdny natáčet scény amerického velkofilmu, nejspíš jde o Spider-mana. Náměstí u radnice si kvůli tomu nechali filmaři přestavět na karnevalovou slavnost. Nápisy na kulisách uvádí, že jde o pražský karneval kouzel.
Spalovna v Liberci bude kvůli havárii mimo provoz asi týden
17. 9. 2018 Liberecká spalovna Termizo bude kvůli sobotnímu výbuchu parního kotle mimo provoz jeden až dva týdny. Co k havárii vedlo, provozovatel zatím neví. V horní části kotle ale chybí dva metry velké železné trubky. Je nutné zjistit příčinu, proč se to stalo, řekl ČTK předseda představenstva Termiza Pavel Bernát.
Siláci vynesli sudy piva na vrchol Ještědu už po patnácté
16. 9. 2018 V sobotu 15. září 2018 pořádal Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) již patnáctý ročník závodů ve vynášení sudů piva na vrchol Ještědu v rámci tradičních oslav Ještědu. Závody se konají s jednou výjimkou pravidelně od roku 2003. Závody ve vynášení sudů piva spočívají jednoduše v tom, že závodníci vynášejí na zádech plné sudy piva od spodní stanice lanovky na vrchol Ještědu.
Týden mobility upozorní na ekologičtější způsoby přepravy
16. 9. 2018 Město Liberec se i letos připojí k celoevropské kampani, která se snaží upozornit na neudržitelný růst automobilové dopravy ve městech. Hledá řešení a podporuje ekologičtější způsoby přepravy. Evropský týden mobility 2018 proběhne od 16. do 22. září a v Liberci připraven pro veřejnost celotýdenní program plný zajímavých akcí a možností.
Oslavy Ještědu v Liberci byly tentokrát ve vesmírném stylu
16. 9. 2018 Ve vesmírném stylu byly sobotní oslavy 45. výročí otevření horského hotelu a vysílače Ještěd. Podle krajská radní Květy Vinklátové (Starostové pro Liberecký kraj) je k tomu inspirovaly reakce lidí, kteří vidí dominantu Liberce i Libereckého kraje poprvé.
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).