reklama
Liberecko
Muzeum v Liberci vystaví unikátní typy kol z dějin vývoje bicyklů
26. 9. 2017 Unikátní výstavu jízdních kol chystá Severočeském muzeum v Liberci. V hlavním sále bude 16 ojedinělých typů kol, které znamenaly zásadní přelom ve vývoji bicyklu i velkolepé slepé cesty. ČTK to dnes řekl ředitel muzea Jiří Křížek. Výstava začne ve čtvrtek....
Galerie v Liberci vystavuje díla umělců ze spolku Metznerbund
24. 9. 2017 Díla umělců sdružených v prvorepublikovém spolku Metznerbund vystavuje Oblastní galerie Liberec. Příprava výstavy zabrala několik let a předcházel jí dlouholetý výzkum. Metznerbund byl asi nejdůležitější a největší uměleckých spolek německy hovořících výtvarníků v předválečném Československu, uvedla kurátorka výstavy Anna Habánová.
Na Liberecku se srazil osobní vůz s autobusem, zranění nejsou
24. 9. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Srážka osobního auta s autobusem u Lvové na Liberecku zablokovala v sobotu v podvečer dopravu na frekventované silnici 13 z Liberce na Děčín. Řidiče osobního vozu museli vyprostit hasiči, on i jeho spolujezdec ale vyvázli prakticky nezraněni a převoz do nemocnice odmítli. V autobuse cestovalo asi 30 lidí, nikdo z nich zraněn nebyl, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Spolu s pivními sudy vynesli letos rodiče na Ještěd i pět dětí
23. 9. 2017 V sobotu dne 23. 9. 2016 pořádal Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) již čtrnáctý ročník závodů ve vynášení sudů piva na vrchol Ještědu v rámci oslav Ještědu. Závody se konají s jednou výjimkou pravidelně od roku 2003. Závody ve vynášení sudů piva spočívají jednoduše v tom, že závodníci vynášejí na zádech plné sudy piva od spodní stanice lanovky na vrchol Ještědu.
Liberecká iQLANDIA představuje novinky pro školy
23. 9. 2017 Liberecká iQLANDIA nezahálí! Se začátkem školního roku si nachystala pro učitele a jejich žáky celou řadu novinek. Ti se nově mohou těšit na film „Cesta časem: Od Velkého třesku po vznik lidstva“ v Planetáriu či akční Tematickou science show pod názvem Vzduch. Centrum připravilo i dvě speciality – experimentální workshopy zaměřené na forenzní vědy a nanotechnologie. Takže neváhejte a přesuňte své školní aktivity z lavic rovnou do laboratoří...
Riziková místa v dopravě se v Liberci začnou upravovat od října
23. 9. 2017 Úpravy rizikových míst v dopravě se začnou v Liberci provádět od října. Jde o projekt za více než 38 milionů korun. Na podzim se bude dělat pět ze 13 míst v sedmi lokalitách. Podle původního plánu se mělo vše stihnout letos, kvůli vytíženosti stavebních firem se ale úpravy na některých místech budou dělat až v příštím roce. ČTK to sdělil vedoucí odboru správy veřejného majetku David Novotný.
Návštěvníci liberecké zoo dva týdny neuvidí lachtaní cvičení
23. 9. 2017 Návštěvníci zoo v Liberci přijdou zhruba na dva týdny o oblíbené komentované cvičení a krmení lachtanů. Zoo musí tyto ploutvonožce dočasně přemístit do zázemí. Důvodem je prasklé sklo u průhledu do bazénu, které se musí vyměnit. Práce začnou v pondělí, řekla ČTK mluvčí zoo Barbara Tesařová.
Zemědělská škola ve Frýdlantu bude mít moderní dílny
23. 9. 2017 Střední škola ve Frýdlantu na Liberecku bude mít novou budovu s dílnami pro výuku zemědělských a technických oborů. Její výstavba je projektem Libereckého kraje za více než 76 milionů korun s podporou evropských dotací. Pro školu to bude znamenat další zvýšení kvality výuky, řekla ČTK ředitelka Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant Alena Dvořáková.
Liberec začal sčítat bezdomovce, jejich počet zatím jen odhadoval
23. 9. 2017 Liberec začal tento týden sčítat bezdomovce. Jejich počet dosud jen odhadoval. Město si od toho slibuje, že lidem bez přístřeší bude umět lépe pomoci. ČTK to sdělil náměstek libereckého primátora pro sociální oblast Ivan Langr (Změna pro Liberec). Podle analýzy radnice žilo v roce 2015 v Liberci 170 lidí bez přístřeší, od té doby jich výrazně přibylo. Radnice odhaduje, že jich ve stotisícovém městě nyní žije minimálně 300.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).