reklama
Liberecko
Formule TUL Eliška zvládla premiéru na jedničku
27. 7. 2017 Závodů studentských formulí v italském Varano de Melegari se zúčastnilo 51 vozů z celého světa. Formule Eliška, kterou letos zkonstruovali studenti na naší fakultě strojní, se umístila na 29. příčce. Velký úspěch je už to, že naši formuli komisaři závodu, který se...
V libereckém Vesci dnes začíná hudební festival Benátská!
27. 7. 2017 Ve sportovním areálu v libereckém Vesci dnes odpoledne začíná hudební festival Benátská!. První festivalový den, pojmenovaný jako Večírek pro nedočkavé, je letos věnovaný slovenským kapelám. Na hlavním pódiu se postupně vystřídají Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupiny Horkýže slíže a Inekafe. Na vedlejším pódiu zahrají tuzemští E!E, Wohnout a Těla.
Soud v Liberci se zabývá případem znásilnění a pokusu vraždy
27. 7. 2017 Krajský soud v Liberci se začal zabývat případem čtyřiapadesátiletého Jozefa Gini, který podle obžaloby loni v Jablonci nad Nisou znásilnil a poté se pokusil zabít čtyřicetiletou ženu. Hrozí mu 15 až 20 let vězení. Obžalovaný u soudu vinu popřel, líčení bude pokračovat v září.
Žádost Lotyše o propuštění z vazby soud v Liberci zamítl
26. 7. 2017 Krajský soud v Liberci odmítl propustit z vazby Lotyše, o jehož vydání do vlasti rozhoduje. Ansis Ataols Berziňš tvrdí, že byl v Lotyšsku odsouzen z politických důvodů. Žádost o propuštění dvaačtyřicetiletého muže z vazby ale liberecký soud zamítl. Berziňš se proti rozhodnutí na místě odvolal, jeho stížnost tak bude posuzovat vrchní soud. ČTK to řekl předseda senátu krajského soudu Lukáš Korpas. O případném Berzinšově vydání do Lotyšska by měl...
Přípravu na festival Benátská narušila vyhořelá trafostanice
26. 7. 2017 Přípravu areálu pro 25. ročník hudebního festivalu Benátská, který se v Liberci uskuteční od čtvrtka do neděle, narušila v posledních dnech jen vyhořelá trafostanice. Opravená by měla být v dneska. Jinak přípravy postupují podle harmonogramu, řekl ČTK ředitel festivalu Pavel Mikez.
Liberec chce počet terénních pracovníků zvýšit ze dvou na čtyři
26. 7. 2017 Liberec chce od příštího roku navýšit počet terénních sociálních pracovníků, kteří dochází do sociálně vyloučených lokalit, ze dvou na čtyři. Peníze na jejich platy pro roky 2018 až 2020 se pokusí získat z evropské dotace. Předpokládaná maximální výše tříletého projektu je 8,5 milionu korun, z toho podíl města je 425.000 korun, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Kodymová.
Přestárlým lidem bez domova neumíme pomoci, řekl náměstek
25. 7. 2017 Prostředí azylových domů v Liberci a Jablonci nad Nisou si ve čtvrtek 20. července při své návštěvě Libereckého kraje prohlédl náměstek ministra pro lidská práva Petr Krčál. Jak řekl, mapuje si dočasná útočiště pro osoby bez přístřeší ve všech krajích republiky. V libereckém domě Speramus a jabloneckém Domě Naděje jej doprovázel náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.
Osečná postavila zázemí lidem z veřejně prospěšných prací
25. 7. 2017 Velkou slávu zažila ve čtvrtek 20. července Osečná. Vedení města představilo místním občanům, ale také zástupcům Úřadu práce Liberec a náměstkovi hejtmana Libereckého kraje Pavlu Svobodovi s úředníky sociálního odboru Krajského úřadu nově vybudované prostory, které budou sloužit jako zázemí pro lidi z veřejně prospěšných prací
Frýdlant začal s obnovou sídliště U Nemocnice za 10 mil.Kč
25. 7. 2017 Frýdlant na Liberecku začal s revitalizací sídliště U Nemocnice, po níž tamní obyvatelé léta volali. První etapa přijde zhruba na deset milionů korun, z toho čtyři miliony získala radnice z programu ministerstva pro místní rozvoj. ČTK o tom informovala mluvčí frýdlantské radnice Martina Petrášková. Už teď podle ní město připravuje projekt další etapy, celkově by podle odhadů měla stát revitalizace sídliště kolem dvaceti milionů korun.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).