reklama
Liberecko
Před rokem zemřela Marta Kottová, která přežila holokaust
18. 6. 2018 Před rokem zemřela ve věku 88 let v Liberci Marta Kottová, která přežila holokaust. V Liberci žila Marta Kottová od konce 90. let. Byla předsedkyní Historické skupiny Osvětim. Navštěvovala školy a studentské a vzpomínkové akce, kde o svých otřesných zážitcích z mládí...
Školy o prázdninách neutichnou, žáky tradičně nahradí stavbaři
16. 6. 2018 Každý rok, když se vypne školní zvonek a budovy základních a mateřských škol utichnou od dětského křiku, začíná nejvíce práce pro stavebníky. Také o letošních prázdninách proběhne řada oprav a investic v majetku města, kterými jsou budovy libereckých základních a mateřských škol. Na objektech libereckých mateřských a základních škol běží přípravy stavebních prací plným proudem.
 Na Ještědu v Liberci přibudou dvě nové naučné stezky
16. 6. 2018 Na Ještědu v Liberci přibudou další dvě naučné stezky nazvané Mlynářská a Pivovarská. Povedou přes sjezdovky v lyžařském areálu a budou na nich zastavení s informacemi o regionu a místní výrobě piva a mouky. ČTK to za provozovatele areálu řekla Renata Balašová. "Obě stezky vznikají přímo ve skiareálu Ještěd na stávajících sjezdových tratích, které lyžaři znají ze zimy tak, aby co nejméně zasahovaly do přírody a poskytovaly nádherný výhled...
Zemědělská škola ve Frýdlantu má naučnou stezku s vinicí
15. 6. 2018 Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu na Liberecku dokončila naučnou zemědělskou stezku. Její součástí je také, pro zdejší klima netradiční, chmelnice a vinice. Stezka bude sloužit nejen k praktické výuce žáků školy, ale také ke vzdělávání dětí z Frýdlantského výběžku i pro veřejnost, řekla ČTK mluvčí města Martina Petrášková. "Jejím prostřednictvím chce škola ukázat, jak se pěstují běžné zemědělské plodiny, ovocné...
ZOO má samce koně Převalského, už vytvořila chovnou skupinu
15. 6. 2018 Liberecká zoo má chovnou skupinu koně Převalského. Dosud měla jen tři samice, nyní k nim přibyl pětiletý samec. Mláděte se ale zoo dočká nejdřív v příštím roce. Kůň Převalského je březí 340 až 350 dnů, takže teoreticky to může být za necelý rok, řekl ČTK hlavní liberecký zoolog Luboš Melichar. "Nějaké páření už máme zaznamenané," řekl. Samice získala liberecká zoo loni v létě, samec k nim přibyl letos v květnu.
Frýdlant chce koupit nevyužívaný areál textilní továrny Slezan
15. 6. 2018 Město Frýdlant chce koupit léta nevyužívaný, chátrající areál textilní továrny Slezan. Vlastník ho několik měsíců nabízel neúspěšně k prodeji, teď se rozhodl pro dražbu, řekl dnes ČTK frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Slezan v minulosti opakovaně městu areál nabízel, cena ale byla příliš vysoká. Zastupitelé schválili maximální limit pro dražbu na 3,6 milionu korun. Měla by být v červenci.
Mateřinky v Liberci přijmou 825 dětí,  z toho 119 dvouletých
14. 6. 2018 Statutární město Liberec dokázalo už potřetí za sebou přijmout do svých 30 mateřských škol všechny děti ve věku tří let a starší, s trvalým pobytem na území města. K tomu se navíc letos podařilo zapsat i 119 dětí mladších. Celkem tak liberecké mateřinky od září přijmou nejméně 825 dětí. V současné době ještě město nabízí volná místa rodičům dalších 35 tříletých dětí, které se nedostaly do preferované mateřské školy.
DFXŠ chystá upravenou verzi Schillerova dramatu Úklady a láska
14. 6. 2018 Nejhranější dílo německého básníka, spisovatele a dramatika Friedricha Schillera uvede v pátek v premiéře liberecké divadlo F. X. Šaldy. Drama Úklady a láska nabídne v upravené verzi v režii Ivana Krejčího. ČTK o tom informoval mluvčí divadla Jakub Kabeš. Příběh lásky dvou mladých lidí z různých společenských vrstev, které nikdo nepřeje, napsal Schiller v 18. století.
Lberecká ZOO po roce opět hostí výstavu Modrý slon
14. 6. 2018 V úterý 12. 6. 2018 byl v areálu liberecké zoo zahájen již třináctý ročník celorepublikové přehlídky výtvarných prací, které vytvořili klienti z více než čtyřiceti chráněných dílen a organizací z celé České republiky. Akce vyvrcholí v sobotu 16. 6., kdy pořadatelé – sdružení Artefaktum-cz. společně s ředitelem Zoo Liberec, Davidem Nejedlem, předají autorům vítězných děl cenu Modrého slona.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).