reklama
Liberecko
Zájemci si na Liberecku mohli vyzkoušet život Římanů
28. 5. 2017 Vyzkoušet si vojenský život římských legionářů i barbarských válečníků mohli v sobotu návštěvníci antického festivalu Glaudius na návrší u Vítkova nedaleko Chrastavy na Liberecku. Nechyběly ani ukázky starověkých řemesel, v keltské části byla například starověká...
Veselý stroj boduje – soutěží děti z ČR a dokonce i z Indie
28. 5. 2017 - Pětičlenná odborná porota se sešla v liberecké iQLANDII, aby vyhodnotila práce, které si zaslouží postoupit do semifinále soutěže Veselý stroj na… Pomocník v domácnosti. Do soutěže nakonec své práce přihlásily na tři stovky dětí nejenom z České republiky, ale třeba i z Indie.
Výstava chce bořit předsudky a stereotypy ve společnosti
27. 5. 2017 Originální, plná fascinujících příběhů – to je výstava pod názvem „Tady jsem doma“, kterou bude hostit od 1. června ve svých prostorách liberecká iQLANDIA. „Patnáct panelů, jež nainstalujeme hned u vchodu do centra, zachycuje životní „story“ dvanácti významných osobnostní z řad menšin a cizinců žijících na území Libereckého kraje,“ říká Martina Kutíková, marketingová specialistka science centra.
Adoptivní rodiče se v ZOO starají o mládě supa hnědého
27. 5. 2017 Chov supů hnědých je v lidské péči poměrně náročný, proto se chovatelé těší z každého vylíhnutého mláděte. V ostravské zoologické zahradě byla velká šance na odchov v pořadí již pátého mláděte tohoto největšího evropského supa. Mládě vylíhnuté v Ostravě ale nakonec odchovávají adoptivní rodiče v ZOO Liberec. Zatím není jisté, zda bude v rámci mezinárodního záchranného projektu vypuštěno do volné přírody, nebo posílí chovatelskou...
Ve zrekonstruovaném zámku ve Svijanech otevřou hotel a šenk
27. 5. 2017 Zámek Svijany na Liberecku nabídne od června vedle historických expozic také ubytování v hotelu a služby restaurace Zámecký šenk. ČTK o tom informovala Kristýna Čermáková, mluvčí Pivovaru Svijany, který zchátralý areál koupil a do jeho rekonstrukce investoval od roku 2015 zhruba sto milionů korun. Liberecký kraj je turistickou oblastí s nejvyšším počtem ubytovacích zařízení v zemi. Okolí Svijan je zajímavou lokalitou, která ale zatím mnoho možností k...
Ve Frýdlantu je nízkoprahové zařízení pro starší děti Cajk
27. 5. 2017 Frýdlant na Liberecku otevřel nízkoprahové zařízení. Klub nazvaný Cajk vznikl za podpory města v prostoru bývalého železářství v ulici Míru a provozuje ho jablonecké středisko Diakonie Českobratrské církve evangelické, středisko v Jablonci nad Nisou. Centrum nabízí starším dětem a mládeži možnost smysluplně trávit volný čas a prostor k seberealizaci. ČTK to sdělila mluvčí frýdlantské radnice Martina Petrášková.
Nad Vratislavicemi začala oprava rozhledny Císařský kámen
26. 5. 2017 Od středy 24. května probíhá generální oprava rozhledny Císařský kámen. Proto je vstup na toto turisty velmi oblíbené místo uzavřen. Připomeňme, že rozhledna se nachází ve výšce 637 metrů v katastrálním území Vratislavic nad Nisou a samotná stavba měří 20 metrů. Na ochoz vede 96 schodů.
Klasická pohádka se váže k československým dějinám
26. 5. 2017 Známou pohádkou Šípková Růženka se volně inspirovalo ve své novince loutkové Naivní divadlo v Liberci. Zaměřilo se hlavně na oněch sto let, která Růženka prospala. ČTK to řekl dramaturg a spolutvůrce inscenace Vít Peřina. Loutkové představení bude mít premiéru v sobotu, trvá 50 minut a určené je pro děti od šesti let. Podle dramaturga už název hry K šípku s Růženkou naznačuje, že nepůjde o klasiku.
Gastrofestival bude plný dobrot, tuňáků i kuchařských hvězd
26. 5. 2017 Kuchařské gastroshow, netradiční zážitková gastronomie a ochutnávky delikates z celého světa zavítají o víkendu do Liberce na Bosch Fresh Festival 2017. Pravou italskou chuť v rámci kulinářských show a workshopů představí na festivalu tuňákové výrobky Rio Mare. Součástí akce bude také hlasování o nejlepší severočeskou restauraci. Gastronomický Bosch Fresh Festival se uskuteční v parku u bazénu v Liberci v sobotu 27. a v neděli 28. května.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Hlavně že chtějí další ouřady a peníze na ně. Městské peníze ale...
Není nad to, když nikdo nec neví, je to trapas na entou
je něco co p. Korytář ví? Jak spravuje městské peníze když mu uniklo,...
doplňte titulek ZOO a radnice sází na prevenci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).