reklama
Liberecko
Pivovar Svijany obdržel další dvě ocenění za pivní speciály
19. 11. 2017 Dva svijanské speciály zabodovaly v letošním osmém ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv z domácí české produkce CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2017 a připsaly si tak do dlouhého seznamu ocenění další dvě položky. V kategorii světlá speciální piva...
Boj za demokracii a svobodu je stále aktuální
17. 11. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii se dnes dopoledne konalo vzpomínkové shromáždění u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici. Přítomní k památníku položili květiny a vydali se na tradiční pochod proti zapomínání, který zakončili položením květin a zapálením svíček u Památníku obětem okupace 1968 na průčelí historické radnice na náměstí Dr. Edvarda Beneše.
Větrný park za miliardu korun zahájil testovací provoz
17. 11. 2017 Větrný park za 1,1 miliardy korun ve Václavicích u Hrádku nad Nisou na Liberecku je od čtvrtka v testovacím provozu. Park už má rovněž vydanou licenci, mohl tak začít dodávat elektřinu do sítě. ČTK to řekl Marek Lang, jednatel firmy EEH, která elektrárnu postavila. Větrný park ve Václavicích je druhý největší v zemi. Třináct větrných věží o celkovém výkonu 26 megawatt (MW) by podle předpokladu mělo ročně dodat do sítě minimálně 52 gigawatthodiny...
Za tunelování firmy uložil soud v Liberci tresty 4 obžalovaným
16. 11. 2017 Nepodmíněné tresty uložil soud v Liberci čtyřem obžalovaným za tunelování firmy, která působí v Loukově u Mnichova Hradiště. Do vězení by za poškození věřitele měli jít na 4,5 až 5,5 roku, verdikt ale není definitivní. Všichni obžalovaní se odvolali. Vinu odmítají. Podle spisu původní akcionáře připravili o majetek zhruba za 55 milionů korun. O náhradě škody soud nerozhodl, neboť tím se už zabývá civilní soud.
Pivovar Svijany chce příští rok dodat na trh pět mil. plechovek
16. 11. 2017 Pivovar Svijany chce v příštím roce dodat na trh pět milionů plechovek piva. Nová plnicí linka na jejich stáčení už je ve zkušebním provozu, který by měl skončit v závěru roku. V budoucnu chtějí v pivovaru do plechovek plnit až 20 procent produkce. Výstavba moderní stáčecí linky stála více než 100 milionů korun a je největší investicí v novodobé historii pivovaru. Moderní zařízení je schopné za hodinu naplnit 15.000 plechovek, řekl ČTK sládek Petr...
Soud v Liberci uložil muži 15 let za pokus o dvojnásobnou vraždu
16. 11. 2017 Krajský soud v Liberci potrestal 15 lety vězení třiatřicetiletého muže za pokus o dvojnásobnou vraždu. Maskovaný Anton Giblo vnikl loni v prosinci do bytu svých sousedů v Desné na Jablonecku a kovovou tyčí vážně zranil dva muže. Trest není pravomocný, obžalovaný Rus trvale žijící v tuzemsku se na místě odvolal. Vinu v závěrečné řeči odmítl. "Nic jsem neudělal," uvedl. Výše trestu se shoduje s návrhem státního zástupce.
Stavba nové hasičské zbrojnice začala bouráním té staré
15. 11. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Zbrusu nové hasičské zbrojnice se už v příštím roce dočkají dobrovolní hasiči z Liberce – Krásné Studánky. Na místě té původní, téměř sedmdesát let staré, vyroste zcela moderní a plně vybavená zbrojnice, a to díky úspěšnému projektu „4 města zachraňují přes hranice“. Ten kromě sboru dobrovolných hasičů v Krásné Studánce podpoří také sbory v Hrádku nad Nisou a německých městech Herrnhutu a Žitavě.
Pochod proti diabetu uzavřeli účastníci v sídle Libereckého kraje
15. 11. 2017 Už od roku 2008 vyrážejí každý rok 14. listopadu senioři z Jablonce nad Nisou na Pochod proti diabetu. Letošní vycházku ukončila dvacítka z nich na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje setkáním s náměstkem hejtmana LK Pavlem Svobodou. Kromě debaty o této civilizační hrozbě lidstva si členové Dia-clubu Senior také prohlédli zasedací sál Zastupitelů Libereckého kraje a vyzkoušeli hlasovací zařízení.
Vánoční strom přijede na liberecké náměstí  ze Sametové ulice
15. 11. 2017 Město Liberec každoročně zajištuje vánoční strom a jeho umístění na náměstí. Stejně tomu je také letos, ve druhé polovině listopadu. Symbol Vánoc letos pochází z městského pozemku u ulice Sametová na sídlišti Broumovská. Jedná se o smrk ztepilý, který byl nevhodně vysazený na sítích technické infrastruktury. Zároveň se ale jednalo o jedince, který svým vzrůstem, pravidelným tvarem a celkovým vzhledem splňoval požadavky pro použití na náměstí.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).