reklama
Liberecko
Škola má za 21 mil. Kč odborné učebny a bezbariérovost
24. 1. 2018 Dvě nové odborné učebny a bezbariérový přístup má Základní škola Kaplického v Liberci. Úpravy stály bezmála 21 milionů korun. Jde o jeden z projektů Liberce, jejichž cílem je zvyšování kapacity či zlepšení kvality výuky ve školách, které jsou rozvojové. ČTK to...
Divadlo nabízí abonentku na tři představení ve 3 zemích
23. 1. 2018 Speciální abonentku na tři představení ve třech zemích nabízí liberecké divadlo F. X. Šaldy ve spolupráci s divadly v Žitavě v Německu a Jelení Hoře v Polsku. Jejich prodej si společně úspěšně vyzkoušely loni na podzim. ČTK o tom informoval mluvčí libereckého divadla Jakub Kabeš. "Spokojenost účastníků a volání po opakování přimělo divadla k rychlé reakci - do prodeje jde druhá abonentka Trojzemí," uvedl Kabeš.
 Liberec připravuje obnovu lesních cest v Lidových sadech
23. 1. 2018 Opravu zničených lesních cest a výstavbu nové připravují Městské lesy Liberec v turisticky atraktivní oblasti Lidových sadů. Za zhruba osm milionů korun by se mělo příští rok pracovat skoro na čtyřech kilometrech. Liberec se na projekt pokusí získat dotaci. Nyní se připravuje dokumentace, řekl ČTK ředitel příspěvkové organizace Městské lesy Liberec Jiří Bliml.
Nárazový vítr zastavil provoz lanovky na Ještěd v Liberci
23. 1. 2018 Silný vítr u horní stanice zastavil v pondělí po poledni provoz kabinové lanovky na Ještěd v Liberci. V nárazech měl skoro 80 kilometrů v hodině, přípustných je 58 kilometrů. ČTK to sdělil přednosta lanovky Vladimír Štěpán.
Liberec obnovil tradici Rady architektů
22. 1. 2018 Město navazuje na zaniklou tradici Rady architektů, která bude poradním orgánem primátora, určeného zastupitele a odboru hlavního architekta. Sedmičlenná rada, v níž zasednou i dva odborníci ze zahraničí, se bude zabývat rozvojem města, architekturou, urbanismem a bude se vyjadřovat k územnímu plánování či veřejnému prostoru. Obnovu Rady architektů inicioval primátor Tibor Batthyány. Inspirací byly úspěšně fungující rady v rakouských městech.
Návštěvníky Grabštejna překvapí, že kastelánkou je mladá žena
22. 1. 2018 Řadu lidí překvapí, když jim sedmadvacetiletá Iva Bártová řekne, že je kastelánkou na hradě. Typická představa kastelána je starší spokojený pán, který chodí mezi místnostmi a chrastí klíči, řekla ČTK Bártová.
Výtěžek z Plesu primátora půjde na asistenční službu seniorům
21. 1. 2018 Rada města schválila přidělení výtěžku z primátorského plesu pro organizaci, která poskytuje asistenční služby seniorům. Předmětem darovací smlouvy je peněžitý dar ve výši 52 395 Kč. Historicky třetí obnovený Ples primátora přilákal v sobotu 6. ledna 2018 do Clarion Grandhotelu Zlatý Lev více než tři stovky návštěvníků. Oblíbená společenská událost měla i v letošním roce charitativní rozměr. Výtěžek z plesu ve výši více jak 50 tisíc...
Radnice uspíší změny územního plánu ve dvou případech
21. 1. 2018 Od Nového roku platí novela stavebního zákona, která mimo jiné umožnuje zrychlit pořízení změny územního plánu města. Tento zrychlený postup chce město Liberec uplatnit u dvou navržených změn územního plánu, u kterých bylo projednáno a schváleno zadání změny územního plánu. Rada města doporučuje tento postup ke schválení zastupitelstvu, které bude mít rozhodující slovo.
Liberec má být bezbariérovější. Vznikne nová pocitová mapa
21. 1. 2018 Liberečtí radní schválili vytvoření tzv. pocitové mapy bariér, která přinese detailní přehled problematicky přístupných veřejných budov a komunikací na území města a stane se podkladem pro následné bezbariérové úpravy. Mapování společně zajistí spolek D.R.A.K. a obecně prospěšná společnost Tyfloservis, tedy organizace, které sdružují klienty se sníženou schopností pohybu a orientace.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).