reklama
Liberecko
Po Liberci jezdí tygří tramvaj. Z depa ji vyvezl L. Krenželok
16. 8. 2018 Ve středu si v ulicích Liberce odbyla premiéru tramvaj s novým tygřím vizuálem. O její uvedení na koleje se postarali Lukáš Krenželok spolu s tygřím maskotem. A cestující se nestačili divit! Tygří tramvaj je v Liberci již tradicí, pro novou sezonu si však klub pro své...
Libereckou ZOO zní nástroje sochařů, vernisáž je v pátek
16. 8. 2018 Zoologickou zahradou v Liberci zní po roce znovu brusky, vrtačky a dláta. Už počtrnácté se tam koná sochařské sympozium EtnoArt. Pět výtvarníků opracovává pískovcové bloky, jejich práce zkrášlí zákoutí zoo. Vernisáž bude už v pátek. V minulosti vzniklo podobných soch více než 60, ne všechny ale vydržely. I proto se v posledních letech místo dřeva používá kámen, řekla ČTK mluvčí zoo Barbara Tesařová.
Vraždu prodavačky v Liberci začne soud projednávat v září
15. 8. 2018 V případu lednové vraždy devětačtyřicetileté prodavačky z večerky v Liberci padla obžaloba. Státní zástupce vyhověl návrhu policie a obžaloval 39letého muže, hlavní líčení začne 25. září. Na dotaz ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Návrh na obžalobu podala policie na začátku července. Kvůli zvlášť trýznivému způsobu vraždy hrozí podle ní muži 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
V ZOO se po roce opět koná sochařské sympozium EtnoArt
15. 8. 2018 V pondělí 13. 8. byl v ZOO Liberec zahájen již čtrnáctý ročník tradiční umělecké akce s názvem EtnoArt, kterou zoo pravidelně pořádá s uměleckým sdružením Artefaktum - CZ. Z prostor zahrady Lidových sadů se opět po roce ozývají zvuky brusek, vrtaček a kladívek a pod rukama známých umělců vznikají nové sochy z kamene. Ty budou po skončení akce zkrášlovat areál zoologické zahrady.
Jarda Vlach si střihl natáčení s Danielem Čechem (Na stojáka)
14. 8. 2018 Kamera, klapka, akce! V úterý odpoledne se útočník Jaroslav Vlach namísto ledové plochy postavil před kameru. Parťákem mu byl zkušený herec Daniel Čech, kterého mohou fanoušci znát z pořadu Na stojáka. Společně si střihli hlavní role v novém spotu, který si Tygři pro své příznivce připravili.
Hasiči se za zvládnutí situace dočkali díků z nejvyšších míst
14. 8. 2018 Devatenáct jednotek hasičů včetně sedmi jednotek dobrovolných hasičů z Liberce se včera zapojilo do likvidace požáru lesního porostu přímo na vrcholu Ještědu. Rychlý a profesionální zásah ocenil primátor Liberce Tibor Batthyány, který situaci monitoroval v koordinaci s oddělením krizového řízení MML.
S hašením na vrcholu Ještědu pomáhaly letadlo a vrtulník, které provedly 20 shozů
14. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE UVNITŘ: Více než stovka hasičů bojovala včera s požárem trávy a lesa na vrcholu libereckého Ještědu. Po 16:00 hasiči zásah ukončili, na místě ale zůstala jednotka dobrovolných hasičů, která bude do večera na místo dohlížet a v noci ho ještě několikrát zkontroluje, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Požár zasáhl území o rozloze zhruba jednoho hektaru, zasahovalo 19 jednotek...
U chaty Ještědka vybrali pro Nezastavitelné 61 115 korun
14. 8. 2018 Cestou na Ještěd měli návštěvníci o víkendu 11. - 12. srpna možnost podpořit 21 handicapovaných z projektu Nezastavitelní. Svou podporu projektu na místě projevil i Jiří Magál, který získal v klasickém lyžování na olympiádě ve Vancoveru branzovou medaili v závodě štafet na 4 x 10 km. Všichni, kdo prošli nafukovací BIrell bránou přispěli na sportovní pomůcky pro Nezastavitelné. Celkem tak bylo vybráno 61 115 korun.
Postižená sportovkyně chce přeplavat kanál La Manche
12. 8. 2018 Handicapovaná sportovkyně z Vratislavic nad Nisou Markéta Pechová chce v příštím roce přeplavat kanál La Manche. Místní fotbalisté proto uspořádali benefiční akci, na níž sbírali peníze na její nákladnou výpravu. K překonání průlivu totiž nestačí jen tvrdě trénovat. Zapotřebí je profesionální tým s lodí, který Markétu na moři mezi Francií a Británií doprovodí. Jen ten bude stát 130.000 korun, řekla ČTK sportovkyně, která ve 12 letech přišla...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).