reklama
Liberec
Proč právě on? Protože jsem ho jako primátor určil
22. 9. 2017 GLOSA: Nebýt toho, že mu opoziční zastupitelé chtěli veřejně poděkovat, zřejmě by nikdy od vedení Liberce oficiálně nezaznělo, že toto pondělí na svůj post rezignoval dlouholetý tajemník libereckého magistrátu Jindřich Fadrhonc. Zkrátka to už nevydržel a odešel.
Liberec po pěti letech schválil refinancování dluhopisu
22. 9. 2017 Liberec po bezmála pěti letech vyjednávání schválil refinancování dvoumiliardového komunálního dluhopisu směnkami. Pro město to už teď znamená úsporu přibližně 300 milionů korun. Na refinancování dluhopisu se radnice dohodla už před prázdninami s Českou spořitelnou, v dalších měsících se podařilo podmínky pro město ještě zlepšit.
Bič na stavebníka dostal název Opomenutí města Liberec jakožto účastníka řízení
22. 9. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Do doby, než se rozjela výstavba viladomů ve zcela zpustlé lokalitě za vybydleným pavilonem Bytexu a frontou vil na Masarykově třídě, v místech, kde rozpadlé pavilony libereckého výstaviště skýtaly útočiště nejrůznějším podivným existencím a místo bylo dobrou adresou pro černé skládky, nikdo neměl problém. Naopak.
Nápad postavit parkoviště pro ZOO vrazil klín mezi náměstky ze Změny
21. 9. 2017 Přestavba zchátralého přírodního amfiteátru v Lidových sadech v Liberci na parkoviště si vyžádá odhadem 27 milionů korun. Většinu nákladů chce město zaplatit z evropské dotace, radní v úterý schválili podání žádosti. Novinářům to řekl primátor Liberce Tibor Batthyány (býv. ANO). Pokud město uspěje, nové parkoviště chce začít stavět v příští roce.
Šedlbauer pro zastupitelstvo přichystal další dějství divadelníího kusu s názvem DPMLJ
19. 9. 2017 Změna a její dojemná péče o městkou hromadnou dopravu v Liberci a Jablonci, o kterou se už léta stará společný Dopravní podnik obou měst, je jenom velká hra o post předsedy představenstva v DPMLJ, a.s. To už víme od minulého jednání libereckého zastupitelstva, kde se změnařský zastupitel a radní Josef Šedlbauer hodně snažil, aby na dopravním podniku a jeho obchodním partnerovi BusLine nezůstala niť suchá.
Liberec na hydrologickou studii Ještědu tendr ani nevypisoval
16. 9. 2017 Liberec si nechá zpracovat hydrologickou studii Ještědu. Získaná data by měla napomoci i k zajištění dostatku vody pro zasněžování lyžařského areálu. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Jana Kodymová. Nyní se k zasněžování skiareálu v zimě částečně využívá i pitná voda, což výrobu sněhu prodražuje v sezoně řádově o statisíce korun.
Echo24.cz: Hráči Slovanu fungovali jako komparz Babišova předvolebního videa
14. 9. 2017 Fotbalový Slovan Liberec na sebe nepříliš pozitivně upozornil i mimo zelený trávník. Ïnternetový portál www.echo24 se obul do libereckého fotbalového klubu kvůli tomu, že umožnil představitelům Hnutí ANO realizovat část své kampaně před nadcházejícími parlamentními volbami na zdejším stadionu a za účasti prvoligových hráčů. „Jde o reakci na to, že se na stadion a s fotbalisty přišel v rámci své předvolební kampaně vyfotit Andrej Babiš,“ napsal...
Sporem Liberce a teplárny o vklad majetku se už zabývá soud. Město nedrží dohodu
12. 9. 2017 Krajský soud v Liberci v pondělí začal projednávat spor liberecké teplárny a města, které je jejím menšinovým vlastníkem. Radnice podle teplárny porušila dohodu, když nevložila svůj majetek v hodnotě 37 milionů korun. "Soudní spor jsme si nepřáli a odkládali, jak jen to bylo možné," řekl u soudu právní zástupce Teplárny Liberec Jindřich Král. Za nejlepší řešení stále považuje mimosoudní dohodu, jediným možným řešením podle něj ale je vložení...
Aktivistický přístup jednoho radního přijde dopravní podnik na 28 milionů korun
8. 9. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Obehrané téma hanobící dopravní firmu BusLine, smluvního partnera Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce, prosadil do programu prvního poprázdninového jednání libereckých zastupitelů Josef Šedlbauer. Zastupitel Změny je členem rady města a zároveň členem představenstva DPMLJ a.s. Má tedy vzácnou příležitost věci, které kritizuje, někam posunout.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Fadrhonc byl snad odsouzen ,co to je jako ta jeho obhajoba?
Možná, kdyby jim Syner postavil cvokárnu, tak by konečně byli spokojeni....
Marie Pavlovna, ta pomatená žena, by potřebovala péči psychiatra. Změna...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).