reklama
Liberec
Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání
22. 4. 2018 Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání. Takzvaný bikesharing spustilo město před měsícem, k dispozici je zatím 60 bicyklů. Magistrát eviduje v průměru 270 výpůjček denně, to je víc než v Českých Budějovicích nebo Brně, kde je bikesharing už...
Liberecký soud návrh na vazbu na obviněné v kauze DPMLJ zamítl
22. 4. 2018 Okresní soud v Liberci zamítl návrh na vzetí do vazby tří obviněných v korupční kauze, jež se týká libereckého dopravního podniku (DPMLJ). ČTK o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie případ prošetřuje pro šest trestných činů, včetně podplácení a poškození finančních zájmů Evropské unie.
Policie obviněné v kauze DPMLJ viní z šesti skutků, i z úplatků
21. 4. 2018 Policie kauzu libereckého dopravního podniku, kde ve čtvrtek zasahovala, prošetřuje pro šest trestných činů včetně poškození finančních zájmů Evropské unie. Policie v případu obvinila devět lidí, z toho tři jsou stále zadržení. ČTK to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.
Referendum? Jen kampaň za erární peníze a koule uvázaná na nohu následovníkům
20. 4. 2018 Předvolební kampaň za peníze Liberečanů hodlá uskutečnit Změna pro Liberec, partaj, která už čtvrtým rokem tvoří spolu s bývalým ANO koalici na místní radnici. Kampaň chce dělat prostřednictvím referenda. Lidé by se měli vyjádřit k pěti otázkám k pěti tématům, jež by Změna ráda realizovala, avšak za čtyři roky ve „vládě“ k tomu nenašla ani dost odvahy, ani dost podpory v jiných politických klubech. Promarnila tak svou historickou šanci a nyní...
Lídrem ANO v Liberci bude ředitel soukromého muzea
20. 4. 2018 Hnutí ANO si vybralo lídra kandidátky pro podzimní komunální volby v Liberci. Bude jím ředitel soukromého Technického muzea v Liberci Jiří Němeček. ČTK o výběru lídra informovala krajská manažerka ANO Jana Hajná. Před čtyřmi lety kandidátku ANO vedl současný primátor Tibor Batthyány, který už ale členem hnutí není. Batthyány bude kandidovat za hnutí PRO 2016 vytvořené z bývalých politiků ANO.
Po zásahu v libereckých dopravních firmách protimafiánská policie obvinila devět lidí
20. 4. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Devět lidí bylo obviněno, z toho tři zadrženi v souvislosti se čtvrtečním zásahem policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu u dvou libereckých dopravců. Policisté včera zasahovali v Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) a v dopravní společnosti BusLine. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Z jakých trestných činů byli obviněni, či jaký trest jim hrozí, neupřesnil.
Batthyány:  Ten člověk nepatří do vedení města, ale do kriminálu nebo do Bohnic
19. 4. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Liberecký primátor Tibor Batthyány (býv. ANO) podá trestní oznámení na svého statutárního náměstka Jana Korytáře (Změna pro Liberec). Podle Batthyányho porušil Korytář zákon o obcích, když v neděli 8. dubna podepsal smlouvu k odkupu buněk odbavovací haly na autobusovém nádraží za tři miliony korun. Korytář pochybení odmítá. Primátor chce také zpochybnit platnost smlouvy a zastupitelstvu navrhne odvolání Korytáře z funkce statutárního...
Liberec si koupil pozemky pro terminál tam, kam nebudou moci jezdit vozy nad 3,5 tuny
13. 4. 2018 A máme tu další libereckou "koaliční" lahůdku: Liberec možná nekoupí autobusové nádraží za 23,5 milionu korun od soukromého vlastníka. Primátor Liberce Tibor Batthyány (býv. ANO) se chystá předložit zastupitelstvu revokaci usnesení, aby dohodnutý odkup pozemků a staveb na něm zrušilo. Smlouva zatím podepsána nebyla, řekl primátor novinářům. Náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec) je naopak přesvědčen o tom, že město pozemky pod...
Liberecké divadlo uvede jako první na světě Žákovu humoresku o únoru 1948
12. 4. 2018 PŘIDÁNA FOTOGALERIE: Liberecké divadlo jako první na světě uvede adaptaci satirického románu Konec starých časů od Jaroslava Žáka. Děj se odehrává ve fiktivním městečku Pepův Týnec nad Lesem v jediném dnu, 25. února 1948. Novinářům to řekl dramaturg divadla Martin Urban. Humoreska bude mít premiéru v Malém divadle tento pátek.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Trochu to připomíná praktiky estébáka Bureše, ten taky pliuve na...
Marná lásky snaha! Stejně jim - jako vždycky v Liberci - nepřijde k...
Takze uplatky. V ere korupcebijcu. Priznacne.
Nějak nechápu, čtyři roky ve vedeni města, neco slibovali. A ted o tom...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).