reklama
Liberec
Z dluhopisu zůstane závazek 1,75 miliardy, v roce 2025 bude zbývat k doplacení miliarda
20. 2. 2018 Liberec se dohodl s Komerční bankou na prodloužení revolvingového úvěru o tři roky a navýšení limitu z 90 na 120 milionů korun. Úvěr použije město na předfinancování akcí dotovaných z evropských fondů. ČTK o tom informoval mluvčí města Jan Král. Revolvingový...
Výkup autobusového nádraží za 20 mil. umožní postavit Terminál
17. 2. 2018 Město potřebuje vykoupit areál autobusového nádraží, aby mohlo pokračovat v přípravách projektu IPRÚ „Terminál a parkovací dům“. Výkup dotčených pozemků a budov již schválili liberečtí radní a v příštím týdnu jej bude projednávat zastupitelstvo. Výkup pozemků vyjde město na 20,5 milionu korun a další 3 miliony korun bude stát výkup tzv. „buněk“.
Milion sem, milion tam. O dalších investicích do Lesního koupaliště až někdy příště
16. 2. 2018 Vedení Liberce se neshodlo na zvýšení investic do Lesního koupaliště z osmi na 15 milionů korun. S jeho obnovou začalo město loni. Letos se tak budou dělat jen nejnutnější úpravy, aby bylo možné areál uprostřed lesa v Lidových sadech od léta využívat ke koupání. Půjde o minimalistickou variantu, řekl ČTK ekonomický náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec).
Výměna parovodu do Pavlovic by měla začít už letos na jaře
15. 2. 2018 Zástupci akcionářů včera na valné hromadě schválili vklad majetku obou akcionářů do Teplárny Liberec, který je hlavním předpokladem zahájení projektu GreenNet. Rozhodlo se také o změně stanov a změně v obsazení orgánů společnosti. Cestu pro budoucí rozvoj CZT v Liberci a vytváření úspor v celém systému schválilo na svém mimořádném únorovém zasedání zastupitelstvo města.
Liberec už má koncesi na provoz krematoria a pohřební služby, může začít pohřbívat
15. 2. 2018 Liberec se pustil do nového druhu podnikání. Ještě před převzetím správy a provozu krematoria městem Liberec a zřízením městské pohřební služby musí radnice podniknout do konce letošního června ještě několik nezbytných kroků. Město například už získalo koncesi jak na provozování krematoria, tak i samotné pohřební služby. K tomu bylo potřeba prokázat odbornou způsobilost.
Batthyány bude v komunálkách kandidovat za hnutí PRO 2016
12. 2. 2018 V podzimních komunálních volbách možná budou na kandidátkách v Liberci poslední čtyři primátoři, včetně současného. Kandidovat hodlají starostky České Lípy a Semil a na kandidátce bude i primátor Jablonce. Z posledních čtyř primátorů Liberce zatím kandidaturu oficiálně ohlásil jen Jan Korytář, který bude lídrem Změny pro Liberec. Město vedl pět měsíců po vyhraných volbách v roce 2010. Nyní je náměstkem primátora.
Jan Korytář podvedl radní, obviňuje svého náměstka primátor Tibor Batthyány
12. 2. 2018 Vypadá to, že situace na liberecké radnici se jen tak neuklidní. Další velký spor se rozhořel kolem opravy Lesního koupaliště. Jan Korytář obviňuje radní za exAno i svého bývalého stranického kolegu Ivana Langra z pokusu revitalizaci prostoru zastavit, primátor mluví o podvodu na voliče a náměstek Langr o neschopnosti Změny. Kolem samotné kontroverzní zakázky se navíc vznáší řada pochybností.
Opravu přehrady v Liberci za 300 milionů chystá Povodí Labe
11. 2. 2018 Povodí Labe připravuje rekonstrukci přehrady Harcov v Liberci, náklady se odhadují na 300 milionů korun. Práce začnou nejspíš na jaře příštího roku a potrvají další dva roky. Po jednání s ředitelem jabloneckého závodu Povodí Labe Bohumilem Pleskačem o tom ČTK informoval primátor Tibor Batthyány (býv. ANO). "Letos se bude soutěžit zhotovitel opravy hráze liberecké přehrady, a pokud všechno půjde dobře, tak se v dubnu příštího roku s kompletní...
Radní se počastovali urážkami a nadávkami, Změna chce už zase odvolávat primátora
7. 2. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Neuběhl ještě ani rok a Změna pro Liberec už zase haraší s odvoláváním primátora. Naposledy se k tomu hotovila v březnu loňského roku. Sepsala tiskovou zprávu s mnoha silnými slovy a vyjádřeními. Vyšlo pár článků a televizních reportáží, že Změna shání napříč zastupitelskými kluby podporu pro sesazení hlavy koaličního partnera, a … nic. Historie se opakuje. Změna v úterý tiskovou zprávou oznámila, že hodlá mezi zastupiteli sehnat...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Dluh sousedního Jablonce - necelých 90 milionů!!!
Ja to hned rano hledal na strankach mesta, nenasel. Asi neni v zajmu korytare...
Taky tomu zápisu moc nerozumím. Přitom tabulka s výší dluhu by byla...
Amortizacni fond se prozere a vezme se dalsi uver. V liberci jako v turecku.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
únor
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).