reklama
Krajské události
Kraj podá správní žalobu. Je to reakce na rozhodnutí ÚOHS
11. 7. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Liberecký kraj obdržel ve čtvrtek 25. června 2018 rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v záležitosti majetkové účasti kraje ve společnosti zajišťující autobusovou dopravu. Úřad zamítl s konečnou platností krajem podaný...
Papírna Hamr na Jezeře a zámecký areál Navarov jsou památkami loňského roku
11. 7. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Papírna Hamr na Jezeře a zámecký areál Navarov vyhlásil Liberecký kraj Památkami roku 2017 Libereckého kraje. Oběma památkám bude udělen titul a odměna ve výši 50.000 Kč. Liberecký kraj tímto způsobem oceňuje úspěšné projekty obnovy budov nebo staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí.
Vyhlášky o hazardu se mění dost často. Jako ponožky.
7. 7. 2018 Vyhlášku o regulaci hazardu v Liberci a Jablonci nad Nisou zastupitelé v posledních letech změnili několikrát, v Jablonci se kvůli tomu dokonce konalo referendum. V obou městech jsou aktuálně povolená jen kasina. V České Lípě a Semilech se zastupitelé regulací hazardu nezabývali, vyplývá z ankety ČTK. Liberečtí zastupitelé se pravidly pro hazardní hry v tomto volebním období zabývali takřka na každém svém jednání.
Liberecký kraj připravuje další opatření proti suchu
2. 7. 2018 Zima chudá na sníh, rychlý nástup letních teplot již v jarním období. I v Libereckém kraji chybí půdě a lesům vláha. Stal se letos regionem s největším deficitem srážek. Varování hydrologů a vodohospodářů nabylo konkrétních rozměrů. Hladiny zásobáren vody jsou pod stav. Některé obce zakázaly lidem brát vodu z obecního řadu na jiné účely než jako pitnou.
Nemocnice v Liberci už má návrh pavilonu urgentní péče, stavět se začne roku 2020
28. 6. 2018 Krajská nemocnice v Liberci má hotový návrh pro výstavbu pavilonu urgentní medicíny. Lékaři s ním jsou docela spokojeni, řekl novinářům generální ředitel nemocnice Richard Lukáš. Pavilon se má začít stavět v roce 2020 a dokončen by měl být o dva roky později. Vedle něj by měl vyrůst i parkovací dům pro 250 aut a počítá se i s vytvořením prostranství, kam by mohl zajíždět autobus MHD. Zastávka u zdravotnického zařízení, které se nachází v...
Kraj si dopravce vybuduje za stovky milionů na zelené louce
27. 6. 2018 Na zajištění regionální autobusové dopravy na Liberecku a Českolipsku bude Liberecký kraj potřebovat 130 autobusů a zhruba 200 řidičů. Smlouvy se současnými dopravci v obou okresech v závěru příštího roku skončí. Bude-li kraj chtít už od ledna 2020 zajistit dopravu vlastním vnitřním dopravcem, bude do něj muset v příštím roce investovat zhruba 120 milionů korun. Vyplývá to z analýzy, kterou pro krajské zastupitele zpracovala krajská společnost Autobusy LK.
Kraj vypíše soutěž na autobusy pro svou východní část
26. 6. 2018 Liberecký kraj vyhlásí veřejnou soutěž na zajištění autobusové dopravy pro východní část regionu. Tendr bude rozdělen na dvě části - Jablonecko a Semilsko. Dnes v obou regionech jezdí autobusy společnosti BusLine, smlouva s dopravcem ale z rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) 19. dubna příštího roku končí. Kraj tak musí na dopravu vypsat soutěž. O tom, jak zajistí dopravu v dalších částech kraje, bude rozhodovat nejpozději v...
Rozvoj Sokola v Libereckém kraji brzdí nedostatek peněz
25. 6. 2018 Nedostatek peněz brzdí rozvoj Sokola v Libereckém kraji. Vyrovnávat se musí také s konkurencí školních a dalších zájmových kroužků. ČTK to řekla náčelnice župy Ještědské Jarina Žitná, jež byla v minulosti i náčelnice České obce sokolské a Světového svazu sokolstva.
Rada kraje podpořila vznik samostatného okresu Turnov
20. 6. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Liberecký kraj volá po dokončení reformy veřejné správy a zrušení okresů. Pomohlo by to nejen zlevnit veřejnou správu, ale zjednodušilo by to i život obcím spadajícím pod správu Turnova. Ten je od roku 2003 obcí s rozšířenou působností (ORP), pod kterou spadá dalších 36 obcí. Jsou ale ze tří okresů - Liberec, Jablonec a Semily, což je v Česku anomálie. Turnov usiluje o vznik samostatného okresu, z pohledu kraje by ale bylo jednodušší je...
Aktuální diskuze
Jablonec je zase lepsi. To nebyvalo.
A já myslel, že dotační mašina pod vedení JK už konečně dala do...
Já myslel, že je ekonomický boom, že se aspoň ty školy v Liberci...
Minimálně 15 základních a mateřských škol v Liberci se bude v létě...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).