reklama
Krajské události
Nemocničním direktorem chtějí být v Č. Lípě tři lidé, v Liberci 9
23. 9. 2017 Výběrová řízení na generální ředitele obou krajských nemocnic pokračují podle naplánovaného harmonogramu. Termín pro podání přihlášek již vypršel, nyní jsou stanoveny termíny, kdy zasednou výběrové komise. O post generálního ředitele Nemocnice s poliklinikou v...
Kraj chce vést vysokorychlostní železnici z Prahy přes Liberec
20. 9. 2017 Studie proveditelnosti železničního spojení Praha - Mladá Boleslav – Liberec a vyhledávací studie vysokorychlostní železnice mezi Prahou a státní hranicí s Polskem byly předmětem včerejšího projednání krajských radních. Kraj požaduje, aby koridor vedl přes Liberec a zlepšila se tak železnice mezi krajským městem a Turnovem.
Firmou roku v Libereckém kraji je Singing Rock z Poniklé
20. 9. 2017 Výrobce horolezeckého vybavení a osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky Singing Rock z Poniklé na Semilsku získal v Liberci ocenění firma roku 2017 Libereckého kraje. Firma si zároveň odnesla i titul Odpovědná firma roku, který se rovněž uděluje v každém kraji. Titulem živnostník roku ocenila porota skláře Jiřího Pačinka ze Cvikova na Českolipsku. ČTK o tom informoval mluvčí projektu David Pavlát.
TOP 09 vyrazila po Libereckém kraji s elektrickou rikšou
18. 9. 2017 Pod názvem Rikša Tour 2017 a s heslem nEUhneme se TOP 09 rozjela za voliči do měst a obcí Libereckého kraje na elektrické rikše. V závěrečné části kontaktní kampaně strana sází na přímý kontakt s lidmi. V osobních diskusích jim chce představit program TOP 09 a jeho priority pro kraj.
Volební lístek on-line na webu ČT24 představuje kandidátky
18. 9. 2017 Jeden kalendářní měsíc nás dělí od parlamentních voleb 2017. Obsáhlý předvolební servis připravuje web www.ct24.cz veřejnoprávní České televize. Postupně uveřejňuje postoje kandidujících politických stran a hnutí k 14 vybraným tématům a obsahuje kompletní kandidátky v jednotlivých krajích.
Při oslavách Ještědu přibude další disciplína, vynášení dětí
17. 9. 2017 Nová disciplína přibude při letošních oslavách Ještědu v Liberci, které se budou konat příští týden v sobotu. Akce je připomínkou 44. výročí otevření vysílače a horského hotelu. K tradičnímu vynášení pivních sudů se přidá i vynášení dětí. ČTK to za organizátory sdělila vedoucí oddělení cestovního ruchu krajského úřadu Eva Hornová.
Krajská Stavba roku bez hlavní ceny, je znát, že se nestaví
14. 9. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Celkem sedm cen bylo rozdáno v rámci vyhlášení letošního ročníku Stavba roku Libereckého kraje 2017. Jednou z nich byla i Cena sympatie občanů, která je udělována podle hlasování veřejnosti. Ta letos nejvíce ocenila zrekonstruovanou turistickou stezku a křížovou cestu Modlivý důl v obci Svojkov. Za třináct let od konání krajské Stavby roku však porota poprvé v historii neudělila hlavní Cenu doc. Ing. arch. Hubáčka. Slavnostní vyhlášení se...
Liberečtí chemici získají nové průzkumné vozy za miliardy Kč
14. 9. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Liberečtí chemici získají v příštích letech nová průzkumná vozidla pro zjišťování radiace, chemických a biologických látek. Armáda nakoupí 80 těchto vozidel, polovina je určena pro Liberec, řekl ČTK velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci Karel Navrátil. Kontrakt v létě schválila vláda, maximální cena za 80 vozů bude 4,4 miliardy korun.
Nárok rodu Walderode na zkonfiskované nemovitosti soud po čtvrt století uznal
13. 9. 2017 Okresní soud v Semilech uznal nárok Karla des Fours Walderode na pozemky na Turnovsku zkonfiskované rodině na základě Benešových dekretů. O vrácení rodového majetku včetně zámku Hrubý Rohozec nejen na Turnovsku, ale i na Jablonecku a Liberecku za zhruba tři miliardy korun usiluje jeho manželka Johanna Kammerlanderová už 25 let. Soudce Michal Polák v úterý vydal takzvaný mezitimní rozsudek, kterým nárok rodiny na zabavený majetek uznal.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
tento projekt skončí jako D35, utratí se miliony za studie a pak se to po...
A co letecký most? Liberec - Letňany a dál metrem?
Já kroužkuji na kandidátce TOP 09 Horáčka a Rejmonta. Dobrou noc.
V článku je napsáno mimo jiné: Za ODS kandidují dva ředitelé nemocnic...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).