reklama
Krajské události
Kraj obcím rozdává pozemky na nové chodníky a cyklostezky
25. 5. 2017 Asi osm tisíc metrů čtverečních pozemků už letos Liberecký kraj bezúplatně převedl na obce, aby na nich podél silnic vybudovaly chodníky nebo cyklostezky. Podporuje tak zvýšení bezpečnosti občanů. Od začátku letošního roku do konce dubna kraj za tímto účelem na devět...
Kraj chystá nové turistické spoje do Krkonoš a Českého ráje
24. 5. 2017 Liberecký kraj připravuje na léto nové turistické spoje do Krkonošského národního parku a do Českého ráje. Stejně jako loni budou víkendové vlaky vozit rekreanty také k Máchovu jezeru do Doks. Za mimořádné spoje do Doks zaplatí Liberecký kraj navíc 270.000 korun, ostatní rekreační spoje ať už autobusové nebo vlakové jsou už zahrnuty ve smlouvách s dopravci. ČTK to řekla mluvčí krajského úřadu Markéta Dědková.
Radši umřu na svobodě, než abych živořil ve vězení
24. 5. 2017 Dvojnásobný vrah Jiří Kajínek byl v úterý propuštěn z rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou. Byl odsouzen na doživotí, ale prezident Miloš Zeman mu udělil milost. Šestapadesátiletý Kajínek strávil ve vězení 23 let, známým se stal útěkem z přísně střežené věznice v Mírově na podzim 2000, zadržen byl tehdy po víc než měsíci. Po propuštění dnes Kajínek novinářům řekl, že doufá v obnovu svého procesu a že má již nabídky práce. Nad milostí...
Omilostněný dvojnásobný vrah je venku, kam zamíří jeho kroky raději neuvedl
23. 5. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Šestidenní utrpení před rýnovickou věznicí novinářům skončilo dnes ve 13.43. V ten okamžik vyšel zpoza vězeňské brány Jiří Kajínek, na jehož propuštění novináři, a později i davy jeho příznivců, čekali už od čtvrtka. Nejznámější český vězeň, o němž se natočil film a jehož spis koluje ministerstvy i redakcemi, dostal milost prezidenta republiky a vyšel na "vzduch" po 23 letech. Evidentně za katrem posiloval, protože měl...
Někteří hostinští se obávají, že lidé kouřící venku budou hlučet
22. 5. 2017 Ne všichni provozovatelé restaurací, hospod a barů v Libereckém kraji úplný zákaz kouření, kterým se musí řídit od 31. května, vítají. Někteří se obávají hluku a nepořádku před svými podniky, kam budou hosté chodit kouřit. Hlavně na venkově a v okrajových částech měst se provozovatelé bojí, že zákaz kouření vyžene lidi z hospod, zjistila v anketě ČTK.
Táboření před věznicí pokračuje, prezident Zeman si dává na čas
21. 5. 2017 Včera to byl už třetí den, co čekají televizní štáby i novináři internetových a tištěných médií před rýnovickou věznicí v Jablonci na propuštění odsouzeného vraha Jiřího Kajínka, který si tam odpykává doživotní trest. Zatím marně. Prezident Miloš Zeman sice avizoval, že milost pro něj podepíše po svém návratu z Číny, zatím to ale neudělal a podle neoficiálních informací ČTK to v sobotu neudělal.
Památkáři nominovali výtopnu a objev kostela sv. Alžběty
20. 5. 2017 Záchranu železniční výtopny v Kořenově na Jablonecku a nedávný archeologický objev pozůstatků zapomenutého středověkého kostela sv. Alžběty v Jilemnici na Semilsku nominovali liberečtí památkáři na cenu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe, kterou už čtvrtý rok vyhlašuje Národní památkový ústav (NPÚ). ČTK to sdělil ředitel libereckého pracoviště NPÚ Miloš Krčmář.
Zrekonstruovaná Liščí bouda na Kristiánově bude spolehlivým návštěvnickým magnetem
19. 5. 2017 Jediné zachované stavení kdysi významné sklářské osady Kristiánov, tzv. „Liščí bouda“, se po roční rekonstrukci opět otevře veřejnosti. Slavnostní zahájení spojené s muzejní nocí připravilo jablonecké muzeum skla a bižuterie na sobotu 20. května. Všechny návštěvníky letos čeká opravdu velké množství novinek.
K Máchovu jezeru budou z Liberce v létě opět jezdit přímé vlaky
18. 5. 2017 K Máchovu jezeru se turisté dostanou i v letošním roce spěšným výletním vlakem. Z Liberce do Starých Splavů a do Doks (a zpět) poprvé v nové sezóně vyjede v sobotu 1. července. Turistický vlak bude jezdit během léta o víkendech a svátcích až do konce srpna. V loňském roce, kdy jej kraj objednal poprvé, využilo přímé spoje 3021 cestujících. Tržby činily 86.732 Kč.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Dvojnásobný vrah s řadou dalších kriminálních činů patří za...
užitečný blbec, splnil svůj úkol V novinách se psalo všude o...
ty novináři jsou vážně paka když koukám na tu fotku
vypadá opravdu zachovale a vůbec se nezměnil
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).