reklama
Jablonecko
V Jablonci se papírové jízdenky kupují jen u řidičů autobusů
28. 1. 2019 Poslední lednovou sobotu přestal v Jablonci provozovat městskou autobusovou dopravu DPMLJ. "Od soboty 26. ledna zakoupíte papírové jízdenky pouze u řidiče autobusů, a to bez jakékoliv přirážky. Jízdní řády zůstanou beze změn. Cestující, kteří mají nakoupené jízdenky...
Prázdninové stavění nabídne dětem tisíce kousků dřeva
27. 1. 2019 Ať už jste místní nebo trávíte v Jizerských horách jen pololetní prázdniny, v Jablonci nad Nisou pro děti připravili hravý den se dřevem. V pátek 1. února v Domě národopisců Scheybalových se bude stavět! K dispozici jsou dva tisíce dřevíček a vítán je každý stavitel bez rozdílu věku.
Jablonec hostil mezin. atletický mítink. Jeden limit je splněn
25. 1. 2019 Tradiční mezinárodní atletický mítink Jablonecká hala 2019 proběhl v sobotu 19. ledna. Na jablonecké Střelnici soutěžili sportovci z jedenácti zemí světa. Muži bojovali v pěti disciplínách a ženy ve třech. Nejkvalitnějšího výkonu dosáhl Tomáš Staněk ve vrhu koulí. Svým pátým pokusem hodil 21,16 metru. Splnil tak limit pro účast na Halovém mistrovství Evropy v Bělehradě. Již tradičně byl součástí akce i závod o nejlepšího prvňáčka a...
Parkovací automaty budou v Jablonci zprovozněny od února
22. 1. 2019 Magistrát města Jablonec nad Nisou dnes odvolal mimořádný stav – režim volného parkování ve městě, který byl v platnosti od 9. ledna tohoto roku. Úplné zprovoznění všech parkovacích automatů v Jablonci je naplánováno na 1. února 2019.
Jablonec láká na cestovních veletrzích sportovce i ženy
22. 1. 2019 Ač se může zdát, že je léto v nedohlednu, přípravy na novou turistickou sezonu jsou v plném proudu. Destinace již nyní představují své atraktivity na veletrzích cestovního ruchu. Výjimkou není ani Jablonec nad Nisou. První z veletrhů, kde se Jablonec letos prezentoval, se konal v lednu v německém Zwickau.
Jablonec nad Nisou rozdělí letos na dotacích více než 11 mil.Kč
22. 1. 2019 Jablonec nad Nisou rozdělí letos na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu více než 11 milionů korun. Nejvíc peněz je určeno na podporu registrovaných sociálních služeb. V rozpočtu je na to bezmála sedm milionů korun, žádosti přijímá magistrát do konce ledna. Dotace jsou určené na financování běžných nákladů souvisejících s poskytováním sociálních služeb, řekla ČTK mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
Lesní magistrála pro běžkaře v Jizerkách zatím bezpečná není
17. 1. 2019 Lyžařská magistrála pro běžkaře v lesních úsecích Jizerských hor stále není zcela bezpečná. Pokud se tam přesto někdo vydá, měl by být velmi opatrný, řekla ČTK ředitelka Jizerské o.p.s. Radka Davidová. Společnost se stará o úpravu běžeckých tratí v Jizerských horách. "Výstraha na silný vítr padla, to znamená, že mi z tohoto hlediska nemáme žádnou oporu. Nicméně podle hlášení lidí z terénu pořád jsou některé stromy zatížené, ohnuté a...
Osvobozující rozsudek pro policistu z Velkých Hamrů platí
17. 1. 2019 Odvolací soud v Liberci potvrdil osvobozující rozsudek nad sedmatřicetiletým policistou z Jablonecka, který byl obžalován z nedovoleného ozbrojování. Podle obžaloby měl doma komponenty využitelné k výrobě výbušnin a mohly sloužit k výrobě zbraně hromadně účinné. Okresní soud v Jablonci ale dospěl k závěru, že jejich držení nebylo trestným činem. Dnes to potvrdil i krajský soud. "Závěry okresního soudu byly postavené na základě řádného a...
Dar z městské pokladny je určen nejen na obnovu památky
16. 1. 2019 Od pěti do padesáti tisíc korun mohou získat vlastníci nemovitostí nebo drobné památky v Jablonci nad Nisou, kteří si požádají o finanční dar z městského rozpočtu. Žádost je třeba odeslat do poloviny března komisi městské památkové péče. Dar z městské pokladny je určený na obnovu památky či prostředí, které s ní souvisí a podílí se na její prezentaci, např. na úpravu dřevin, terénu či dalších porostů.
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).