reklama
Jablonecko
V Jablonci pokračuje oprava radnice, přijde na 17 mil.Kč
18. 4. 2018 V Jablonci nad Nisou bude pokračovat obnova radnice. V rozpočtu na to město vyčlenilo 17 milionů korun. Pracovat se bude na fasádě i v interiérech historické budovy. Jižní a východní strana fasády včetně interiérových úprav věže a usazení hromosvodu by měla být hotova do...
Zájemci si mohou v Jablonci adoptovat píšťaly varhan
10. 4. 2018 Veřejná sbírka Nadačního fondu Jablonecké varhany na záchranu nástroje v kostele na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou je v plném proudu. Na transparentních účtech nadace je zhruba 270 tis., v pokladničkách 300 tis. korun. Nově nadace nabízí také adopci píšťal.
Kompostéry se v Jablonci n. N. začnou vydávat koncem dubna
9. 4. 2018 Během měsíce března přijal jablonecký magistrát přes 700 žádostí o domácí kompostér. První termín pro jejich vydávání bude v posledním dubnovém týdnu. Kompostéry jsou zatím uskladněny v areálu Jablonecké energetické (Brandl), kde se také budou občanům města vydávat.
Nový katalog Greenway Jizera představuje řeku po celé délce
8. 4. 2018 V těchto dnech vychází nový katalog turistické nabídky Greenway Jizera, který představuje koridor řeky Jizery od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem, jako místo pro aktivní trávení dovolené a volného času vhodné nejen pro cyklistiku. Katalog má 64 stran a byl vydán v nákladu 50.000 výtisků. Koridor řeky je v materiálu rozdělen do osmi úseků, z nichž každý je podrobně představen po stránce krajinného rázu i turistické nabídky....
Jizera byla v sobotu na Žluté plovárně slavnostně odemčena
7. 4. 2018 V sobotu uspořádala firma SUNDISK každoroční Odemykání Jizery. Na Malé Skále, v areálu Žluté plovárny byl pro návštěvníky přichystán bohatý program. Krásné počasí pomohlo vysoké návštěvnosti, pohádkovou procházku do Líšného absolvovaly stovky rodin s dětmi. V prostorách Žluté plovárny si mezitím ostatní návštěvníci poslechli mladé umělce ze Studia KOKOS, využili prvního grilování a ti nejmenší si zadováděli na skákacích hradech.
Elektrokola pod vlastní značkou vyvinula i malá firma v Jablonci
6. 4. 2018 Malá firma Elektrokola ročně zkompletuje v Jablonci nad Nisou řádově jen desítky kol na elektrický pohon, přesto se může chlubit vlastní značkou. Ucelenou řadu Achilles představila poprvé loni. Motivem k vývoji byla snaha splnit individuální představy zákazníků, řekl ČTK vedoucí jablonecké provozovny Zdeněk Dokoupil.
Elektrokola se v Jizerských horách těší stále větší oblibě
6. 4. 2018 Elektrokola se v Jizerských horách těší stále větší oblibě. Zájem o jejich půjčení každoročně roste, shodli se oslovení zástupci půjčoven. Základní cena za půjčení elektrokola na den je obvykle 500 korun, v některých půjčovnách ale k tomu ještě požadují vratnou kauci v řádů tisíců korun, vyplývá z ankety ČTK.
Do oprav komunikací jablonecká radnice pošle přes 31 milionů
1. 4. 2018 Do oprav komunikací letos magistrát plánuje vložit více než 14 milionů. Dalších 17 milionů budou stát rozsáhlejší opravy a rekonstrukce. Už nyní je naplánovaná velkoplošná oprava povrchu v ulici 9. května a rozsáhlejší oprava chodníku v ulici Na Roli. Další akce se připravují, jejich realizace se odvine od kapacit a samozřejmě od finančních prostředků.
Simmův kříž v jabloneckém Kokoníně se znovu narodil
31. 3. 2018 Na Tyršovu stezku v Kokoníně se opět po letech vrátil kříž, který tam na svých pozemcích nechal v roce 1800 vztyčit hospodář Josef Simm. V roce 2009 mu vichřice zasadila poslední ránu a z kříže zbyly jen povalené kamenné sokly.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).