reklama
Jablonecko
První československá poštovní známka je na zlaté minci
15. 8. 2018 Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik...
Sběrný dvůr v Horní Proseči po požáru opět funguje
14. 8. 2018 Sběrný dvůr v Horní Proseči v Jablonci nad Nisou po požáru opět funguje. Pro obyvatele se nic nemění, odpad tam mohou vozit, řekla ČTK mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Společnost Severočeské komunální služby (SKS) garantuje i zajištění svozů komunálního a tříděného odpadu podle harmonogramu bez ohledu na to, že oheň zničil halu na třídění odpadu včetně technologie.
Na okružní křižovatce U Zeleného stromu dochází k obnově zeleně
13. 8. 2018 Minulý víkend začaly práce na obnově zeleně na okružní křižovatce U Zeleného stromu. Jsou s tím spojena dopravní opatření a omezení, na která upozorňují dopravní značky. Přerostlá a dožilá zeleň projde celkovou revitalizací za 789 tisíc korun a vjezd do Jablonce bude zase o něco hezčí.
V Jablonci nad Nisou hoří na překladišti odpadů v Horní Proseči
11. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: V Jablonci nad Nisou hoří na překladišti odpadů v Horní Proseči. Podle hasičů se vzňaly tříděné plasty v jedné z hal. Přestože je sběrný dvůr nedaleko husté zástavby, obyvatele nebylo nutné evakuovat, řekl večer ČTK řídicí důstojník jabloneckých hasičů David Patrman.
Výstava v Jablonci ukáže proměny skla a bižuterie od roku 1918
8. 8. 2018 Jablonecké muzeum skla a bižuterie ke 100 letům od vzniku Československa vystaví unikáty ze svých sbírek. Na stovce skleněných předmětů a bižuterních výrobků ukáže, jak se měnil vkus zákazníků od roku 1918 až po současnost. Výstava potrvá jen čtyři dny, bude od čtvrtka součástí přehlídky Křehká krása v Eurocentru. Každému desetiletí bude věnována jedna vitrína, řekl ČTK kurátor výstavy Petr Nový.
V Jablonci je ještě možné žádat dotace na malé čističky vody
7. 8. 2018 V Jablonci nad Nisou mohou ještě obyvatelé žádat o dotace na výstavbu malých čistíren odpadních vod nebo kanalizačních přípojek. Jejich výstavbu radnice podporuje od roku 2013. Letos je v rozpočtu 1,5 milionu korun. Od dubna, kdy výzva začala, schválilo město jen dvě žádosti dohromady za 100.000 korun, většina peněz tak zůstává nerozdělena. Žádat je možné až do konce října, řekl ČTK náměstek primátora Lukáš Pleticha (ČSSD).
Řeka Jizera z Malé Skály je pro vodáky nadále splavná
4. 8. 2018 Jizera v Libereckém kraji je nadále splavná, i když současné horké a suché počasí vodáctví nepřeje. Také na Jizeře ale musí vodáci na některých místech lodě přenášet. "Vody v těch vedrech není dostatek, ale ještě se dá po řece pohybovat, i když je to místy brodění nebo se na některých mělčinách uvízne. Je to ale lepší než třeba na Sázavě nebo jiných řekách," řekl ČTK jednatel společnosti Sundisk Martin Bauer, která má na Žluté...
Na Tanvaldském Špičáku staví čtyřsedačkovou lanovku
1. 8. 2018 Největší skiareál Jizerských hor, který je na Tanvaldském Špičáku, bude mít od nové sezony další čtyřsedačkovou lanovku. Právě se staví, jde o investici za 45 milionů korun. K provozu by měla být připravena od konce října. ČTK to řekl ředitel společnosti Ski bižu Pavel Bažant, která středisko provozuje. V areálu s osmi kilometry sjezdových tratí byla dosud jen jedna sedačková lanovka, tato je repasovaná.
Písečné hrady podlehly nájezdu zhruba hodinu po dokončení
1. 8. 2018 Sedm hromad písku na mšenském břehu jablonecké přehrady obsadilo před týdnem soutěžních týmů z příměstských táborů a vodní skauti. Budovatelské nadšení malých i velkých neschladil ani dlouhotrvající déšť. Vyvrcholením pak bylo vylodění nepřátelských pirátů a boj o unesené děti.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).