reklama
Jablonecko
Na hřbitov v Jablonci nad Nisou se vrací secesní skleněná mozaika
27. 7. 2017 Po čtyřech letech restaurování se na hřbitov v ulici Na Roli v Jablonci nad Nisou vrací skleněná mozaika, která zdobila hrobku významné jablonecké rodiny Pfeiffer - Kral. Mluvčí magistrátu Markéta Hozová ČTK řekla, že secesní skvost byl ve velmi špatném stavu a...
Patronku města sv. Annu uctí Jablonec mimořádnou bohoslužbou
26. 7. 2017 Nejstarší jablonecký kostel je zasvěcen svaté Anně, patronce města Jablonec nad Nisou. I když dnes už jako hlavní farní kostel neslouží a jeho funkci převzal v období druhé světové války monumentální chrám Nejsvětějšího srdce Ježíšova, jednou ročně se zde koná mše ke cti svaté Anny. Letos připadá na sobotu 29. července a mimořádně bude celebrována mezi skleněnými exponáty výstavy NO LIMITS.
Výstavba dešťové kanalizace uzavřela Rádelskou ulici
25. 7. 2017 Výstavba dešťové kanalizace uzavřela v Jablonci nad Nisou pro dopravu Rádelskou ulici. Práce jsou součástí rekonstrukce sousední Vrkoslavické ulice, kterou má nová dešťová kanalizace odvodnit. Silnice zůstane uzavřena do konce října, objízdná trasa je vyznačena dopravními značkami, sdělila ČTK Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. V samotné Vrkoslavické se bude pracovat do listopadu.
V Jizerských horách budou dobrovolníci kosit i Pralouku
23. 7. 2017 Dobrovolníci budou příští týden po roce v Přírodní rezervaci Bukovec v blízkosti osady Jizerka v Jizerských horách kosit cenné louky, včetně Pralouky. Sekat se bude zhruba třetina plochy, řekl ČTK předseda výboru Jizersko-ještědského horského spolku (JJHS) Pavel Schneider.
Poptávka po sirupech firmy Kitl roste, nestačí vyrábět
22. 7. 2017 Poptávka po sirupech, medicinálních vínech a medovinách z jablonecké společnosti Kitl rok od roku stoupá. Hlavně v horkých dnech malý podnik sotva stačí plnit objednávky. Největší zájem je nyní o jednu z letošních novinek - Syrob Malinový. Jeho výrobu mohli sledovat návštěvníci dne otevřených dveří, který uspořádala firma u příležitosti desátého výročí svého založení. Do pondělí musí být paleta sirupu pro zákazníka hotová, řekl ČTK majitel...
Jablonec chce lidem příští rok nabídnout kompostéry
18. 7. 2017 Jablonec nad Nisou chce už příští rok nabídnout obyvatelům města zapůjčení kompostérů podobně, jako je tomu například v sousedním Liberci. V Jablonci zatím žádné nádoby na třídění bioodpadu nemají. Lidé mají možnost ho zdarma odevzdat ve třech sběrných dvorech a čtyřikrát ročně přistavuje město do ulic i velkoobjemové kontejnery určené na zelený odpad. Kompostérů bude k dispozici 1200 a radnice na jejich pořízení získala dotaci. ČTK o tom...
Turisté neprojdou přes hráz přehrady, musí se opravit
18. 7. 2017 Na jizerskohorské přehradě Bedřichov na Černé Nise začala oprava hráze, práce potrvají více než rok. Pro turisty bude cesta přes hráz uzavřená letos do konce listopadu a poté v letní sezoně také v příštím roce. ČTK to sdělil hrázný přehrady Petr Noswitz. Hráz přehrady postavené v letech 1902 až 1905 už opravu nutně potřebovala. Poslední větší rekonstrukcí prošla v 50. letech minulého století.
Turisté mohou v Jablonci každé úterý navštívit kostely
10. 7. 2017 Jablonec na letní prázdniny opět otevře turistům své kostely. Přístupné budou od příštího týdne každé úterý až do konce srpna. Na prohlídky architektonicky cenných interiérů naváže podvečerní koncert. ČTK o tom informovala Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.
Jablonecké dopravní hřiště funguje i o prázdninách
7. 7. 2017 Dětské dopravní hřiště v ulici Podskalí v Jablonci nad Nisou je letos opět otevřené i o prázdninách a doplňuje tak jabloneckou nabídku prázdninových aktivit. „Hřiště je otevřené každý všední den a návštěvníci si mohou zapůjčit jízdní kola různých velikostí, koloběžky a ti nejmenší také odrážedla,“ vypočítává ředitel městské policie v Jablonci Luboš Raisner.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).