reklama
Jablonec nad Nisou
Jablonec vyhlásil architektonickou dvoukolovou soutěž na terminál
20. 9. 2017 Jablonec vyhlásil architektonickou soutěž na podobu dopravního terminálu s parkovištěm v Kamenné ulici. Návrhy je možné podávat letos do 8. prosince. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Terminál s parkovištěm pro zhruba 200 vozů a bezbariérovým...
Uspořádání referenda k hazardu Jablonec vyjde asi na 900 tisíc
19. 9. 2017 Návrh na vypsání referenda o zákazu výherních automatů v Jablonci nad Nisou podepsalo 4666 lidí, potřeba bylo 3600 podpisů. Přípravný výbor návrh předal na radnici a jako termín pro konání navrhuje první kolo volby prezidenta v lednu příštího roku. "Konání referenda společně s volbami je pro jeho úspěch totiž zcela klíčové," uvedla mj. zmocněnkyně přípravného výboru Anna Strnadová.
Další části radnice v Jablonci se vrátily do původní podoby
15. 9. 2017 Další části historické radnice v Jablonci nad Nisou se vrátily do původní podoby z 30. let minulého století. Cennou funkcionalistickou budovu zbavuje město postupně nevzhledného umakartu a dřevotřískových obkladů použitých při necitlivé rekonstrukci v 70. letech a vrací jí podobu navrženou architektem Karlem Winterem. Dokončena teď byla obnova dvou zasedacích místností, která stála téměř tři miliony korun, řekl ČTK tajemník magistrátu Marek Řeháček.
V Jablonci začne demolice dvou domů na Ostrém rohu
15. 8. 2017 V Jablonci nad Nisou začne ještě v tomto týdnu demolice dvou domů na nepřehledné křižovatce Ostrý roh. Na jejím místě by příští rok měla vzniknout okružní křižovatka, kterou plánuje Krajská správa silnic Libereckého kraje. Na demolici získal Jablonec milionovou dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, zhruba půl milionu přidá radnice ze svého. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
O dostavbu muzea v Jablonci za 60 milionů neměly firmy zájem
12. 8. 2017 Do soutěže na vybudování přístavby muzea v Jablonci nad Nisou za 60 milionů korun se nikdo nepřihlásil. Muzeum musí výběrové řízení vypsat znova, což oddálí zahájení výstavby o několik měsíců. "Chtěli bychom začít stavět ještě letos," řekla ČTK ředitelka muzea Milada Valečková. Výstavba měla začít původně v září, v té době se ale budou teprve vyhodnocovat nabídky.
Jablotron miliardáře Dalibora Dědka projevil zájem o areál bývalé porodnice v Jablonci
11. 8. 2017 Jablonecký výrobce zabezpečení Jablotron, který patří do podnikatelského impéria miliardáře Dalibora Dědka, uvažuje o koupi areálu bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou. Rozhodnout by se měl do konce letošního roku. Vyplývá to z dohody o spolupráci, kterou schválilo jablonecké zastupitelstvo. Dohodu by měl podepsat Jablotron, město a Liberecký kraj, kterému nevyužívaný objekt v Turnovské ulici patří.
Radniční věž v Jablonci zůstane i letos pro turisty uzavřená
5. 6. 2017 Věž radnice v Jablonci nad Nisou patří k oblíbeným vyhlídkovým místům. Letos v létě se však kvůli opravám fasády pro návštěvníky neotevře. Práce zde pokračují již druhým rokem. Sezónní informační servis v přízemí radnice bude i přesto turistům plně k dispozici. S teplejším počasím přichází do Jablonce nad Nisou více turistů. Pro zvýšení jejich komfortu otevírá od 1. června Jablonecké kulturní a informační centrum, sídlící v Domě...
Mincovna vydává investičního Českého lva za 1,098 milionu
23. 5. 2017 Jablonecká společnost Česká mincovna nově nabízí kilogramovou investiční zlatou minci Český lev za 1,098 milionu korun. Firma to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Podle mincovny taková mince na českém trhu zatím chyběla. Má se zařadit k zahraničním investičním mincím, jako je American Eagle nebo Wiener Philharmoniker. Česká mincovna vyrábí oběžné mince pro Českou národní banku i pamětní mince či zlaté investiční slitky.
Výstavba sportovního areálu Jablonec vyjde na 18 milionů
23. 5. 2017 Na zanedbaném pozemku v Sokolí ulici v Jablonci nad Nisou postaví město sportovní areál za 18 milionů korun. Sloužit bude nedaleké základní škole v ulici 5. května i dětem v mateřské škole Lovecká, ale také obecně veřejnosti, protože v této lokalitě zatím sportoviště chybí, řekla ČTK mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Práce potrvají dva roky.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Když se nám blíží ty volby, možná by stálo za upřesnění... rozvoj...
V Liberci je teď všechno alternativní
Architekt Stolín je, doufám, předem vyloučen. Kvůli porušení pravidel...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).