reklama
Informační servis
Žádost Lotyše o propuštění z vazby soud v Liberci zamítl
26. 7. 2017 Krajský soud v Liberci odmítl propustit z vazby Lotyše, o jehož vydání do vlasti rozhoduje. Ansis Ataols Berziňš tvrdí, že byl v Lotyšsku odsouzen z politických důvodů. Žádost o propuštění dvaačtyřicetiletého muže z vazby ale liberecký soud zamítl. Berziňš se proti...
Zraněného při nehodě v Bradlecké Lhotě transportoval vrtulník
26. 7. 2017 AKTUALIZOVÁNO. FOTOGALERIE UVNITŘ. Dnes v 6:27 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje hlášení o dopravní nehodě v Bradlecké Lhotě, kde narazil osobní automobil do stromu. V autě cestovali 4 lidé, 3 z nich utrpěli zranění. Jeden člověk byl transportován letecky.
Turnovský výrobce TREVOS plánuje letos tržby 900 mil.Kč
26. 7. 2017 Turnovský výrobce svítidel TREVOS plánuje letos další růst tržeb zhruba o devět procent na téměř 900 milionů korun. Loni firma uskutečnila zakázky bezmála za 824 milionů korun, dvě třetiny produkce šly na export. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Michal Donath. Firmě se daří i přesto, že se vlastníkům teprve nedávno podařilo ubránit pokusu o nepřátelské převzetí a v současné době čelí dalšímu insolvenčnímu návrhu, za sebou jich mají už...
Přípravu na festival Benátská narušila vyhořelá trafostanice
26. 7. 2017 Přípravu areálu pro 25. ročník hudebního festivalu Benátská, který se v Liberci uskuteční od čtvrtka do neděle, narušila v posledních dnech jen vyhořelá trafostanice. Opravená by měla být v dneska. Jinak přípravy postupují podle harmonogramu, řekl ČTK ředitel festivalu Pavel Mikez.
Liberec chce počet terénních pracovníků zvýšit ze dvou na čtyři
26. 7. 2017 Liberec chce od příštího roku navýšit počet terénních sociálních pracovníků, kteří dochází do sociálně vyloučených lokalit, ze dvou na čtyři. Peníze na jejich platy pro roky 2018 až 2020 se pokusí získat z evropské dotace. Předpokládaná maximální výše tříletého projektu je 8,5 milionu korun, z toho podíl města je 425.000 korun, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Kodymová.
Jablonec chce v nové sezoně pozlobit elitní ligovou čtyřku
26. 7. 2017 Fotbalisté Jablonce chtějí v nadcházející sezoně stabilizovat výkony a vyhnout se výkyvům. To by jim mělo pomoci vylepšit osmé místo z minulého ligového ročníku a pozlobit čtveřici až pětici elitních týmů.
V prvním přípravném utkání narazí Bílí Tygři na Spartu
25. 7. 2017 Bílí Tygři vstoupili do dalšího týdne přípravy, který navíc v pátek zpestří první přípravné utkání. V 11 hodin se náš tým utká v repríze předloňského extraligového finále play-off s pražskou Spartou. Foto: www.hcbilitygri.cz Stejně jako minulý týden se v tuto chvíli Bílí Tygři připravují pod taktovkou asistenta Karla Mlejnka, hlavní kouč a sportovní manažer Filip Pešán si totiž plní reprezentační povinnosti s národním týmem do dvaceti...
Manželé skončili s automobilem v křoví za zatáčkou
25. 7. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Včera v 19:30 hodin vyjížděli jablonečtí profesionální hasiči na pomoc k dopravní nehodě, která se stala na komunikaci I/14 (u ulice Zelené údolí). Osobní automobil se nacházel mimo vozovku ve špatně přístupném terénu. Ve voze cestoval muž se ženou, oba byli v šoku.
Přestárlým lidem bez domova neumíme pomoci, řekl náměstek
25. 7. 2017 Prostředí azylových domů v Liberci a Jablonci nad Nisou si ve čtvrtek 20. července při své návštěvě Libereckého kraje prohlédl náměstek ministra pro lidská práva Petr Krčál. Jak řekl, mapuje si dočasná útočiště pro osoby bez přístřeší ve všech krajích republiky. V libereckém domě Speramus a jabloneckém Domě Naděje jej doprovázel náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
červenec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).