reklama
Informační servis
Stavba expozice horolezectví v muzeu v Turnově pokračuje
18. 4. 2018 Hrubá stavba nové expozice turnovského muzea Horolezectví je dokončena. V současné době probíhají práce v interiéru, konkrétně stavba výtahu, vnitřních schodišť, příček, rekonstrukce sociálního zařízení a rozvody vnitřních sítí. Následovat bude rekonstrukce...
Liberecký A-STYL míří na MS v cheerleadingu do Ameriky
18. 4. 2018 A je to tu! Již za týden startuje Mistrovství světa v cheerleadingu v americkém Orlandu (The Cheerleading and Dance World Championship) a do boje o medaile se zapojí i tým A-STYL Dragons z libereckého A-STYL Centra, a to konkrétně v taneční kategorii Open Pom. Jedenáctka juniorek získala nominaci na světový šampionát loni v létě na ME v německém Bottropu. Tak držme place!
V sobotu 21. dubna zahájí liberecká ZOO svou 99. sezónu
18. 4. 2018 Zahájení nové sezóny v nejstarší zoo v Čechách je opět spojeno s oslavou mezinárodního Dne Země. Ten byl založen především jako ekologicky zaměřený svátek, během kterého se organizace po celém světě snaží upozornit na dopady ničení životního prostředí a na krásu přírody kolem nás.
Internetový přítel připravil 68letou seniorku o statisisíce
18. 4. 2018 V listopadu loňského roku se seznámila 68letá žena z Českolipska s mužem, který jí převrátil život na ruby. Poznala se s ním prostřednictvím internetové seznamky, přičemž on oslovil ji. Představil se jako 53letý vdovec, voják americké armády, který hledá spřízněnou duši. Zpočátku si chatovali o tom, co ve volném čase rádi dělají nebo o rodině. Po dvou měsících, během kterých si vyměnili navzájem stovky emailů, ale začali plánovat společnou...
Sexuální útočník a vyděrač byl v Liberci zadržen a vydán do SRN
18. 4. 2018 Kriminalisté Územního odboru Liberec zadrželi a obvinili 42letého muže z Liberecka, který na přelomu let 2017 a 2018 přepadl a okradl na Liberecku několik žen. Jednu z obětí sexuálně obtěžoval, další znásilnil. Při většině útoků hrozil ženám zabitím nožem, který jim držel u těla. Muž si vyslechl obvinění ze zločinů loupeže, vydírání a zvlášť závažného zločinu znásilnění. Nyní se nachází ve Spolkové republice Německo, odkud na jeho osobu...
Dravý Orlovec říční přiletěl ze Stockholmu, někdo ho otrávil
18. 4. 2018 Orlovec říční, jehož kroužek mu připnuli na nohu ve Stockholmu, ležel v rákosí v České Lípě Dubici za bývalou nůžkárnou. Objevil jej rybář, viděl, že je zřejmě zraněný, a tak přivolal hlídku strážníků městské policie. Ti dravce uložili do velkého přepravního boxu a informovali odborníka z Ralska, který se ujal péče.
Přípravy na fenomenální hasičskou fontánu finišují
18. 4. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Více jak třicetiletou tradici má v několika obcích v Libereckém kraji unikátní hasičská fontána. I proto se hasiči z Libereckého kraje rozhodli originálně oslavit výročí sta let republiky a při této příležitosti v červnu chystají v hlavním městě předvést největší hasičkou fontánu na světě. K velkolepé akci zvou kolegy z celé republiky.
Oslavte Den Země v liberecké iQLANDII a iQPARKU
18. 4. 2018 Den Země? Ano i naše Modrá planeta má svůj svátek a tým iQLANDIE a iQPARKU se jej rozhodl pořádně badatelsky oslavit. Neseďte proto v sobotu a neděli 21. a 22. dubna doma a vydejte se do libereckých science center. Věřte, bude to stát za to!
V Jablonci pokračuje oprava radnice, přijde na 17 mil.Kč
18. 4. 2018 V Jablonci nad Nisou bude pokračovat obnova radnice. V rozpočtu na to město vyčlenilo 17 milionů korun. Pracovat se bude na fasádě i v interiérech historické budovy. Jižní a východní strana fasády včetně interiérových úprav věže a usazení hromosvodu by měla být hotova do konce července a město za to zaplatí zhruba 5,2 milionu korun, práce na severní straně fasády budou pak pokračovat až do příštího roku. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta...
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).