reklama
Informační servis
Nový fond podpoří kulturu, sport i hendikepované občany
27. 5. 2017 Celkem 1.268 000 Kč z nového fondu rozdělili na svém včerejším jednání zastupitelé města. Podpoří tak různorodé akce konané pro Českolipany. Fond zastupitelstva města slouží k podpoře celoročních aktivit i jednorázových akcí a projektů, které se svou jedinečností...
Ve zrekonstruovaném zámku ve Svijanech otevřou hotel a šenk
27. 5. 2017 Zámek Svijany na Liberecku nabídne od června vedle historických expozic také ubytování v hotelu a služby restaurace Zámecký šenk. ČTK o tom informovala Kristýna Čermáková, mluvčí Pivovaru Svijany, který zchátralý areál koupil a do jeho rekonstrukce investoval od roku 2015 zhruba sto milionů korun. Liberecký kraj je turistickou oblastí s nejvyšším počtem ubytovacích zařízení v zemi. Okolí Svijan je zajímavou lokalitou, která ale zatím mnoho možností k...
Dědička rodu Walderode je blíž vrácení pozemků na Jablonecku
27. 5. 2017 Dědička rodu Walderode se přiblížila vrácení pozemků na Jablonecku. Odvolací soud sice případ vrátil k novému projednání do Jablonce, zároveň ale potvrdil, že restituční podmínky pro jejich navrácení jsou splněné. Pro ČTK to uvedl soudce Okresního soudu v Jablonci Jaroslav Kneř, který má případ na starost. Jablonecký soud takzvaným částečným rozsudkem uznal nároky dědičky rodu v roce 2015, proti tomu se odvolaly Úřad pro zastupování státu ve...
 Policie obvinila sprejera, že v Č. Lípě poškodil 58 objektů
27. 5. 2017 Sedmadvacetiletý muž podle policie v České Lípě nastříkal barvu ze spreje na 58 objektů a způsobil škodu 287.000 korun. Policie muže obvinila z poškození cizí věci formou sprejerství, za což mu hrozí až rok vězení. ČTK o tom informovala mluvčí policie Ivana Baláková. Obviněný muž podle ní při výpovědi uvedl, že svého činu lituje a chce škody napravit.
Ve Frýdlantu je nízkoprahové zařízení pro starší děti Cajk
27. 5. 2017 Frýdlant na Liberecku otevřel nízkoprahové zařízení. Klub nazvaný Cajk vznikl za podpory města v prostoru bývalého železářství v ulici Míru a provozuje ho jablonecké středisko Diakonie Českobratrské církve evangelické, středisko v Jablonci nad Nisou. Centrum nabízí starším dětem a mládeži možnost smysluplně trávit volný čas a prostor k seberealizaci. ČTK to sdělila mluvčí frýdlantské radnice Martina Petrášková.
V Libereckém kraji nadále zlevňují ceny benzinu a nafty
27. 5. 2017 Pohonné hmoty v Libereckém kraji už pátý týden zlevňují. Za litr nejprodávanějšího Naturalu 95 zaplatí aktuálně řidiči v průměru po 30,29 Kč, před týdnem byl o 14 haléřů dražší. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byl před rokem benzin u čerpacích stanic ještě o 1,38 Kč na litru levnější. Nafta zlenila o další tři haléře na litru, aktuálně se prodává za průměrných 29,36 Kč. Před rokem za ni ale řidiči platili ještě o 2,52...
Na sympoziu v Desné řezbáři tvoří koňskou lavičku či anděla
26. 5. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Neopracované kmeny v umělecká díla proměňuje 12 řezbářů v Desné v Jizerských horách. Za pomoci motorových pil i dlát pracují od pondělí na zahradě Riedelovy vily. Svá díla dokončí v pátek večer nebo v sobotu ráno, už nyní jsou ale některé motivy patrné. Vzniká například lavička s hlavou koně, anděl či drak. ČTK to řekla hlavní organizátorka sympozia Lenka Neumannová. Dřevosochání se v Desné koná každoročně od roku 2002.
Josefa Gabčíka a Jana Kubiše mincovna zvěčnila ve zlatě
26. 5. 2017 Jablonecká Česká mincovna pokračuje ve své sérii Národní hrdinové. Tentokrát na jedné pamětní medaili budou hned dva: Josef Gabčík a Jan Kubiš. Mincovna se rozhodla medaile uvést na místě, kde parašutisté hrdinně vzdorovali německé přesile a kde také padli: v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze.
Realizační tým jabloneckého A mužstva beze změny
26. 5. 2017 Hlavní trenér Zdeněk Klucký se svými asistenty Vágnerem a Špitem povedou Jablonec i v příští sezóně 2017/18! Ještě před posledním mistrovským utkáním probíhajícího ročníku došlo k prodloužení smluv realizačního týmu A mužstva.
Aktuální diskuze
Borec nakonec. Kouknul jsem na vysledky, samy kometaci a chomutov.
Velka gratulace. Je to borec. Snad zade sestavi uspesny tym. skoda ze Lasak...
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
Kometě jde o 12. titul v historii, aby dohnala Duklu Liberec. Takže to bude...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
květen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).