reklama
Informační servis
Podmínky k lyžování jsou v Lib. kraji i přes oblevu dobré
15. 2. 2019 Podmínky k lyžování jsou v Libereckém kraji i přes mírnou oblevu velmi dobré. V zimních střediscích leží na sjezdovkách od 40 do 135 centimetrů sněhu, dostatek je ho v horách i pro běžkaře a podle předpovědi by v dalších dnech mělo být slunečno. "Myslím si, že bude...
Užitím obušku na sběrače konopí policista zákon neporušil
15. 2. 2019 Liberecký odvolací soud potvrdil zprošťující rozsudek nad sedmatřicetiletým policistou Jiřím Stejskalem. V září 2015 na poli v Písečné u Dobranova použil teleskopický obušek vůči sběrači legálního technického konopí. Podle předsedy odvolacího senátu Františka Jahůdky sice v první fázi jeho zákrok přiměřený nebyl, nešlo ale trestný čin. Rozhodnutí soudu policista uvítal. "Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. A doufám, že to bude...
Harcovský masopust sází na vepřové hody i domácí koláče
15. 2. 2019 Harcovský masopust je již několik let oblíbenou akcí a získal si své stálé příznivce. Letošní ročník, který připadá na sobotu 23. února, proto opět sází na vepřové hody, pravé harcovské domácí koláče s koblihami, průvod masek, bohatý program pro děti i dospělé a hudební doprovod. Akce začne ve 13.00 masopustním průvodem podél Harcovského potoka.
Česká Lípa chce zviditelnit místní drobné podnikatele a živnostníky
15. 2. 2019 Podpořit a zviditelnit místní drobné podnikatele a živnostníky chce Město Česká Lípa. Českolipští radní proto na svém zasedání 5. února schválili záměr vyhlášení soutěže o „Českolipský výrobek roku 2019“. „Cílem projektu není jen pomoci místním podnikatelům, ale také upozornit veřejnost a turisty na zajímavé produkty, které místní lidé vyrábí,“ uvedl uvolněný radní Michal Prokop.
Kabina farmy je jen pár kroků od A-týmu, stačí přejít chodbu
14. 2. 2019 Spolupráce mezi A-týmem a farmou v Benátkách je již v organizaci Bílých Tygrů tradiční záležitostí. Jak však příprava hokejistů v prvoligovém týmu vypadá? Nahlédněte s námi pod pokličku každodenního režimu tygří farmy.
O ceny Czech Grand Design 2018 bojuje i Lasvit a Rautis
14. 2. 2019 Akademie designu České republiky odtajnila nominace ve třináctém ročníku soutěže Czech Grand Design. Bylo vybráno 88 autorů v devíti kategoriích a mezi nimi i dvě firmy z Libereckého kraje. Do poroty přijalo členství 61 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu.
Lukáš Krenželok: Čtyři body? To jsem snad ještě nezažil
14. 2. 2019 Lukáš Krenželok se ve středu výrazně podepsal pod výhru 5:2 nad Třincem čtyřmi kanadskými body za jeden gól a tři asistence. S celkem pětadvaceti body navíc patří mezi nejproduktivnější Tygry. "Ale hlavní je, když vyhrává tým," usmívá se skromně.
Frýdlant chystá projednávání územní studie pro Podzámčí
14. 2. 2019 Budoucnost lokality nazvané Podzámčí hledá od listopadu město Frýdlant. Jedná se o prostor tvořený ulicemi Hejnická, Zámecká a Jizerská. Město Frýdlant v této souvislosti žádá obyvatele nejen zmíněné oblasti o součinnost při hledání budoucího smysluplného využití lokality. Další projednávání územní studie lokality Podzámčí proběhne 27. února 2019 opět v prostorách Zámeckého pivovaru Frýdlant.
Bláznivá komedie pracuje s mnoha klišé moderní popkultury
14. 2. 2019 FOTOGALERIE UVNITŘ: Jako první mimo Velkou Británii uvede liberecké divadlo F. X. Šaldy bláznivou komedii Paula Lucase Naše sebrané trable. V Malém divadle bude mít v režii Petra Palouše premiéru tento pátek. Novinářům Palouš řekl, že ho zaujala vícevrstevnatost textu. "Máme tam příběh tatínka a dcery, který jako by byl vystřižený z melodramatu 19. století a do toho je zapojena normální realita století 21., zároveň se vším dopadem všech popkulturních...
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
Hanusy, Hanusy, vy jste nedával pozor. Opět jako ve škole!!! Píšu vám...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).