reklama
Informační servis
Po Liberci jezdí tygří tramvaj. Z depa ji vyvezl L. Krenželok
16. 8. 2018 Ve středu si v ulicích Liberce odbyla premiéru tramvaj s novým tygřím vizuálem. O její uvedení na koleje se postarali Lukáš Krenželok spolu s tygřím maskotem. A cestující se nestačili divit! Tygří tramvaj je v Liberci již tradicí, pro novou sezonu si však klub pro své...
Libereckou ZOO zní nástroje sochařů, vernisáž je v pátek
16. 8. 2018 Zoologickou zahradou v Liberci zní po roce znovu brusky, vrtačky a dláta. Už počtrnácté se tam koná sochařské sympozium EtnoArt. Pět výtvarníků opracovává pískovcové bloky, jejich práce zkrášlí zákoutí zoo. Vernisáž bude už v pátek. V minulosti vzniklo podobných soch více než 60, ne všechny ale vydržely. I proto se v posledních letech místo dřeva používá kámen, řekla ČTK mluvčí zoo Barbara Tesařová.
Volejbalistky začaly kvalifikaci ME prohrou 2:3 se Švédskem
16. 8. 2018 České volejbalistky na úvod kvalifikace mistrovství Evropy nečekaně klopýtly. V Jablonci nad Nisou dnes prohrály se Švédskem 2:3 po setech 25:19, 22:25, 25:15, 20:25, 7:15 a získaly jen bod. Druhý zápas čeká svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera v sobotu ve Finsku. Do Jablonce se český tým vrátí příští týden a ve středu 22. srpna se utká s Estonskem.
Hasiči museli znovu na Ještěd, v místě požáru se objevil dým
16. 8. 2018 Liberečtí hasiči ve středu museli znovu vyjet na vrchol Ještědu. V místech, kde v pondělí hořela tráva a lesní porost, objevil dnes dopoledne revírník při kontrole dým. Ložisko ale objevil včas, oheň se nerozhořel. Nahoru tak vyjely jen dvě jednotky hasičů, aby místo znovu prolily a celou oblast zkontrolovaly, řekla ČTK mluvčí hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.
Srážka  automobilu a motocyklu má tragické následky
16. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: V Liberci ve středu po srážce s osobním autem zemřel 34letý motocyklista. Nehoda se stala ráno nedaleko Armádního centra Dukla v Liberecké čtvrti Horní Růžodol. Řidič motocyklu přes bezprostřední péči lékařů svým zraněním po převozu do Krajské nemocnice Liberec podlehl, uvedl na policejním webu krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.
Inspektoři ČIŽP kontrolovali skiareály. Výrazně se polepšily
16. 8. 2018 Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod provedli v uplynulé lyžařské sezoně 47 kontrolních šetření ve ski areálech. „Pochybení inspektoři dosud zjistili u sedmi provozovatelů ski areálů, což je přibližně 19 % ze všech kontrolovaných subjektů. V předchozím kontrolovaném období pochybila plná třetina všech kontrolovaných. Situace se tedy podstatně zlepšila,“ komentoval výsledky kontrol Erik Geuss, ředitel...
Hokejová Extraliga opět výrazně obměnila pravidla
15. 8. 2018 Po dalším čtyřletém cyklu zakončeným olympiádou došlo ze strany IIHF k obměně pravidel. A tentokrát se jedná v některých případech o dost zajímavé reformy. Rozhodčí budou například trestat nový druh faulu či přísněji posuzovat podražení. Jaké jsou ty nejdůležitější změny?
Parné léto památkám přineslo mírný pokles návštěvnosti
15. 8. 2018 Prázdniny vrcholí a s nimi i nabídka doprovodných akcí na hradech a zámcích – nadcházející víkend čekají návštěvníky Zámecké slavnosti, šermíři, také Skotské hry či výstava ohařů. Poslední srpnová sobota bude patřit oblíbené Hradozámecké noci.
První československá poštovní známka je na zlaté minci
15. 8. 2018 Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).