reklama

Nový Bor opět chystá masopust v duchu brazilského karnevalu

3. 2. 2019
Brazilské rytmy již potřinácté rozproudí Nový Bor. Od 8. do 9. února se můžeme těšit na bubeníky Miloše Vacíka Tam Tam Batucadu spolu s brazilskými tanečnicemi, na fotografické výstavy, film, pestrobarevné kostýmy, temperamentní rytmy, masopustní dobroty a speciality brazilské kuchyně.
Nový Bor opět chystá masopust v duchu brazilského karnevalu
archivní foto

Dvoudenní program zahájí v Městském kině v Novém Boru páteční vernisáž výstavy fotografií geologa Ondřeje Prosického „Tropickou přírodou“ a Filipa Vonky „Brazílie“. Spisovatel Pavel Šembera představí svou novou knihu Obchodníkem po Latinské Americe. Letošním hudebním hostem bude brazilský rodák Devanil dos Santos, který si zahraje spolu s bubeníky Tam Tam Batucadou a chybět nebude ani brazilská tanečnice Viviane.

Labužníci si užijí ochutnávku brazilských specialit, například pravé brazilské kávy, Ballantines whiskey s příměsí kůry z brazilských limetek, míchaný nápoj Caipirinha, povzbuzující čaj Yerba maté s kůrou stromu Muira Puama, sýrové bochánky Pao di queijo či kukuřičný zákusek Bolo di milho podle Ricarda Hoineffa.

Od 20 hodin budou moci diváci zhlédnout dokumentární film Batalives: Baťovské životy. Nejzajímavějším hrdinou snímku je mladík z brazilského města Bataypora. Ten se zamiloval do České republiky a chce se sem odstěhovat, pochopit naši kulturu, vidět sníh a líbat se s blondýnkami. Po skončení projekce proběhne beseda s hostem.

Dvoudenní oslavy vyvrcholí karnevalovým průvodem městem. Sobota 9. února bude již tradičně patřit fantazii, pestrým kostýmům, kejklířům a recesistům. Každý, kdo má chuť se přidat k průvodu masek, je vítán. Sraz je ve 13:30 hodin u městského kina, odkud vyjde průvod v čele s Milošem Vacíkem a jeho bubeníky Tam Tam Batucady, krásnou brazilskou tanečnicí, klubem otužilců, Novoborskými mažoretkami, tanečním souborem Boráček, DDM Smetanka, Kejklíři Vagabundus Colective, historickými lyžníky, klubu Volejbalistů, Zumbou a dalšími. Na náměstí Míru dorazí kolem 14. hodiny.

Kromě hudební produkce a tanečních vystoupení mohou návštěvníci na náměstí sledovat i recesistické závody na historických lyžích, které pořádá SKI Polevsko. Máte-li doma staré „práskačky“, neváhejte a přijďte si zazávodit. Hodnotí se nejen rychlost, ale i styl a švihácký ohoz. Soutěžit se bude o hodnotné ceny ze sklářské firmy Glassbor. Požitkáři si nenechají určitě ujít některou z masopustních a zabíjačkových dobrot, které provoní náměstí. Účast přislíbila brazilská restaurace Ambix bar, kde budou k dostání vybrané lahůdky.

Ilona Rejholcová, Kultura Nový Bor, s.r.o.
divadlo
17. 2. 2019 07:13

Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou připravil 22. ročník Krajské přehlídky ochotnického divadla Jizerské oblasti. Proběhne od čtvrtka 28. února do neděle 3. března.

byty
17. 2. 2019 07:12 Obce v Libereckém kraji mají zatím málo informací k dotacím na výstavbu sociálních bytů. Spíš si ale myslí, že spoluúčast státu je příliš nízká.
sm central
17. 2. 2019 07:09 Semily koupily zchátralý hotel Centrum, zatím ale nerozhodly co s ním. Zajímavá ukázka architektury ve stylu brutalismu přišla město na 3,675 mil.Kč.
cl
17. 2. 2019 06:07 Radnice v České Lípě chce ocenit místní drobné výrobce a pomoci jim s propagací. Připravuje proto soutěž o Českolipský výrobek roku 2019.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).