reklama

Dnů české a německé kultury v Drážďanech se zúčastní i kraj

9. 10. 2018
Liberecký kraj se pro letošní rok stal partnerským krajem při organizaci 20. Česko-německých dní kultury, které pořádá Euroregion Elbe/Labe. Od 23. října do 11. listopadu se mezi městy Drážďany a Litoměřice uskuteční na 80 akcí. 20. ročník největšího česko-německého kulturního festivalu je zároveň oslavou 100. výročí založení Československa. Pořadatelem je Euroregion Elbe/Labe a letošním partnerským regionem Liberecký kraj, jehož kulturním vyslancem se stal známý spisovatel, držitel německé Ceny literárních domů, Ceny Jiřího Ortena nebo Magnesia Litera Jaroslav Rudiš.
Dnů české a německé kultury v Drážďanech se zúčastní i kraj
Ilustrační foto

„Těší mě, že smím společně s představiteli Svobodného státu Sasko zahájit tento zajímavý kulturní počin, který je pro příhraniční oblast obou našich států tak významný. Významný právě proto, neboť každá se zúčastněných zemí může přeshraničním sousedům prostřednictvím umění a kultury přiblížit svou mentalitu, životní hodnoty, aktuální problémy a přání,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Oficiální zahájení proběhne 25. 10. 2018 v 18.30 v divadle Kleines Haus v Drážďanech. Představí se liberecké divadlo F. X. Šaldy tanečním dramatem „Dům Bernardy Alby“. Zahájení se zúčastní hejtman Libereckého kraje Martin Půta, Květa Vinklátová, radní pověřená řízením rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, primátor města Drážďany Dirk Hilbert a další. Čtvrteční program pak bude ukončen promítáním Česko / Slovenského dramatu Učitelka v režii Jana Hřebejka.

„Prezentovat Liberecký kraj v Drážďanech je logický krok a jsme velmi rádi, že nás z Euroregionu Elbe/Labe oslovili. Z této části Německa k nám přijíždí řada návštěvníků. Někteří si náš kraj pamatují ještě z mládí a dnes sem vozí svým vnoučatům ukázat, kde trávili své dovolené. V představení naší kultury a tradičních výrobců v takto koncentrované podobě vidím dobrou příležitost k nalákání dalších návštěvníků a navázání nových partnerských vztahů,“ říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V neděli 11. listopadu si v Cargo Gallery mohou děti spolu se zástupci PVO Zákupy, firmou která je jediným výrobce kompletního papírového masopustního a karnevalového sortimentu, namalovat masky. Zájemci se mohou seznámit s nabídkou Libereckého kraje z oblasti cestovního ruchu, ale také například shlédnout módní přehlídku Svazu výrobců skla a bižuterie.  Na stejném místě proběhne 11. listopadu od 19.30 také závěrečný koncert v podání Lípa Musica Jazz Quartett.

Více o programu Dnů české a německé kultury na www.tdkt.info/cz/programm/veranstaltungen/

LK/Lenka Klimentová
silnice
18. 2. 2019 08:05 V Libereckém kraji by měli být opatrní hlavně řidiči v horách. Na silnicích nižších tříd je zledovatělá vrstva sněhu, tvoří se v ní vyjeté koleje.
kvk
18. 2. 2019 06:57 V úterý 19. 2. od 18 hod. přináší KVK milovníkům pitoreskní liberecké historie povídání Putyky, šenky a hospody v Liberci. Spisovatel Marek Řeháček nám přiblíží svět starolibereckých náleven.
lyže
17. 2. 2019 18:00 V Libereckém kraji jsou podle vlekařů ideální podmínky pro lyžování, podobně jako jinde v Česku. Do hor vyrazily o víkendu tisíce lidí, sníh se drží.
gw
17. 2. 2019 17:56 Cesta kolem Jizery z Malé Skály do Dolánek byla dnes plná pěších, cyklistů i koloběžkářů. Místy, zejména ve stinných pasážích, ale museli překonávat sněhová i ledová pole.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).