reklama

www.sport.cz: Sparta vykoupila Jablonec, má Lischku i Hanouska

7. 1. 2019
ČT24 a další celostátní média krátce po poledni uvedla, že fotbalový Jablonec řeší na začátku zimní přípravy nečekanou situaci. Fotbalová Sparta se po zpackaném podzimu snaží posílit. Nakupovat se rozhodla v Jablonci, z kterého si bere hned dva obránce jeho základní sestavy. Na Letnou přestoupil levý bek Matěj Hanousek a stoper David Lischka, napsal mj. www.sport.cz.
www.sport.cz: Sparta vykoupila Jablonec, má Lischku i Hanouska
Archivní foto: Artur Irma
„Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme také uplatnili opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem," prozradil šéf sportovnímu portálu severočeského klubu Miroslav Pelta. Podle informací Sport.cz přesahuje přestupová částka za každého hráče třicet milionů korun.
 

„Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit. Jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," komentuje velkou transakci pro www.sport.cz Miroslav Pelta. Sparta potvrzuje, že kluby jsou na přestupech domluvené. Teď se na Letné jedná s hráči o jejich smlouvách. Příchod nových posil by měl být zpečetěn ještě dnes.

Matěj Hanousek patřil na podzim k nejvytěžovanějším hráčům Severočechů, když v domácí i Evropské lize nechyběl na levé straně ani jednou v základní sestavě týmu Petra Rady a prakticky odehrál všechny minuty. Pro zelenobílý tým jde už o třetí citelný zásah do podzimní základní sestavy. Už v prosinci odešel do Slavie Lukáš Masopust.

„Hráli jsme Evropskou ligu a o hráče byl zájem, což se dalo čekat. Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život," je smířený s oslabením jablonecký trenér Petr Rada.

Ve hře je však navíc odchod špílmachra Michala Trávníka. „Pokud by měl ještě někdo odejít, tak pak během tohoto nebo ještě příštího týdne. Pak bych s tím už nesouhlasil, protože doba na posílení by už byla hodně krátká," uzavřel Rada na startu přípravy na jarní část.

www.sport.cz, lo
palach
16. 1. 2019 19:24 Oběť Jana Palacha si dnes u radnice v Liberci připomněly desítky lidí. Se svíčkami v rukou pak vyrazil průvod k Památníku obětem komunismu.
stopa
16. 1. 2019 16:03 Magistrála pro běžkaře v lesních úsecích Jizerských hor zatím stále není bezpečná. Pokud se tam přesto někdo vydá, měl by být velmi opatrný.
sbírka
16. 1. 2019 15:25 Sbírka pro obyvatele vyhořelého domu se třemi byty ve Sloupu v Čechách vynesla 145.000 korun. Výtěžek poslouží na nezbytné stavební úpravy domu.
šikana
16. 1. 2019 14:03 Besedy, divadelní představení, proškolování učitelů či předávání informací přes sociální sítě. To chystá Liberec v projektu prevence šikany.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).