reklama

www.sport.cz: Sparta vykoupila Jablonec, má Lischku i Hanouska

7. 1. 2019
ČT24 a další celostátní média krátce po poledni uvedla, že fotbalový Jablonec řeší na začátku zimní přípravy nečekanou situaci. Fotbalová Sparta se po zpackaném podzimu snaží posílit. Nakupovat se rozhodla v Jablonci, z kterého si bere hned dva obránce jeho základní sestavy. Na Letnou přestoupil levý bek Matěj Hanousek a stoper David Lischka, napsal mj. www.sport.cz.
www.sport.cz: Sparta vykoupila Jablonec, má Lischku i Hanouska
Archivní foto: Artur Irma
„Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme také uplatnili opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem," prozradil šéf sportovnímu portálu severočeského klubu Miroslav Pelta. Podle informací Sport.cz přesahuje přestupová částka za každého hráče třicet milionů korun.
 

„Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit. Jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," komentuje velkou transakci pro www.sport.cz Miroslav Pelta. Sparta potvrzuje, že kluby jsou na přestupech domluvené. Teď se na Letné jedná s hráči o jejich smlouvách. Příchod nových posil by měl být zpečetěn ještě dnes.

Matěj Hanousek patřil na podzim k nejvytěžovanějším hráčům Severočechů, když v domácí i Evropské lize nechyběl na levé straně ani jednou v základní sestavě týmu Petra Rady a prakticky odehrál všechny minuty. Pro zelenobílý tým jde už o třetí citelný zásah do podzimní základní sestavy. Už v prosinci odešel do Slavie Lukáš Masopust.

„Hráli jsme Evropskou ligu a o hráče byl zájem, což se dalo čekat. Zatím odešli tři hráči základní sestavy, což je podle mě dost na to, že máme před jarní částí krátkou přípravu. Musíme se s tím vyrovnat. Trenéři se tím sice dostávají na tenký led, ale to je život," je smířený s oslabením jablonecký trenér Petr Rada.

Ve hře je však navíc odchod špílmachra Michala Trávníka. „Pokud by měl ještě někdo odejít, tak pak během tohoto nebo ještě příštího týdne. Pak bych s tím už nesouhlasil, protože doba na posílení by už byla hodně krátká," uzavřel Rada na startu přípravy na jarní část.

www.sport.cz, lo
tráva
18. 3. 2019 14:05 Před jarním pálením suché trávy varují hasiči v Libereckém kraji. Měli už kvůli tomu několik výjezdů, například ve Stráži p. Ralskem, Liberci i Horce.
vodovod
18. 3. 2019 12:05 Dopravu z Liberce na Raspenavu zkomplikují práce na kanalizaci a vodovodu v Oldřichově v Hájích. Provoz tam budou řídit kyvadlově semafory.
přehrada
18. 3. 2019 08:53 Světový den vody (22. března) si připomene přehrada Mšeno prostřednictvím Dne otevřených dveří v sobotu 23. března od 9 do 16 hodin, a to atraktivní prohlídkou přehradní štoly.
konec zimy
18. 3. 2019 06:52 Krakonoš se v Harrachově rozloučil se zimou, ale lyžařský areál má být v provozu až do Velikonoc. Podmínky jsou dobré, na sjezdovkách leží až 80 centimetrů sněhu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).