reklama

Tým mi hodně pomohl, řekl Janus po vítězné liberecké premiéře

4. 11. 2017
Ostrou premiéru v libereckém dresu má za sebou slovenský hokejový brankář Jaroslav Janus, který zamířil pod Ještěd teprve ve čtvrtek ze Slovanu Bratislava a v pátek už hájil branku Bílých Tygrů v utkání proti silnému Třinci. V utkání si připsal 20 úspěšných zákroků a i s jeho přispěním tak mohli Severočeši slavit vítězství 5:3.
Tým mi hodně pomohl, řekl Janus po vítězné liberecké premiéře
Foto: www.hcbilitygri.cz

"Jsou to samozřejmě skvělé pocity. První zápas a hned důležitá výhra proti velmi kvalitnímu soupeři. Já svůj výkon ještě musím zlepšit, ale jsem nadmíru spokojený s hrou týmu, kluci mi hodně pomohli a dost mi zápas usnadnili. Za to jim patří velký dík," řekl Janus novinářům.

"Doufám, že výhra pomůže celému týmu a že nás to nakopne a budeme v tabulce stoupat vzhůru. S takovou hrou, kterou jsme dnes předvedli, můžeme porážet každého. Liberec rozhodně nepatří na příčky, na kterých se momentálně nachází," prohlásil osmadvacetiletý rodák z Prešova, který pomohl Bílým Tygrům k posunu z posledního na 11. místo.

Účastník tří světových šampionátů byl po předčasném konci ve Slovanu Bratislava na konci září dlouho bez angažmá a nebylo tak pro něho vůbec jednoduché hned naskočit do ostrého zápasu. "Dlouho jsem nechytal, takže to nebylo vůbec snadné. Sice jsem trénoval s různými partičkami a udržoval se, ale zápas vám nikdo nenahradí. Tady jsem s týmem stihl jeden trénink a ranní rozbruslení a hned jsem šel do zápasu. Jsem nesmírně šťastný, že jsme to zvládli a utkání vyhráli," uvedl vítěz Calder Cupu v nižší zámořské AHL s Norfolkem z roku 2012.

Janusův přesun do Liberce se podle jeho slov zrodil velmi rychle a svou roli v něm sehrála i bývalá jednička Bílých Tygrů Ján Lašák. "Zavolal mi agent, že je možnost jít do Liberce, a poté mě kontaktoval i Jánko a vysvětlil mi celou situaci. Neváhal jsem ani chvilku a jsem rád, že jsem tady. Liberec má velmi kvalitní tým a skvělé zázemí, takže zatím samá pozitiva," pochvaloval si Janus, kterého v roce 2009 draftovala Tampa Bay jako 132. hráče celkového pořadí.

Předčasný konec ve Slovanu ale komentovat nechtěl. "Už je to za mnou a nechtěl bych se k tomu vracet. Bylo toho řečeno a napsáno dost. Život jde dál a už to neřeším. Maximálně se podívám na výsledky, jak se klukům daří, protože tam všechny znám a byla tam dobrá parta," uvedl Janus, který se vrátil do Slovanu po dvouletém působení v Litvínově, ale neprosadil se před českou dvojici Marek Mazanec, Jakub Štěpánek.

"Teď jsem tady a soustředím se maximálně na Liberec. Jsem rád, že jsem opět dostal šanci chytat, a budu se snažit týmu co nejvíce pomoci k výhrám a k postupu tabulkou vzhůru," dodal Janus.

čtk
teplo
24. 9. 2018 12:48 Včera zahájila Teplárna Liberec letošní topnou sezónu. V loňském roce producent tepla a TUV zahájil topnou sezónu už 4. září, tedy o 19 dní dříve.

 

dárky
24. 9. 2018 12:01 Liberec na odměny učitelů základních škol přidá dva miliony korun. Na jednoho učitele v průměru vychází 4000 korun, rozhodnutí je na řediteli školy.
cl
24. 9. 2018 11:54 Liberecký kraj připravuje na Českolipsku dvě rekonstrukce silnic druhé třídy, jež si vyžádají skoro 415 mil. Kč. Opravovat se bude přes 17 km vozovek.
kvk
24. 9. 2018 10:01 Den evrospkých jazyků se koná ve středu 26.9. od 8.00 v krajské knihovně. Čekají vás přednášky, kvízy, speak-dating s rodilými mluvčími, zkoušky tlumočení a kurzy mluvených i znakových jazyků.

 

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).