reklama

Souboj loňských finalistů! Bílí Tygři míří na led prvního Brna

5. 10. 2017
Po výhře nad švýcarským Davosem čeká Bílé Tygry opět utkání v rámci české extraligy. Svěřenci trenéra Filipa Pešána totiž vyráží na jih Moravy, kde se střetnou s brněnskou Kometou, které podlehli v loňském finále. Naše mužstvo bude chtít letos konečně zvítězit na ledě soupeře, v Brně ho ovšem nečeká vůbec nic jednoduchého!
Souboj loňských finalistů! Bílí Tygři míří na led prvního Brna
Foto: www.hcbilitygri.cz

Bílí Tygři Liberec versus HC Kometa Brno

Počet zápasů: 32
Bilance: 12 – 2 – 0 – 2 – 16
Skóre: 67:89

Tygři zabrali

Svěřenci trenéra Filipa Pešána měli za sebou nepříjemnou sérii, když prohráli tři zápasy v řadě. Následně ovšem přišlo zlepšení. Liberečtí si na domácím ledě poradili s pardubickým Dynamem, který po zodpovědném a bojovném výkonu porazili poměrem 4:1. Touto výhrou získali Tygři nejen důležité tři body, ale především sebevědomí, což potvrdili i v následujícím střetnutí.

V úterý se po měsíci opět rozjela hokejová Liga mistrů a i v ní oslavilo naše mužstvo důležitý trimuf. Před svými fanoušky totiž v nádherném a dramatickém utkání porazili Severočeši HC Davos a s předstihem si tak zajistili postup do vyřazovací části evropské soutěže. Zároveň švýcarskému celku oplatili vyřazení z osmifinále CHL staré dva roky. Poslední duel základní skupiny E sehrají Tygři na ledě Davosu příští středu, nyní je ovšem opět čeká extraliga a velmi těžký soupeř – HC Kometa Brno!

Opět na vrcholu

Kometa v úvodu nového ročníku doslova září. Moravskému klubu se přes léto podařilo v kádru udržet hlavní opory, včetně Martina Erata, a zatím jasně ukazuje, že i letos bude patřit mezi kandidáty na extraligový titul. Z devíti odehraných zápasů prohráli Brňané pouze dva a s jednadvaceti body vedou tabulku české nejvyšší soutěže. Na první pozici se vyhoupli v osmém kole, ve kterém si poradili s Pardubicemi a přeskočili do té doby první Chomutov, jenž zaváhal v souboji s Plzní.

Hokejová Liga mistrů se samozřejmě týká i brněnské Komety. Ta si postup do vyřazovací části zajistili o jedno kolo dříve než Bílí Tygři. V posledním střetnutí přivítala na svém ledě švédské Malmö, nad kterým vedla na začátku třetího dějství už 4:1. Hosté ovšem vyrovnali a zápas dospěl do prodloužení, v němž pro sebe nakonec bonusový bod uzmuli čeští obhájci titulu.

Souboj finalistů!

Souboj Tygrů s Kometou bude mít i trochu speciální náboj. Jedná se totiž o první letošní setkání loňských finalistů. Liberečtí mají svému soupeři co oplácet, neboť v bojích o titul nevyzráli na Brno ani jednou.

Na dubnové finále ovšem svěřenci trenéra Filipa Pešána pravděpodobně myslet nebudou. „Pro nás je to zkrátka další zápas, který chceme vyhrát. V současné chvíli nemůžeme přemýšlet nad tím, zda proti nám stojí Brno, Plzeň nebo Davos. S každým chceme uspět. Stejný cíl jsme měli před úterním zápasem. Ligy mistrů,“ svěřil se brankář Roman Will.

Podaří se Tygrům na horkém ledě Komety uspět? To se dozvíme v pátek večer, úvodní buly padne v brněnské DRFG aréně přesně v 18:00!

www.hcbilitygri.cz
silnice
19. 3. 2018 07:01 Další mrazivou noc, kdy teploty klesly pod minus 10 stupňů, má za sebou Liberecký kraj. Sníh je na silnicích v horách, jinak jsou povrchy vymrzlé.
výluka
19. 3. 2018 06:41 Na železniční trati Hradec Králové - Liberec probíhají od 19. do 21.3. 2018 výluky. Vždy od 8:10 do 16:15 hodin. Účelem výluk je kácení a výřez porostu v úseku Železný Brod - Malá Skála.
školka
19. 3. 2018 06:40 Turnovské mateřské školy umožní rodičům prohlídku svých prostor před temínem zápisu, který se uskuteční ve středu 9. května 2018.
areály
18. 3. 2018 16:14 Čerstvý sníh přilákal do hor v Libereckém kraji tisíce lyžařů. Kvůli větru byl v neděli zavřený areál v Rokytnici nad Jizerou, některé areály končí.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).