reklama

Prezidentský pohár? V šatně jsem na toto téma neslyšel ani slovo, říká Roman Will

5. 2. 2019
Liberec Nedělní utkání pod Ještědem věnované dětem přivítalo Piráty z Chomutova. Bílí Tygři vedli díky Marku Kvapilovi a Janu Ordošovi o dvě branky po první třetině a poté už góly jen a jen přidávali. "Dnes jsme odvedli výborný výkon, makali jsme a bojovali celou dobu," chválí svůj tým Roman Will.
Prezidentský pohár? V šatně jsem na toto téma neslyšel ani slovo, říká Roman Will
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Skóre jako první otevřel Jan Ordoš, nicméně prvních deset minut zápasu bylo poměrně vyrovnaných. V jedenácté minutě totiž udeřil hned z druhé střely hostů Lukáš Kovář a vzápětí bylo vyrovnáno. "Viděl jsem tu střelu dobře. Soupeř mě prostřelil a samozřejmě mě ten gól mrzí. Každá střela se dá chytit," přiznává liberecký gólman, "a já si jen vážím toho, že nás to nepoložilo a vyhráli jsme."

Celý zbytek hokejového souboje šelmy na ledě vládly a gólový stav ve druhé třetině upravily tak, že bylo téměř rozhodnuto. "Každé utkání je těžké nehledě na soupeře. Ať se děje, co se děje, musíme být připravení za každé situace. Po pár zápasech, kde nám to tolik nepadalo, se to konečně obrátilo," povídá s upřímným úsměvem mladoboleslavský rodák.

Je obecně známo, že pro brankáře jsou duely psychicky náročné. Will to ale poslední dobou zvládá na jedničku, po dvou čistých kontech pomohl týmu k dalšímu vítězství. "Záleží jen na mě, jak se na zápas nachystám, jaké mám myšlenky. Je hrozně důležité udržet se ve střehu," podotýká.

Pokud se Severočeši pevně udrží v čele extraligové tabulky až do konce základní části, odměna pro ně může být Prezidentský pohár, který se uděluje za největší počet získaných bodů. Tygři na to zatím myšlenky podle Romana Willa nemají. "Nechci to nijak zakřiknout. Bylo by to hrozně hezké, ale v šatně jsem na toto téma neslyšel ani slovo. Myslím si, že je to dobře, protože je to ještě daleko. Začneme se o tom bavit, pokud budeme první i po posledním zápasu."

Prezidentský pohár není pro liberecké hokejisty neznámým. Základní část extraligy ovládli už čtyřikrát. Hráč s číslem 35 nechválí pouze své spoluhráče, ale také popsal, jaká atmosféra v celém klubu panuje. "Ukazujeme každé utkání a také posledních pár sezón, že to tady funguje a je to tu zdravé. Vnitřek týmu, včetně kustodů, masérů a dalších lidí, funguje na špičkové úrovni. Je to jedno s druhým, pak může být klub úspěšný, pokud jsou všichni na stejné lodi," uzavírá.

V rámci dalšího kola se Bílí Tygři vydají za druhým mužstvem v tabulce, na východ až do Třince. Získají svěřenci Filipa Pešána další body a přiblíží si tak možný zisk Prezidentského poháru? To se dozvíme již 13. února od 17 hodin!

www.hcbilitygri.cz
divadlo
17. 2. 2019 07:13

Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou připravil 22. ročník Krajské přehlídky ochotnického divadla Jizerské oblasti. Proběhne od čtvrtka 28. února do neděle 3. března.

byty
17. 2. 2019 07:12 Obce v Libereckém kraji mají zatím málo informací k dotacím na výstavbu sociálních bytů. Spíš si ale myslí, že spoluúčast státu je příliš nízká.
sm central
17. 2. 2019 07:09 Semily koupily zchátralý hotel Centrum, zatím ale nerozhodly co s ním. Zajímavá ukázka architektury ve stylu brutalismu přišla město na 3,675 mil.Kč.
cl
17. 2. 2019 06:07 Radnice v České Lípě chce ocenit místní drobné výrobce a pomoci jim s propagací. Připravuje proto soutěž o Českolipský výrobek roku 2019.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).