reklama

Jan Ordoš: Naše suchá příprava je prospěšnější, než běhat na Ještěd

3. 7. 2018
Období suché přípravy je minulostí. Hráči mají za sebou nabírání kondice a svalové hmoty, v druhé polovině července se po dovolené přesunou na led. "Už se nemůžu dočkat zápasů," usmívá se útočník Jan Ordoš.
Jan Ordoš: Naše suchá příprava je prospěšnější, než běhat na Ještěd
Foto: www.hcbilitygri.cz

V čem byla letošní suchá příprava speciální?
Bylo super, že jsme každý týden chodili na led. Člověk z toho alespoň nevypadne. Jinak byla příprava poměrně klasická, zkrátka taková, jakou ji známe. Myslím, že už to ani mezi hokejisty dávno není ta nenáviděná část sezony. Alespoň mně teda nevadí. (úsměv)

V Liberci jsi vlastně jinou přípravu, než tu pod Alešem Pařezem, nezažil, že?
To je pravda. Ale zase jsem zažil přípravu v dorostu pod Honzou Štastným nebo v Benátkách nad Jizerou pod Jirkou Čelanským. To bylo přeci jen něco jiného, než v současnosti, běhali jsme na Ještěd a podobně.

Tento typ přípravy přitom využívá stále většina extraligových klubů...
Obecně se každý potřebuje při přípravě zaměřit na něco jiného. Někdo potřebuje posilovat, někdo zase naobak běhat a nabrat kondici. Jsem rád, že tu máme pod Alešem Pařezem nastavenou přípravu takhle. Je to podle mě pro hokejisty prospěšnější, než běhat do sjezdovky a podobně. Ale třeba to někomu tak vyhovuje.

Po skončení minulé sezony sis plnil reprezentační povinnosti. Bylo pro tebe těžké vstoupit do přípravy po zkráceném volnu?
Měl jsem jen tři týdny volna, ale nemyslím si, že by mě to nějak poznamenalo. V první řadě už se hrozně těším na další sezonu.

Lehce se pozměnilo také složení kabiny. Co říkáš na nové posily?
Noví hráči, co přišli, jako Libor Hudáček, Radan Lenc nebo třeba Matěj Stříteský hned zapadli, všechno si to rychle sedlo. Nejsme sice zatím úplně kompletní, někdo měl individuální přípravu, ale v červenci už se tu sejdem všichni. Myslím, že z nás bude opět skvělá parta.

Dlouho se čekalo, zda bude v kariéře pokračovat Martin Ševc. Čekal jsi, že se rozhodne hrát dál?
Po pravdě jsem nevěřil, že by s hokejem skončil. Měli jsme tu nějaké indicie, že bude pokračovat. Je to neskutečný lídr a skvělý kapitán. Jsme všichni rádi, že tu s námi stráví také další sezonu.

V červenci už vás kromě přesunu na led čekají také první přípravné zápasy. Těšíš se na ně?
Rozhodně. V první řadě bych chtěl říct, že je velká škoda, že letos nehrajeme Ligu mistrů. Budou to tedy většinou "jen" přáteláky. Koncem srpna nás ale čeká turnaj ve Švýcarsku, což bude také zajímavá konfrontace se zahraničním hokejem. Hlavně už se ale těším na start sezony.

Ještě předtím však následuje poslední dvoutýdenní dovolená. Co během ní plánuješ?
Původně jsme chtěli s přítelkyní letět k moři, ale to bohužel kvůli její práci nevyšlo. Pojedu tedy s rodiči do Londýna. Mám v plánu se na dva tři dny zastavit na Wimbledonu, celkem tam strávím asi šest dní. Bude to jen taková krátká oddychovka. A potom zpět do práce!

www.hcbilitygri.cz
galerie
15. 12. 2018 10:05 Liberecká galerie má dvě nové výstavy. Na jedné jsou díla výtvarných pedagogů z polské Vratislavi a na druhé představuje svoji tvorbu Richard Loskot.
koncert
15. 12. 2018 07:15 Česká Carmen Andrea Kalivodová bude hostem Libereckého adventu. Představí se koncertním recitálem v kostele sv. Antonína Velikého v neděli 16. prosince od 16.00 hodin.
kostel
15. 12. 2018 07:04 Barokní kostel Nalezení sv. Kříže v Liberci čekají další opravy. V příštím roce chce arciděkanství dokončit opravu střechy, v dalším začít s fasádou.
frýdlant
15. 12. 2018 07:00 Operační sál Nemocnice Frýdlant je už dva týdny zavřený, kvůli otravě krve u devíti operovaných pacientů. Kdy bude možné operovat, není zatím jasné.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).