Jablonec dal venku znovu šest branek a vyhrál na Dukle 6:2

4. 11. 2018
Podruhé v řadě zatížili venku konto soupeře šesti góly. Ze hřiště Dukly Praha si náš tým veze vítězství 6:2! O branky se podělilo šest různých střelců, navíc Acosta a Kratochvíl se radují z premiérových branek v jabloneckém dresu. Po zranění a rekonvalescenci se vrátil v zápase na Dukle do základní jedenáctky útočník Doležal. To byla jediná změna oproti poslednímu ligovému utkání.
FK Dukla Praha - FK Jablonec 2:6

Zápas začal uctěním památky nedávno zesnulého Tadeáše Krause, který oblékal i jablonecký dres a fotbalovou radost rozdával kromě jiného i na Střelnici.

Náš tým začal na Julisce aktivně. S hlavičkou Lischky po standardní situaci si ještě brankář Rada poradil. Centr Holeše z pravé strany a zakončení Doležala také ještě nebylo gólové. V 10. minutě Ďurica nezvládl odkop z vlastního vápna, k míči se lehce dostal Masopust a propálil brankáře Dukly – 0:1.

Za další čtyři minuty Jovović zakombinoval s Doležalem, jablonecký útočník se sice dostal z ideálního střeleckého úhlu, přesto dokázal míč poslal do branky – 0:2. Frustrovaný Ďurica, který byl u obou inkasovaných gólů předvedl ve 20. minutě nevybíravý zákrok u postranní čáry na Masopusta, který volal po červené kartě. Ale rozhodčí Nenadál jeho počin ohodnotil jen kartou žluté barvy. Zraněný Masopust musel okamžitě střídat a sanitním vozem odjel na rentgen do nemocnice. Běžela 21. minuta, po našem rohovém kopu byl uvnitř šestnáctky faulován Lischka a byla nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil Trávník nekompromisní střelou pod břevno – 0:3. Další branku mohl přidat po centru z pravé strany s chutí hrající Doležal, jeho hlavička tentokrát mířila těsně vedle. Domácí kouč Skuhravý se už po půlhodině hry odhodlal za nelichotivého vývoje skore hned k dvojímu střídání. Dukla se poté sice dostala dvakrát do zakončení, ale čisté konto Hrubému nepřekazila. Neuspěl střídají Schranz ani Tetour. Mnohem zajímavěji vypadal průnik aktivního Jovoviće, který se uvolnil ve vápně, ale vzdálenější Radovu tyč těsně minul.

Také po změně stran pokračoval doslova excelentní výkon našeho týmu. V 54. minutě vyšla našim hráčům rychlá kombinační akce, na jejíž konci přihrával Jovović Acostovi, který z blízka nedal Radovi šanci – 0:4. Rodil se debakl domácího týmu, jeho příznivci tak alespoň ocenili Douděrovu střelu nad Hrubého svatyni. V 59. minutě se branky dočkala i Dukla, Tetour našel z naší levé strany na malém vápně Djuranoviće, který z blízka snížil na 1:4. V 65. minutě se gólově opět prosadil náš tým, po rohovém kopu Trávníka hlavičkoval prudce na branku Doležal, míč mířící na branku z blízka usměrnil do sítě Hovorka – 1:5. Jablonečtí byli dál při chuti. Kolmici vymyslel Holeš pro střídajícího Chramostu, jeho střelu zastavila tyčka! Z protiútoku rozvlnil Douděra z voleje boční síť jablonecké branky. Stejný hráč o minut později vysunul do volného prostoru Podaného a ten prudkou střelou pod břevno korigoval za Duklu na 2:5. Další akcí vyzkoušel pozornost Rady Jovović, střela mířila ale jen do středu branky a syna našeho trenéra více neznepokojila. Kvůli zranění musel z jablonecké sestavy odstoupil další krajní hráč Acosta, který odkulhal ze hřiště. Čtyři minuty před koncem Hübschman prudkou hlavičkou ve středu hřiště rozjel poslední gólovou akci utkání, v ní napřáhl k parádní ráně Kratochvíl, projektil z jeho kopačky skončil šestou brankou Jablonce na hřišti Dukly. Jablonec si v druhém venkovním utkání v řadě parádně zastřílel a opět zatížil konto soupeře šesti góly. Jediným stínem utkání tak zůstávají dva zranění krajní hráči Lukáš Masopust a Rafael Acosta.

Radu hřálo vítězství, ale štvalo zranění

Těžko hledal slova po vysoké porážce domácí lodivod Roman Skuhravý. „Měli jsme tragický a místy až tragikomický vstup do zápasu, když jsme ve dvacáté minutě prohrávali 0:3. Do konce zápasu jsme sklízeli, co jsme zaseli. Bylo mi trochu divné po mém příchodu a po prvních šesti zápasech, jak byl přerod týmu tak rychlý, teď jsme se vrátili na začátek. Složitě umíme pracovat s taktickými věcmi. Mužstvo zatím nemá sílu se s tím popasovat a dělá chyby, které normálně nedělá. Není prostor, abych dělal nějaké větší soudy. Potřebuju jednotlivé hráče více poznat. Na soupeře jako je Slavia a Jablonec v momentálním rozpoložení nemáme. Musíme se připravit na ostatní zápasy a nepropadat skepsi,“ hodnotil kouč Dukly a vrátil se k zákroku Ďurici na Masopusta. „Byl to ostrý zákrok, ale jak znám svého hráče, rozhodně to nebyl úmysl. Viděl jsme to na videu, fotbal tohle přináší. Je mi líto Masopusta, ale to je prostě fotbal a fotbal je tvrdý sport,“ zakončil svůj pohled na sobotní duel trenér Skuhravý.

Spokojený byl po zápase náš kouč Petr Rada. „Panuje spokojenost s výsledkem i výkonem. Hru jsme kontrolovali, vstoupili jsme do toho dobře a napadali jsme soupeře. Dostali jsme se do vedení a poločas byl po penaltě už 3:0. Chtěli jme hrát dál aktivně a do druhé půle nechtěli nic měnit. Trochu mě mrzí dva góly, které jsme dostali po průnikových přihrávkách. Hráčům jsme po zápase poděkoval, jsem samozřejmě spokojený. Je vidět, že v režimu, v kterém jsme a hrajeme ob dva dny, když jsou hráči dobře natrénovaní, nehraje kondiční stránka žádnou roli. Zápas jsme zvládli. Musíme se dobře připravit na čtvrtek a pak zvládnout Bohemku,“ plánuje náš trenér, který dnes zvolil hru na útočníka Doležala. „Máme útočníky tři. Doli (Doležal) nám ze začátku nastupoval, po měsíčním zranění je zpět. Je už stoprocentně zdravej, svým pohybem a vyhranými souboji, je pro nás hodně důležitý. Dal branku a po zranění mu to hodně pomůže,“ věří Rada, které trápí především zranění Masopusta. „Je to kontaktní sport. Byl to tvrdý zákrok, Maso (Masopust) na ten zákrok nebyl připraven a nebyl zpevněný. Je škoda, že k tomu došlo. Maso odjel na vyšetření, přesnou diagnózu zatím nemáme. Nechce se mi věřit, že by Ďurica šel do toho zákroku s nekalým úmyslem. Šel do toho tvrdě, možná byl trochu frustrovaný a ten zákrok z toho tak nějak vykrystalizoval. Pro nás je nejhorší, že je Masopust zraněný. Pod kolenem píchlo ale i Acostu a tito hráči nám asi v nejbližších utkáních k dispozici nebudou,“ dodal Rada.

Těšit tak našeho trenéra může aspoň třetí venkovní vítězství a druhé s šestibrankovou kanonádou. „Těší mě, že se do šancí dostáváme a rozkládají se ty branky mezi více hráčů. Jen mě mrzí, že jsme nedali šance s Libercem, nebo v Karviné, všude jsme měli velké příležitosti. Vyhrát dvakrat venku a vstřelit šest branek, to je samozřejmě příjemné,“ řekl dále kouč, který nadále moc se změn v náročném programu neplánuje. „Víc změn teď nemá nějaký efekt, někteří hráči potřebují aby hráli, vidím to na nich, ale zatím se mi do toho nechce šahat,“ prozradil náš kouč.

primátor jbc
15. 11. 2018 18:04 Novým primátorem Jablonce nad Nisou je Milan Kroupa z ANO. Hlasovalo pro něj 19 ze 30 zastupitelů. ODS, přestože volby vyhrála, skončila v opozici.
filippi
15. 11. 2018 17:04 Hokejový útočník Tomáš Filippi připustil, že ho to táhlo už delší dobu z KHL domů. Proto po ukončení angažmá v Chabarovsku zvolil návrat do Liberce.
levhart
15. 11. 2018 14:05 Desítky zvířat ročně vycpe preparátor Vlastivědného muzea v České Lípě. Aktuálně pracuje na levhartovi, jenž se stane příští rok novým exponátem muzea.
phm
15. 11. 2018 09:05 V Libereckém kraji od minulého týdne zlevnil benzin, cena nafty se nezměnila. Aktuálně je litr nafty za 33,56 Kč, Natural 95 je o 11 haléřů levnější.