reklama

Hoříme v koncovce, má jasno Bílý Tygr Ladislav Šmíd

1. 11. 2017
Zase ta finální fáze! Bílí Tygři v prvním osmifinále prestižní CHL těsně podlehli švédské Frölundě a bezprostředně po utkání hledali hlavní příčinu v neproměňování šancí. S receptem na úspěch přišel obránce Ladislav Šmíd. „Musíme dát ošklivé góly,“ vypadlo z opory libereckých zadních řad.
Hoříme v koncovce, má jasno Bílý Tygr Ladislav Šmíd
Foto: www.hcbilitygri.cz

Co říct o zápase s Indians? Přinesl něco pozitivního?
Klasika. Odehráli jsme hodně solidní utkání proti jednomu z nejlepších týmů Evropy. Do poslední chvíle jsme s nimi drželi krok, ale znovu nás zbrzdil problém s neproměňováním vyložených šancí. Táhne se to s námi od začátku sezóny, a tak se nad tím musíme zamyslet. Výsledek 2:3 není úplně špatný, máme ještě příležitost zabojovat ve Švédsku. Doufám, že postoupíme. Musíme se ale taky podívat na pátek. Hrajeme s Třincem a musíme udělat body!

Je ta koncovka důsledkem toho, že se nedaří ideálně?
Já nevím. Možná je to takové utrápené. Máme vyloženou možnost a netrefíme bránu, nebo to hodíme brankáři do břicha. Musíme se víc tlačit do brány. Občas to tam bolí, ale musíme to tam ustát a dát nějaké ošklivé góly. Ne vždycky vyjde souhra do prázdné brány.

Ty jsi hodně zkušený hráč. Snažíš se to nějak pozitivně ovlivnit?
Každý to ví. Říkáme si to v kabině i na tréninku každý den. Filip nám to cpe do hlavy na každém videu. Všichni víme, jaký je problém. Je to škoda. Ubírá to hodně sil. Dřeme jako blázni, blokujeme střely a celkově to děláme, jak máme. Akorát v té koncovce hoříme.

Je to teď víc na vás zkušených?
Tak samozřejmě. Teď to my starší kluci musíme vzít na sebe a zlomit to. Jinak to nejde. Sezóna za chvilku bude v polovině a už není kam koukat. Jsme poslední, ale chceme do play-off. Ten tým tady na to je. V předchozích zápasech jsme soupeře přehrávali. My to víme, ale prostě to tam nepadá.

Sleduješ tabulku?
Nedívám se na to každý den, protože nechci být v depresi, ale určitě víme, kde zhruba jsme. Díváme se, kdo je před námi. Každý zápas je pro nás za šest bodů a my zkrátka potřebujeme vítězit.

Byla konfrontace se Švédy určitým rozptýlením?
Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv. Mají výborný tým s řadou reprezentantů Tre Kronor. Bylo to minimálně vyrovnané.

Co jsi říkal na teprve šestnáctiletého Rasmuse Dahlina?
Neskutečné! To se vidí málokdy. Frajer to hraje v suchém triku, má přehled a myslí tak trochu jinak než ostatní hráči. Je to radost sledovat. Asi příští jednička draftu.

www.hcbilitygri.cz
voda
20. 11. 2017 09:01 Kvalitnější pitnou vodu bude mít Turnov a okolí. Zlepšení by mělo přinést nedávno zahájená rekonstrukce úpravny vody v Nudvojovicích za 55 mil. Kč
sníh
20. 11. 2017 08:00 V noci v Jizerských horách a Krkonoších v Libereckém kraji připadlo až 10 centimetrů sněhu. Hlavní tahy jsou ale po chemickém ošetření převážně mokré.
kometa
20. 11. 2017 07:56 23. kolo hokejové extraligy: Liberec - Brno 4:3. Bílí Tygři porazili v druhé repríze finále úřadujícího šampiona poprvé po sedmi prohrách. Více ZDE.
zákupy
19. 11. 2017 19:05 O mimořádné prohlídky zámku v Zákupech byl o víkendu velký zájem. Připomněly 300 let od narození Marie Terezie. Přicházely hlavně rodiny s dětmi.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
listopad
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).