reklama

FBC Liberec vyzve v Home Credit Aréně soka z Otrokovic

13. 11. 2017
V rámci jedenáctého kola Tipsport superligy florbalu přivítá elitní liberecký tým mužů Pantery z Otrokovic. Utkání to bude speciální hned ve dvou směrech. Jednak si od Bílých Tygrů liberečtí znovu vypůjčí největší multifunkční halu v Liberci, Home Credit Arénu, střetnutí navíc nabídne ve svém programu také televizní kanál ČT Sport.
FBC Liberec vyzve v Home Credit Aréně soka z Otrokovic
Foto: www.fbcliberec.cz

FBC Liberec (1-1-3-5)

Liberec v Boleslavi se soupeřem z horní části tabulky dokázal držet krok pouze necelou první třetinu, zbytek utkání už si podmanili domácí a zrodila se tak čtvrtá porážka Liberce v řadě. V letošní sezoně tedy naplno bodovali pouze v Ústí nad Labem a na další výrazný bodový zisk stále čekají. V současné době se krčí na předposledním místě superligové tabulky s osmi body a pokud ještě chtějí pomýšlet na pozice zajišťující postup do play-off, musí neprodleně začít vítězit.

Liberec se může i v této sezoně spolehnout na bodový přísun Radka Valeše, který si drží průměr více než dvou kanadských bodů na zápas. S jednadvaceti body (16+5) je navíc na 4. místě v tabulce produktivity soutěže. O čtyři body méně nasbíral Petr Salát (8+9), který je právě s devíti přihrávkami na gól nejlepší nahrávač libereckého týmu. Dalšími oporami jsou Prokop Ferdan (7+8), Lukáš Veselý (8+5) a Tomáš Marek (2+7).

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (5-0-1-4)

O poznání lépe si zatím vedou Panteři. V desátém kole sice padli na hřišti FBC Ostrava 2:3 v prodloužení, ale zvládly duely s Bohemians či s Bulldogs Brno. Dále dokázaly Otrokovice přehrát nováčky superligy, Českou Lípu, Ústí nad Labem i Znojmo. Celkově tak z deseti utkání vytěžili šestnáct bodů a drží si příjemné 6. místo tabulky.

Šestnáct bodů z deseti utkání také vytěžil nejproduktivnější hráč Otrokovic Lukáš Pešat (3+13), jenž přešel k panterům na hostování z Vítkovic. Dalším tahounem Moravanů je Marek Zapletal, který dvanáct gólů dal a na tři přihrál. Jedenáctibodový zisk si připsal Tomáš Sovják (9+2), deset gólů bez jediné asistence vstřelil Petr Kittel. Osmi body pomohli otrokovickým také Michal Nagy (3+5) a Matěj Kostka (2+6).

Shrnutí

Pondělní televizní utkání v Home Credit Aréně mezi týmy FBC Liberec a Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE uzavře jedenácté kolo tuzemské florbalové nejvyšší soutěže. FBC Liberec už nutně potřebuje bodový zisk, v cestě mu však stojí nepříjemný soupeř ze Zlínského kraje. Zůstanou tři bodu pod Ještědem?

Pondělí 13. 11. 2017, 18:00, Home Credit Aréna Liberec


„Zápasy v Home Credit Aréně jsou pro florbal velká událost“, říká Petr Salát

Liberecký klub se potřebuje odrazit k lepším výsledkům a první příležitost k tomu bude mít v pondělí před televizními kamerami v souboji s Panthers Otrokovice. V rozhovoru jsme vyzpovídali tahouna 2. formace Petra Saláta, který před nedávnem zaznamenal 400. bodů v základní části.

Liberečtí florbalisté se v letošní sezoně cítí jako na houpačce. Po nepovedeném startu dokázali bodovat v řadě zápasů. Tento trend však nedokázali udržet a prohry opět sužují družinu Zdeňka Skružného a Filipa Hanžla. „6 utkáních jsme odehráli velmi dobře, ale jsou určité pasáže naší hry, v nichž hodně inkasujeme. Na konci zápasu pak těsně prohrajeme, nebo ztratíme cenné body.“, říká tahoun Petr Salát. Právě útočník s číslem 10 pomáhá, co mu síla stačí. V utkání proti FBC Ostrava jako 8. hráč Tipsport Superligy překonal metu 400 kanadských bodů v základní části. „Je to v sice hezký milník, o kterém se mi ani ve snu nezdálo. Na góly Vám však musí někdo přihrát a vaše nahrávky proměnit. Doufám, že budou nějaké body přibývat a to jak mé, tak především týmové. “, vyzdvihuje spoluhráče liberecký matador. Aby FBC Liberec splnilo své předsezonní cíle, musí začít vyhrávat. První příležitost bude mít 13.11.2017 v 18:00 v Home Credit Aréně. „Pro Bílé tygry je to rutina, ale pro nás je to opravdový svátek si v aréně zahrát. “ Utkání jsou vždy pro celek velká událost“, potvrzuje Petr Salát.

Zápas s Otrokovicemi v loňském roce přinesl vyrovnaná utkání. „S Pantery je to vždy velká přetahovaná a hra taktiky a nervů. Kdo vydrží déle disciplinovaně držet pokyny ten vyhraje. Pro tentokrát to budeme my.“ I letos se dá očekávat napínavá bit i přesto, že oba týmy dělí v tabulce osm bodů rozdílu. Klub FBC Liberec očekává několikrát větší návštěvu než na běžná domácí utkání. „Za by byla krásná návštěva okolo 1000 diváků. Rád bych Vás pozval do hlediště.“, těší se Petr Salát.

www.fbcliberec.cz
teplo
24. 9. 2018 12:48 Včera zahájila Teplárna Liberec letošní topnou sezónu. V loňském roce producent tepla a TUV zahájil topnou sezónu už 4. září, tedy o 19 dní dříve.

 

dárky
24. 9. 2018 12:01 Liberec na odměny učitelů základních škol přidá dva miliony korun. Na jednoho učitele v průměru vychází 4000 korun, rozhodnutí je na řediteli školy.
cl
24. 9. 2018 11:54 Liberecký kraj připravuje na Českolipsku dvě rekonstrukce silnic druhé třídy, jež si vyžádají skoro 415 mil. Kč. Opravovat se bude přes 17 km vozovek.
kvk
24. 9. 2018 10:01 Den evrospkých jazyků se koná ve středu 26.9. od 8.00 v krajské knihovně. Čekají vás přednášky, kvízy, speak-dating s rodilými mluvčími, zkoušky tlumočení a kurzy mluvených i znakových jazyků.

 

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).