reklama

Bílí Tygři Pardubice skolili čtyřmi góly ve druhé třetině

1. 10. 2017
V první třetině zápasu s Pardubicemi se ještě diváci branky nedočkali, zato v té druhé jich padlo hned pět, z toho čtyři do brány Dynama. V závěrečném dějství už si Severočeši svůj náskok pohlídali a připsali si důležité tři body do tabulky.
Bílí Tygři Pardubice skolili čtyřmi góly ve druhé třetině
Foto: www.hcbilitygri.cz

Samotnému utkání předcházelo předem avizované rozloučení s Jánem Lašákem, který od obou týmů obdržel menší dárek a následně ještě vhodil slavnostní buly. Poté už nastal samotný zápas. V úvodu byli o něco aktivnější domácí, kteří zasypali brankáře Růžičku střelami. Žádná z nich ale v pardubické síti neskončila. V polovině prvního dějství dostalo Dynamo k dispozici přesilovou hru. Tu však Tygři bez větších problémů ubránili.

V patnácté minutě postupně putovali na trestnou lavici Petr Sýkora se Sachou Treillem a Liberečané si zahráli početní výhodu pět na tři. Po dělovce Ševce se snažil dorážet Jelínek, kotouč ale přes brankáře do sítě nepropasíroval a vzápětí netrefil z ostrého úhlu prázdnou bránu Bakoš. Do konce první periody už se nic zajímavého nestalo, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky nejdříve svěřenci trenéra Filipa Pešána zvládli další oslabení a poté poprvé udeřili! Střela Martina Ševce se odrazila přímo na hůl Adama Jánošíka, jenž z kruhu propálil Růžičku a poslal Tygry do vedení. Hned na to se sám před bránou ocitl Lukáš Jašek, který ovšem tváří v tvář pardubickému brankáři bránu netrefil.

Čtyřiapadesát vteřin po polovině utkání to bylo už o dvě branky! Martinu Růžičkovi vypadla střela Michala Plutnara a v následné skrumáži v jeho brankovišti se nejlépe zorientoval Petr Jelínek, který dotlačil kotouč za brankovou čáru. Následně si hráči z města pod Ještědem podruhé zahráli dvojnásobnou přesilovou hru a tentokrát už se prosadili. Martin Bakoš našel svou křížnou přihrávkou úplně volného Lukáše Jaška, který trefil napůl odkrytou bránu Dynama a zvýšil na 3:0 pro domácí.

V osmatřicáté minutě přišel kuriózní moment. Martin Bakoš vybojoval za bránou kotouč, poslal jej na Petra Jelínka, který chtěl přihrát najíždějícímu Michalu Bulířovi. Jeho pas ovšem nechtěně tečoval do vlastní sítě David Tomášek a Tygři vedli už o čtyři branky. Východočeši se ale v závěru druhé periody dočkali snížení, když dělovku Jiřího Hunkese tečoval za Willova záda Sacha Treielle.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky si Liberečtí zahráli v pěti proti čtyřem, výhodu jednoho hráče v poli ale i přes několik dobrých příležitostí nevyužili. Přesilovku si vzápětí vyzkoušeli i Pardubice, které střílely opravdu z každé možné pozice. Roman Will však všechny střelecké pokusy zlikvidoval.

Dynamo se stále snažilo zápas zdramatizovat, jenže tygří smečka výborně bránila a nepouštěla svého soupeře do žádných vyložených příležitostí. Stav 4:1 už zůstal do konce utkání nezměněn, Bílí Tygři díky čtyřem brankám ve druhé třetině porazili Pardubice a po zodpovědném výkonu si připsali tři důležité body do tabulky.

www.hcbilitygri.cz
život
17. 12. 2017 13:04 Život v Libereckém kraji zdraží v příštím roce jen minimálně. Víc zaplatí odběratelé za vodu, ceny tepla se nezmění nebo půjdou dokonce dolů.
značky
17. 12. 2017 08:10 Dva devatenáctiletí mladíci ve Mšeně v Jablonci n.N. poškodili šest dopravních značek a informační tabuli. Způsobená škoda je 16.504,- Kč. Podezřelým hrozí až jeden rok vězení.
knihovna
17. 12. 2017 08:05 V pondělí 18. 12. zavítá do liberecké knihovny mladá talentovaná prozaička Ivana Myšková. V rámci projektu Spisovatelé do knihoven se představí se svým autorským čtením.
betlémské světlo
16. 12. 2017 08:03 V sobotu 16. prosince 2017 převezmou plamínek Betlémského světla skautské delegace ve Vídni. O den později, 17. prosince, pak bude k dispozizi i v Libereckém kraji. Více ZDE.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).