Bílí Tygři jsou v letošním žebříčku evropských klubů na 48. místě

12. 7. 2018
Jako každý rok zveřejnil server passionhockey.com neoficiální žebříček nejúspěšnějších evropských klubů za sezonu 2017/18. Bílí Tygři se v letošním pořadí umístili na 48. příčce. Tento každoroční žebříček je vytvářen na základě výsledků jednotlivých týmů v dané sezoně.
Do výsledného bodového zisku se počítají výsledky v domácí soutěži a v hokejové Lize mistrů, v úvahu je brána také kvalita jednotlivých lig. Nejde sice o oficiální pořadí podle organizace IIHF, přesto je hokejovou veřejností velmi uznáváno.

Oproti předminulé sezoně, kdy Bílí Tygři ovládli základní část a následně dokráčeli do finále play-off, znamenala "pouze" čtvrtfinálová účast v minulém ročníku pokles. Ten kompenzovalo výtečné tažení Ligou mistrů, kde náš tým postoupil až do semifinále, celkově se tak Tygři v žebříčku umístili na 48. příčce.

Na prvním místě se stejně jako v minulých letech nachází ruský Petrohrad, který suverénně ovládl základní část Kontinentální hokejové ligy. V těsném závěsu následuje švédské Växjö, přemožitel Bílých Tygrů ze semifinále Ligy mistrů a suverénní mistr nejvyšší švédské soutěže. Stupně vítězů uzavírá CSKA Moskva.

V první desítce se umístily celky z šesti různých soutěží, hned tři zástupce zde má KHL. Z českých mužstev si nejlépe vedla Kometa Brno, která po druhém titulu v řadě poskočila na šestou příčku. Mezi elitní padesátku se vešlo celkem sedm celků z extraligy.

Pro připomenutí, nejlepším umístěním Bílých Tygrů v žebříčku byla 4. příčka, kterou si Tygři vysloužili mistrovskou sezonou 2015/16. Jednalo se tak o historicky nejlepší umístění celku z nejvyšší české soutěže. Vůbec nejlepším klubem z České republiky pak byl v sezoně 2012/13 Lev Praha, který před svým pozdějším krachem dokráčel až do finále KHL.

jilemnice
25. 9. 2018 18:05 Liberecký kraj chce na gymnáziu v Jilemnici otevřít nový zdravotnický obor. Záměr podpořily i nemocnice v Jilemnici, Vysokém, Jičíně nebo Vrchlabí.
popelka
25. 9. 2018 17:40 Na repertoár libereckého divadla přibude jedno z nejznámějších Rossinoho děl. Komická opera La Cenerentola (Popelka) bude mít premiéru v pátek.
jn terminál
25. 9. 2018 16:01 Za projekt na nový dopravní terminál zaplatí Jablonec nad Nisou téměř 24 mil.Kč. Zpracuje ho ateliér DOMYJINAK, který vyhrál architektonickou soutěž.
rokytnice
25. 9. 2018 15:54 Krkonošská Rokytnice n. J. trvale zpřístupní veřejnosti radniční věž. Umožní to úpravy budovy radnice za 1,4 mil. Kč. Dosud byl na věž špatný přístup.