reklama

Žena si loupež vymyslela, chtěla zamaskovat násilí v rodině

11. 3. 2019
Komisař odložil případ, kdy si žena vymyslela loupež, která se nikdy nestala. V listopadu loňského roku oznámila policistům žena, že byla napadena v centru Jablonce nad Nisou neznámým mužem, kterého poměrně věrohodně popsala. Do své výpovědi tenkrát také uvedla popis celé události, kdy se násilník snažil s použitím násilí o to, aby mu vydala batoh, který měla v té době na zádech.
Žena si loupež vymyslela, chtěla zamaskovat násilí v rodině
Ilustrační foto
Takto napadená žena měla při tomto incidentu, kdy se jí podařilo svůj batoh uchránit, utrpět lehké zranění, které si vyžádalo naštěstí jen třídenní pracovní neschopnost. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež a kriminalisté se ihned pustili do šetření celého závažného případu.

Vzhledem k tomu, že místo činu, které napadená žena ve své výpovědi uvedla, bylo v dohledu kamer městského kamerového systému, kriminalisté důkladně záznamy z nich vyhodnocovali. Výsledek jejich snažení byl ovšem překvapivý. Nejen že na záznamech nebyl zachycen popsaný útočník, ale nebyla na nich v uvedené době, kdy mělo k loupeži dojít, ani údajně napadená žena. Z tohoto důvodu si jí kriminalisté předvolali k doplnění podaného vysvětlení. Když ženu seznámili se skutečnostmi, které v rámci prověřování zjistili, tak se jim přiznala, že si celou věc vymyslela.

Na otázku proč si událost vymyslela a kdo jí způsobil zranění, se kterým tehdy vyhledala i lékařské ošetření, odpověděla, že uvedené zranění jí tehdy způsobila její blízká osoba a nepravdivým oznámením chtěla v podstatě předejít sporu v rodině, jelikož se údajně nachází v těžké životní situaci.

Na základě provedeného šetření a doplnění výpovědi údajně napadené ženy vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou celou  trestní věc v uplynulých dnech odložil.
PČR/Dagmar Sochorová
lichka
19. 3. 2019 05:45

Fotbalista David Lischka před pěti týdny absolvoval operaci srdce. Jablonecký obránce, který přerušil kariéru, už začal se zátěží a věří, že se vrátí.

 

pohár
19. 3. 2019 05:30 Před více než týdnem vybojovali Bílí Tygři na ledě pražské Sparty Prezidentský pohár. S touto trofejí se ještě dnes můžete zvěčnit v tygřím fanshopu umístěném v ochozu liberecké areny.
tráva
18. 3. 2019 14:05 Před jarním pálením suché trávy varují hasiči v Libereckém kraji. Měli už kvůli tomu několik výjezdů, například ve Stráži p. Ralskem, Liberci i Horce.
vodovod
18. 3. 2019 12:05 Dopravu z Liberce na Raspenavu zkomplikují práce na kanalizaci a vodovodu v Oldřichově v Hájích. Provoz tam budou řídit kyvadlově semafory.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).