reklama

Vybílený účet, kolize na sněhu i dozvuky silvestrovské noci

4. 1. 2019
Na nepoctivost doplatila 41letá žena z Přerovska. Počátkem listopadu roku 2018 procházela v Liberci, ulicí Kateřinská a poblíž zastávky MHD nalezla peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a mimo jiné i platební kartou. Místo toho, aby žena nález odevzdala, provedla ještě tentýž den na nalezenou platební kartu čtyři bezkontaktní platby v obchodech v centru města. Celkově tak způsobila majitelce škodu za bezmála 700 korun. Nakonec se přeci jen v ženě hnulo svědomí a k nálezu a použití karty se samotné majitelce přiznala. Kromě jejího přiznáni ženu usvedčily i získané důkazy.
Vybílený účet, kolize na sněhu i dozvuky silvestrovské noci
Ilustrační foto
V devatenáct hodin se stala dopravní nehoda v katastru Zlaté Olešnice. Řidič s vozidlem Lexus jel po silnici ve směru od Vysokého nad Jizerou, kde při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal vlivem nepřiměřené rychlosti na zasněženém povrchu vozovky smyk, vyjel mimo vozovku a narazil do vzrostlého stromu. Při nehodě byl tento řidič a jeho spolujezdkyně zranění a převezeni do jilemnické nemocnice. Charakter jejich zranění a doby léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Předběžná výše způsobené škody činí částku 120.000,- Kč. Veškeré okolnosti této události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.
 
Každý pojal silvestrovské oslavy po svém. Většina lidí si však musela vystát dlouhé fronty v obchodech, aby si předem nakoupili něco dobrého k jídlu a pití na oslavy posledního dne v roce. Našel se však i někdo, kdo se frontám vyhnul a zároveň i ušetřil a místo do obchodu si pro alkohol zašel do jednoho sklípku v libereckém Vesci. Velmi nemile byla překvapena majitelka sklepní kóje v ulici Jeřmanická. V době mezi Štědrým dnem a posledním dnem v roce 2018 se někdo vloupal do sklepních prostor jejich domu a z její sklepní kóje odcizil zásoby alkoholu - několik lahví piva, šampaňského, likéru, vína a také griotky. Neznámý zloděj si odnesl lahve za bezmála 2500 korun.
 
O Silvestrovské noci zamířil do jedné z Vratislavických ulic zlodějíček, který si pro své obohacení zvolil velmi netradiční metodu. Navrtávání nádrží zaparkovaných automobilů. Paradoxem tohoto nebezpečného jednání, kromě jednání samotného, byl i fakt, že vyvrtanými otvory v nádržích obou zaparkovaných automobilů způsobil škodu vyšší, než na odčerpaných pohonných hmotách. Policisté z obvodního oddělení ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a následného odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta. 

V noci na včerejšek dosud neznámý pachatel po násilném odstranění mříží a vypáčení vchodový dveří vnikl do pokladny u lyžařského vleku na Špičáku v Albrechticích v Jizerských horách. Z tohoto objektu následně odcizil dvě kovové skříně, každá v hodnotě 20.000,- Kč, ve který byla uložena finanční hotovost přesahující částku 200.000,- Kč a 2.500 kusů čipových karet – ski pasů – v celkové hodnotě 150.000,- Kč.  Na poškození dveří způsobil škodu ve výši 5.200,- Kč. Policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě, kteří nyní případ šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci.

V době od 23. prosince do 2. ledna dosud neznámý pachatel násilím vnikl do vozidla Jeep Grand Cherokee VH, které v té době bylo zaparkované v ulici Budovatelů V Jablonci nad Nisou. Pachatel z vozidla ukradl vestavěné rádio s navigací a dotykovým displejem v hodnotě 50.000,- Kč a ze zavazadlového prostoru elektrickou vrtačku v hodnotě 2.000,- Kč. Ovšem další škodu majiteli vozidla způsobil na jeho poškození, a to ve výši 56.000,- Kč – poškodil zámek dveří, který se stal nefunkčním, rozbil skleněnou výplň dveří a vytvořil nepravidelný otvor ve dveřích u řidiče v oblasti pravého dolního roku. Celkově tak majiteli vozidla jednáním pachatele vznikla škoda ve výši 108.000,- Kč. Případ nyní šetří policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.
mluvčí PČR
tráva
18. 3. 2019 14:05 Před jarním pálením suché trávy varují hasiči v Libereckém kraji. Měli už kvůli tomu několik výjezdů, například ve Stráži p. Ralskem, Liberci i Horce.
vodovod
18. 3. 2019 12:05 Dopravu z Liberce na Raspenavu zkomplikují práce na kanalizaci a vodovodu v Oldřichově v Hájích. Provoz tam budou řídit kyvadlově semafory.
přehrada
18. 3. 2019 08:53 Světový den vody (22. března) si připomene přehrada Mšeno prostřednictvím Dne otevřených dveří v sobotu 23. března od 9 do 16 hodin, a to atraktivní prohlídkou přehradní štoly.
konec zimy
18. 3. 2019 06:52 Krakonoš se v Harrachově rozloučil se zimou, ale lyžařský areál má být v provozu až do Velikonoc. Podmínky jsou dobré, na sjezdovkách leží až 80 centimetrů sněhu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).