reklama

U samoobslužné pokladny měnili trikem levnější víno za dražší

14. 3. 2018
Zda se ve víně opravdu skrývá pravda nebylo nikdy patřičně doloženo. Avšak v případu, kterým se zabývali policisté z Liberce, je možné tuto hypotetickou vazbu při troše fantazie spatřit. Odhalili totiž pravdu o tom, kdo že to má na svědomí opakované krádeže lahví vína v jedné z prodejen v centru města. Nashromážděním důkazů totiž zjistili, že za šestnácti případy krádeží stojí 44 letý muž a jeho o 2 roky mladší partnerka.
U samoobslužné pokladny měnili trikem levnější víno za dražší
Ilustrační foto

Pár, kterému zřejmě zachutnaly dražší značky vinného moku, si během dvou měsíců na sklonku minulého roku trestnou činností přišel na téměř čtyři desítky lahví.

Trik, který v šestnácti případech, ať již společně nebo každý sám použili, byl vcelku jednoduchý. Na samoobslužné pokladně prodejny namarkovali levnější druh vína, avšak v taškách pronesli stejné množství lahví, ale vína mnohem dražšího. Rozdíl na jedné takto pronesené lahvi mnohdy činil i přes pět set korun. Původně namarkované zůstalo na prodejně. Za alkohol tak zaplatili mnohem menší částku. Rozdílná hodnota mezi zaplacenými a pronesenými lahvemi tak přesáhla částku 19 tisíc korun.

Jakmile pracovníci prodejny zjistili, že jim na pultech přebývá levnější alkohol, který zde již dávno být neměl a naopak jim chybí dražší zboží, které pokladnami vůbec neprošlo, požádali o pomoc policisty.

Nashromážděné důkazy pak vyšetřující muže zákona zavedly na stopu muže ze Semilska a jeho partnerky z Liberecka. Netrvalo dlouho a pracovníci ostrahy prodejny již bedlivě sledovali, kdo že to za krádežemi je. Jakmile se pár v prodejně objevil, zaměstnanci byli ve střehu.
Zde je možný příměr s dalším příslovím tentokráte z naší kotliny, „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se …“.
Obezřetnost se vyplatila, neboť ihned za prostorem pokladen byli partneři zadržení. Bezprostředně po zadržení obou aktérů byli na místo přivoláni policisté z místního obvodního oddělení, kteří si je převezli na služebnu k provedení neodkladných úkonů.

Policejní komisař tak velmi záhy sdělil oběma obvinění z přečinu podvodu, za což jim v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

PČR/Vojtěch Robovský
kokonín
23. 6. 2018 18:14 Jablonec nad Nisou nechal opravit památník prusko-rakouské války v Kokoníně. Takzvaná pyramida obnovu nutně potřebovala, zpět jsou i chybějící části.
stvolínky
23. 6. 2018 18:12 Rekonstruovaný zámek ve Stvolínkách na Českolipsku si dnes přišly prohlédnout desítky lidí. Památka není přístupná, obec ji otevírá dvakrát do roka.
hazard
23. 6. 2018 08:07 Na zrušení výherních automatů dostanou kasina v Jablonci tři roky. Město se obává žalob o náhradu škody. Proti hazardu se lidé vyslovili v referendu.
uefa
23. 6. 2018 06:02 Jablonec nad Nisou dá 8 milionů korun na úpravy fotbalového stadionu před Evropskou ligou. Jablonecký klub postoupil, stadion ale nesplňuje podmínky.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).