reklama

U samoobslužné pokladny měnili trikem levnější víno za dražší

14. 3. 2018
Zda se ve víně opravdu skrývá pravda nebylo nikdy patřičně doloženo. Avšak v případu, kterým se zabývali policisté z Liberce, je možné tuto hypotetickou vazbu při troše fantazie spatřit. Odhalili totiž pravdu o tom, kdo že to má na svědomí opakované krádeže lahví vína v jedné z prodejen v centru města. Nashromážděním důkazů totiž zjistili, že za šestnácti případy krádeží stojí 44 letý muž a jeho o 2 roky mladší partnerka.
U samoobslužné pokladny měnili trikem levnější víno za dražší
Ilustrační foto

Pár, kterému zřejmě zachutnaly dražší značky vinného moku, si během dvou měsíců na sklonku minulého roku trestnou činností přišel na téměř čtyři desítky lahví.

Trik, který v šestnácti případech, ať již společně nebo každý sám použili, byl vcelku jednoduchý. Na samoobslužné pokladně prodejny namarkovali levnější druh vína, avšak v taškách pronesli stejné množství lahví, ale vína mnohem dražšího. Rozdíl na jedné takto pronesené lahvi mnohdy činil i přes pět set korun. Původně namarkované zůstalo na prodejně. Za alkohol tak zaplatili mnohem menší částku. Rozdílná hodnota mezi zaplacenými a pronesenými lahvemi tak přesáhla částku 19 tisíc korun.

Jakmile pracovníci prodejny zjistili, že jim na pultech přebývá levnější alkohol, který zde již dávno být neměl a naopak jim chybí dražší zboží, které pokladnami vůbec neprošlo, požádali o pomoc policisty.

Nashromážděné důkazy pak vyšetřující muže zákona zavedly na stopu muže ze Semilska a jeho partnerky z Liberecka. Netrvalo dlouho a pracovníci ostrahy prodejny již bedlivě sledovali, kdo že to za krádežemi je. Jakmile se pár v prodejně objevil, zaměstnanci byli ve střehu.
Zde je možný příměr s dalším příslovím tentokráte z naší kotliny, „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se …“.
Obezřetnost se vyplatila, neboť ihned za prostorem pokladen byli partneři zadržení. Bezprostředně po zadržení obou aktérů byli na místo přivoláni policisté z místního obvodního oddělení, kteří si je převezli na služebnu k provedení neodkladných úkonů.

Policejní komisař tak velmi záhy sdělil oběma obvinění z přečinu podvodu, za což jim v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

PČR/Vojtěch Robovský
silnice
10. 12. 2018 08:01 Dopravu v horských oblastech Libereckého kraje komplikuje sněžení a silný vítr. Na horách napadlo kolem pěti cm sněhu, silničáři radí opatrnost.
sloni
9. 12. 2018 16:55 Koupí slona pro štěstí mohou lidé pomoci pacientům s rakovinou v Liberci. Slony věnovali dárci z celé země, charitativní akci pořádá Centrum Amelie.
stop
9. 12. 2018 07:23 Na Frýdlantsku zakázali kvůli polomům vstup do lesů v oblasti Albrechtic, Dětřichova, Kristiánova a Heřmanic. Zákaz bude platit až do 7. března 2019.
nb
9. 12. 2018 07:01 Zastupitelé Nového Boru odmítají nadzemní vedení vysokého napětí, které plánuje ČEZ. Variantu chtějí vyloučit z posuzování vlivu na životní prostředí.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).