reklama

U Liberecké přehrady muž nalezl dělostřelecký granát

1. 8. 2018
V úterý 31. července 2018 krátce po půl sedmé hodině večer oznámil návštěvník Liberecké přehrady na tísňovou linku 158, že na břehu vodní plochy v ulici Blahoslavova nalezl silně zkorodovaný předmět, připomínající munici. Operační důstojník neprodleně na místo vyslal policejní hlídky z obvodního oddělení Liberec - Centrum a z Pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Policisté okamžitě zajistili místo nálezu a jeho okolí proti vstupu nepovolaných osob a na místo přivolali policejního pyrotechnika.
U Liberecké přehrady muž nalezl dělostřelecký granát
Ilustrační foto
Návštěvník přehrady nalezl munici kousek od břehu přehrady poté, co se šel koupat. Předmět byl částečně zahrabaný pod zemí. Oznamovateli se zdál nebezpečný, proto s ním nemanipuloval a celou věc oznámil. Poté, co se na místo dostavili policejní pyrotechnici z expozitury Milovice, vyhodnotili nalezený předmět jako dělostřelecký granát ráže 37 mm, který pochází z 1. světové války. Pyrotechnici munici zajistili a převezli do Milovic k jeho likvidaci.

V pondělí 30. července 2018, krátce před půl desátou hodinou večer, přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení o krádeži jízdního kola v obci Smržovka na Jablonecku. Na místo okamžitě vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení Smržovka a také amokovou hlídku z Jablonce nad Nisou. Cestou se hlídka spojila s oznamovatelem, který již sám pronásledoval muže, ujíždějícího na jeho jízdníme kole značky Merida, bílo - černé barvy, v hodnotě bezmála 6 tisíc korun.

Kolem deváté hodiny večer se vydal oznamovatel do prodejny s občerstvením, přičemž si své jízdní kolo opřel poblíž vstupních dveří o zeď. Kolo však zůstalo nezajištěné, ale po celou dobu na něj majitel viděl. Uvnitř občestvení si objednal jídlo a ve chvíli, kdy čekal, až bude obsloužen, všiml si, že se kolem jeho kola motá nějaký mladík. Následně mladík kolo popadl a začal na něm ujíždět směrem na Tanvald. Majitel kola vyběhl ven a ještě za mladíkem volal. Následně se vydal za ním. Postupně se k němu přidali i náhodní kolemjdoucí a zloděje na kole společně pronásledovali až do ulice V Lískách. Do této ulice v zápětí přijely i policejní hlídky. Mladík se ukrýval ve vyšším travnatém porostu. Policisté místo prohledali a muže vypátrali. Náslendě jej zadrželi a zajistili i odcizené kolo. To bylo nepoškozené zpět předáno jeho majiteli.  Zbytek večera tak 27letý mladík, pocházející z Jablonecka, strávil v policejní cele. Ještě před tím u něj policisté provedli orientační test na drogy testem DrugWipe, který byl pozitivní na látku pervitin. Mladík se policistům sám přiznal, že je pravidelným uživatelem drog.

Ke krádeži se 27letý muž policistům doznal. V ten večer byl v blízké herně, kde prohrál částku 4 tisíce korun a když vyšel z herny, všiml si volně opřeného kola. Měl chvilkový zkrat a kolo jej zlákalo natolik, že na něj sedl a ujížděl směrem k vlakovému nádraží. Daleko však s odcizeným kolem nedojel a u kolejí se ukryl do stráně.

Následující den mu policisté z obvodního oddělení Smržovka sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "krádež", za který jej může nyní soud poslat až na dva roky do vězení.

mluvčí PČR
silnice
12. 12. 2018 07:05 V Libereckém kraji napadlo až 20 centimetrů sněhu a stále sněží. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost. Problémy mohou mít kamiony ve stoupáních.
knihovna
12. 12. 2018 07:00 Ve čtvrtek 13. 12. v 18 hod. se koná v liberecké knihovně poslední akce k sérii Rok republiky. Historici pohovoří o Připojení Liberecka k Československé republice na podzim 1918.
alkohol
12. 12. 2018 06:54 První prosincový den nezačal dobře pro 32letého muže z Turnovska. Při kontrole dokladů mu policisté naměřili 2 promile alkoholu. Hříšník putoval do policejní cely.
divadlo
11. 12. 2018 17:01 Společnou premiéru budou mít v Liberci v pátek dvě jednoaktové Rachmaninovy opery Francesca da Rimini a Lakomý rytíř. Tím bude představení unikátní.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).