reklama

Policie zacílila na cizince v autobuse, pes čenichal v kufru

14. 3. 2019
Na počátku týdne policisté kontrolovali pravidelné linky mezinárodní autobusové dopravy mezi Libercem a polskou Vratislaví. Policisté z Oddělení silničního dohledu při Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje spolu s policisty z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, expertů z Centra služeb pro silniční dopravu, spadající pod Ministerstvo vnitra ČR a policejních psovodů se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání omamných a návykových látek, se v pondělí 11. března zúčastnili součinnostní akce v Albrechticích u Frýdlantu.
Policie zacílila na cizince v autobuse, pes čenichal v kufru
Foto: PČR
Při společné akci se zaměřili na kontrolu mezinárodní autobusové linkové dopravy na trase mezi Libercem a Vratislaví (Wroclaw). Kontroly se týkaly především dodržování sociálních předpisů režimu práce řidičů, zejména dodržování dob řízení, přestávek a odpočinku, ale také kontrol potřebné dokumentace. Policisté spolu s kolegy dohlíželi také na kontroly technického stavu prostředků hromadné přepravy osob, požívání alkoholických a jiných návykových látek u řidičů autobusů, ale také na pátrání po osobách a věcech či držení a pašování návykových látek a látek potřebných k jejich výrobě.

Do akce, která probíhala na silnici I. třídy č. 13 v Albrechticích u Frýdlantu, byla zařazena více jak desítka policistů spolu se specialisty na kontroly technického stavu a kontroly sociálních předpisů z Ministerstva vnitra ČR. Během této součinnostní akce bylo zjištěno sedm přestupků. Čtyři přestupci se dopustili porušení ustanovení zákona o pobytu cizinců na území České republiky, za což jim byly uděleny sankce v příkazním řízení v souhrnné výši jeden tisíc korun. Jedním odhaleným případem bylo také držení návykové látky, což bylo předáno na místně příslušné obvodní oddělení a vypátrání dokladu evidovaném v Schengenském informačním systému.

PČR/Vojtěch Robovský
lichka
19. 3. 2019 05:45

Fotbalista David Lischka před pěti týdny absolvoval operaci srdce. Jablonecký obránce, který přerušil kariéru, už začal se zátěží a věří, že se vrátí.

 

pohár
19. 3. 2019 05:30 Před více než týdnem vybojovali Bílí Tygři na ledě pražské Sparty Prezidentský pohár. S touto trofejí se až do úterý můžete zvěčnit v tygřím fanshopu umístěném v ochozu liberecké areny.
tráva
18. 3. 2019 14:05 Před jarním pálením suché trávy varují hasiči v Libereckém kraji. Měli už kvůli tomu několik výjezdů, například ve Stráži p. Ralskem, Liberci i Horce.
vodovod
18. 3. 2019 12:05 Dopravu z Liberce na Raspenavu zkomplikují práce na kanalizaci a vodovodu v Oldřichově v Hájích. Provoz tam budou řídit kyvadlově semafory.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).