reklama

Jedna ze série nehod posledních dní byla tragická, mladík zemřel

3. 5. 2018
Ve středu 2. května kolem dvacáté hodiny došlo k dopravní nehodě na silnici III. třídy číslo 2909 ve směru od Raspenavy na Krásný Les. Při průjezdu levotočivou zatáčkou 22 letý řidič osobního motorového vozidla Audi zřejmě dostatečně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. I přes rychlý zásah zdravotníků a transportu vrtulníkem Letecké záchranné služby do Krajské nemocnice Liberec, řidič svým zraněním podlehl.
Jedna ze série nehod posledních dní byla tragická, mladík zemřel
Ilustrační foto
Od neděle 27. dubna vyšetřují dopravní policisté nehodu, ke které došlo v ulici Husova v Liberci. Kolem 09:15 hodin u vjezdové brány na placené parkoviště Krajské nemocnice Liberec, naproti podniku ZUZU Kebab, couval z ulice Husova do vjezdové brány dosud neznámý řidič, který zadní částí svého vozidla narazil do 23 leté chodkyně.

Řidič malého šedého automobilu nesetrval na místě dopravní nehody a ulicí Husova ve směru na Harcov odjel. Je tak podezřelý z porušení ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, neboť neučinil opatření stanovená mu zákonem. Spolu s mužem za volantem byl ve vozidle také dosud neustanovený spolujezdec. Sražená chodkyně utrpěla zranění, která si vyžádala ošetření v lékařském zařízení.

Včera policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 65letému muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil tento týden v pondělí. Tehdy odpoledne krátce po patnácté hodině byl při řízení vozidla Citroen kontrolován policejní hlídkou v Desné. Provedenou kontrolou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 2, 65 promile. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Dopravní nehodu autobusu jedoucího na pravidelné lince mezi Osečnou a Libercem a osobního vozidla vyšetřují dopravní policisté nedaleko Světlé pod Ještědem - Rozstání. Spoj pravidelné linkové přepravy převážel na dvě desítky osob, naštěstí při střetu nebyl nikdo zraněn.

Včera krátce před devatenáctou hodinou se v Jablonci nad Nisou v ulici Maxe Švabinského stala dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Honda Civic jel ve směru od ulice Ladova do Proseče, kde mu z pravé stran od areálu Firmy nedal přednost 24letý řidič s vozem BMW a došlo tak k jejich střetu. Při tomto střetu se naštěstí nikdo nezranil. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Během šetření události policisté zjistili, že na řidiče vozidla BMW byl vydán Okresním soudem v Jablonci nad Nisou příkaz k zatčení. Z tohoto důvodu byl omezen na svobodě a předán k dalším jednání policejní hlídce z obvodního oddělení. Navíc provedenou lustrací bylo zjištěno, že tento mladík je neřidič a má blokaci řidičského oprávnění pro skupinu „B“. Dopravní nehodu i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou. Předběžná výše způsobené škody činí částku 25.000,- Kč.
mluvčí PČR
hamr
17. 8. 2018 14:04 Voda v oblíbeném rekreačním středisku Hamr na Jezeře na Českolipsku není vhodná ke koupání. Důvodem je podle hygieniků velké množství sinic v jezeře.
jn
17. 8. 2018 12:23 V Jablonci nad Nisou budou v komunálních volbách voliči vybírat z 12 kandidátek. Magistrát všechny zaregistroval. Před čtyřmi lety bylo o jednu víc.
lb
17. 8. 2018 12:22 V Liberci budou mít v říjnových komunálních volbách voliči na výběr z 12 kandidátek. Magistrát všechny zaregistroval. Před čtyřmi lety bylo o tři víc.
senát
17. 8. 2018 10:01 O místo v Senátu se na Jablonecku a Semilsku utká sedm kandidátů. Jablonecký magistrát všechny zaregistroval. Je to o tři méně než před šesti lety.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).