reklama

Jablonecká policie řešila směsku každodenní kriminality

11. 11. 2017
Řidiče se zákazem řízení, který nereagoval na výzvu k zastavení, policisté nakonec stejně zadrželi. 35letý muž řídil v ulicích města Jablonce nad Nisou motorové vozidlo VW Passat, přičemž byl signálem k zastavení vozu zastavován policejní hlídkou z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství Libereckého kraje. Na tuto výzvu ovšem reagoval tak, že nezastavil a naopak zrychlil jízdu a začal policistům ujíždět.
Jablonecká policie řešila směsku každodenní kriminality
Ilustrační foto: Mad
Při této snaze hlídce ujet sjel z ulice Vyšehradská na lesní cestu, kde zastavil, vyběhl z vozidla a začal utíkat do lesa, kde byl ovšem zasahujícími policisty zadržen. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současné době Magistrátem města Liberec vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Vzhledem k této skutečnosti mu ještě týž den policisté z Obvodního oddělení ve Mšeně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jehož spáchání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V noci ze středy na čtvrtek dosud neznámý pachatel v Janově nad Nisou – Hraběticích odcizil vozidlo Audi A5 3.0 TDI, které v té době bylo zaparkované na parkovišti naproti hotelu Arnika. Majiteli vozidla tím způsobil škodu více jak půl milionu korun. Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně, kteří v současné době případ šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

Tento týden dosud neznámý pachatel po rozbití okna u pravých předních dveří vnikl do vozidla Škoda Octavia, které v té době bylo zaparkované v Železném Brodě – Dvírkách na pravé straně u silnice z Železného Brodu do Splzova. Poté z vozidla odcizil autorádio v hodnotě 500,- Kč. Rozbitím okna majiteli vozu způsobil škodu osm set korun. Případ nyní šetří policisté z Obvodního oddělení v Železném Brodě, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 36letému muži podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy, kterého se dopustil tím, že od srpna loňské roku řádně neplatí výživné svému dosud nezletilému synovi tak, jak mu to stanovil rozsudkem Okresní soud v Jablonci nad Nisou. Synovi na výživném dluží částku 26.000,- Kč. Podezřelý se této své povinnosti vyhýbal úmyslně, a proto mu za spáchání uvedeného trestného činu nyní v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

V Jablonci nad Nisou v ulici Nákladní stala dopravní nehoda. Řidič s nákladním vozidlem Mercedes Benz Atego couval u jednoho z domů do dvora, přičemž neodhadl boční odstup od sloupu vjezdové brány a narazil do něj. Ten se vlivem nárazu zlomil a vyvrátil. Provedenou kontrolou vozidla policisté navíc zjistili, že přední pneumatiky jsou ojeté tak, až je na nich viditelný ocelový kord. Z tohoto důvodu řidiči zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Ke zranění osob při nehodě nedošlo a předběžná výše škody činí částku 5.000,- Kč. Alkohol policisté u řidiče nákladního vozidla vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Dopravní nehodu policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou vyřešili jako dopravní nehodu s projednáním a jejímu viníkovi udělili blokovou pokutu.
PČR/Dagmar Sochorová
hrady a zámky
19. 10. 2018 06:51 Sezóna na hradech a zámcích končí, už ale plánují vánoční a adventní akce pro návštěvníky. Více ZDE.
zoo
19. 10. 2018 06:48 Dnes v 10:00 hodin se v ZOO Liberec slavnostně otevře zrekonstruovaná vyhlídka u venkovního výběhu žiraf Rothschildových a zeber bezhřívých. Více ZDE.
tramvaj
19. 10. 2018 06:26 Pachatel cestujícímu tramvají na trase z Liberce do Jablonce nejprve rozpáral kapsu a potom z ní ukradl peněženku a osobní doklady. Poškozenému způsobil škodu 560 Kč. 
crytur
18. 10. 2018 16:05 Turnovský výrobce syntetických monokrystalů CRYTUR vyvinul technologii, která umožňuje zvýšit světelný výkon LED diod. Na projekt získal dotaci z EU.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).