reklama

Chodec pod vlivem alkoholu vrávoral a narazil do motocyklu

8. 10. 2018
V sobotu v poledne se stala dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou v ulici Podhorská. Řidič na svém motocyklu Honda jel po ulici Podhorská ve směru do ulice Jiráskova k autobusovému nádraží. Při tomto mu ovšem nečekaně z pravé strany vstoupil do jízdní dráhy 24letý chodec, který při chůzi zavrávoral a narazil do boku motocyklu. Od něj se následně odrazil a upadl na vozovku. Alkohol byl u motocyklisty vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Chodci však policisté v dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,39 promile. Při uvedeném střetu s motocyklem a následném pádu utrpěl chodec lehké zranění, jehož doba léčení je předmětem probíhajícího šetření, které i nadále provádí policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.
Chodec pod vlivem alkoholu vrávoral a narazil do motocyklu
Foto: PČR
Včera v noci krátce po třetí hodině se stala dopravní nehoda v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic U Stadionu a Pražská. Řidič s vozidlem Audi A3 k uvedené křižovatce přijížděl po vedlejší ulici U Stadionu, kde přehlédl před sebou jedoucí řidičku s vozidlem Škoda Fabia, která chtěla z této vedlejší silnice odbočit vlevo ve směru do centra města, a do jejího vozu zezadu narazil. Řidič vozidla Audi A3 ovšem nesplnil povinnosti, které mu v takové situaci ukládá zákon, a z místa dopravní nehody ujel. Avšak krátce po události byl nedaleko jejího místa zastaven policejní hlídkou z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou a ve 3.25 hodin mu policisté v dechu naměřili hodnotu alkoholu1,64 promile. Po provedeném poučení se tento podnapilý řidič ještě podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Výsledek provedené dechové zkoušky u řidičky druhého vozu byl negativní. Policisté navíc řidiči vozidla Audi A3 na místě zadrželi řidičský průkaz. Předběžná výše způsobené škody činí částku 35.000,- Kč.

Minulý týden v pátek odpoledne dopravní policisté z Oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje kontrolovali v Jablonci nad Nisou v ulici Mostecká řidiče, který při řízení vozidla Škoda Octavia překročil povolenou rychlost. Touto kontrolu zjistili, že tento 43letý muž má v současné době vysloveny již tři zákazy řízení motorových vozidel, a to Magistrátem města Liberce do ledna příštího roku, Magistrátem hlavního města Prahy do července příštího roku a Okresním soudem Praha – východ do října následujícího roku. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V době od počátku srpna do konce září letošního roku, dosud neznámý pachatel pokácel v bývalém pískovém lomu v katastru obce Zdislava téměř tři desítky listnáčů. Přibližně dvanáct metrů krychlových dubů, buků a bříz, v hodnotě bezmála šest a půl tisíce korun, zmizelo ze soukromého pozemku. Policisté proto žádají případné svědky o informace k možnému pachateli krádeže, který se v inkriminované době pohyboval v lesním porostu bývalého pískového lomu nedaleko Zdislavy, a který zde bez souhlasu majitele těžil a dřevní hmotu odvozil. Informace předávejte policistům prostřednictvím linky 158 nebo telefonicky na čísle  974 473 100 či přímo na služebně obvodního oddělení Český Dub.

mluvčí PČR
silnice
18. 2. 2019 08:05 V Libereckém kraji by měli být opatrní hlavně řidiči v horách. Na silnicích nižších tříd je zledovatělá vrstva sněhu, tvoří se v ní vyjeté koleje.
kvk
18. 2. 2019 06:57 V úterý 19. 2. od 18 hod. přináší KVK milovníkům pitoreskní liberecké historie povídání Putyky, šenky a hospody v Liberci. Spisovatel Marek Řeháček nám přiblíží svět starolibereckých náleven.
lyže
17. 2. 2019 18:00 V Libereckém kraji jsou podle vlekařů ideální podmínky pro lyžování, podobně jako jinde v Česku. Do hor vyrazily o víkendu tisíce lidí, sníh se drží.
gw
17. 2. 2019 17:56 Cesta kolem Jizery z Malé Skály do Dolánek byla dnes plná pěších, cyklistů i koloběžkářů. Místy, zejména ve stinných pasážích, ale museli překonávat sněhová i ledová pole.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).