reklama

Brutálniho násilníka poznala žena na internetové seznamce

14. 11. 2017
V sobotu nad ránem zasahovali policisté v jednom bytě na Semilsku proti 33letému muži, který do krve zbil svoji družku. Tu noc ji nejprve urážel a ponižoval, ale to jeho ego neuspokojilo. Ačkoliv se jeho slovním útokům nijak nebránila, napadl ji později několika údery pěstí do obličeje a hlavy. Potom jí ani nedovolil, aby si zavolala Zdravotnickou záchrannou službu a nechal ji v bolestech trpět doma. Pomoc nakonec kontaktovala tajně.
Brutálniho násilníka poznala žena na internetové seznamce
Ilustrační foto
Přivolaní policisté  agresora zadrželi na místě činu. Zraněnou oznamovatelku pak převezli k ošetření zdravotníci Zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Jilemnici. Lékař u ní diagnostikoval dvojitou zlomeninu čelisti, kromě tohoto zranění měla tržnou ránu na hlavě, modřiny v obličeji a vyražený zub.


Poté, co vyšetřovatel obvinil muže z přečinů ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a týrání osoby žijící ve společném obydlí, podal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Obviněný byl totiž nedávno pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody pro přečin nebezpečné vyhrožování a vyšetřování ukázalo, že svou družku neztloukl poprvé.

V průběhu jejich několikaměsíčního soužití od něj snášela nejen psychický teror, ale také rány pěstí. Nikdy si ale o pomoc nikomu neřekla, naopak své trápení skrývala i před svými nejbližšími. Teprve poslední incident ji přiměl k tomu, aby svou situaci konečně začala řešit. Je politováníhodné, že na chování svého partnera neupozornila dříve ještě před tím, než vše došlo tak daleko.

Policisté rovněž násilníka vykázali z bytu oznamovatelky pro případ, že by na něj soud vyšetřovací vazbu neuvalil. Pokud tedy neskončí ve vazbě, nesmí se na základě vykázání do místa bydliště své oběti vrátit 10 dnů a toto opatření pak může soud v občansko právním řízení na potřebnou dobu ještě prodloužit. Více informací o možnostech pomoci obětem domácího násilí naleznete v následujícím odkazu na stránky Intervenčního centra v Liberci : http://intervencni-centrum.cipslk.cz/.


Nevybíravým způsobem napadl svou bývalou přítelkyni i mladík v Liberci

23. září krátce po sedmé hodině večer se vracela mladá žena do místa svého současného bydliště. Těsně před domem, ve kterém nyní bydlí, ji spatřil její bývalý přítel, se kterým se v minulosti nerozešli zrovna v dobrém.

24letý muž se rozhodl řešit situaci přímo na ulici. Za mladou ženou, která v tu dobu stála u přechodu pro chodce, přes nějž posléze přešla, muž doběhl a zvýšeným hlasem jí začal častovat výčitkami. 18letá žena, zřejmě z obavy o možné vyhrocení situace, vzala mobilní telefon a rozhodla se zavolat svému otci.

Naštěstí v průběhu telefonního hovoru otci sdělila vše potřebné, neboť jen pár okamžiků poté jí mladík z Liberce telefon vytrhl z ruky a praštil s ním o zem. Aparát v hodnotě 3 tisíc korun se tak na betonovém chodníku rázem roztříštil na několik kusů. Mladík nedbaje proseb své bývalé přítelkyně, aby zanechal svého jednání s tím, že si již nemají co říci a za neustálého chrlení nadávek, ji uchopil za vlasy a začal s ní afektovaně cloumat. 18letá dívka se snažila dorážejícího mladíka odstrčit, ale to se jí nepodařilo. Naopak ten ji začal fyzicky napadat.

Štěstím pro ženu bylo, že agresorovi spadla na zem čepice, pro kterou se sehnul a zanechal tak dalšího napadání. V dalším mladíkovu jednání zabránil z domu právě vycházející otec mladé ženy. Jakmile jej 24letý agresor zahlédl, dal se na útěk.

S bolestmi hlavy pak mladá žena navštívila nemocniční zařízení, kde byla ošetřena a posléze celou věc nahlásila na policii.

Nalézt mladíka netrvalo policistům dlouho a po provedených neodkladných úkonech si od nich vyslechl obvinění ze spáchání přečinů úmyslného ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

PČR
silnice
10. 12. 2018 08:01 Dopravu v horských oblastech Libereckého kraje komplikuje sněžení a silný vítr. Na horách napadlo kolem pěti cm sněhu, silničáři radí opatrnost.
sloni
9. 12. 2018 16:55 Koupí slona pro štěstí mohou lidé pomoci pacientům s rakovinou v Liberci. Slony věnovali dárci z celé země, charitativní akci pořádá Centrum Amelie.
stop
9. 12. 2018 07:23 Na Frýdlantsku zakázali kvůli polomům vstup do lesů v oblasti Albrechtic, Dětřichova, Kristiánova a Heřmanic. Zákaz bude platit až do 7. března 2019.
nb
9. 12. 2018 07:01 Zastupitelé Nového Boru odmítají nadzemní vedení vysokého napětí, které plánuje ČEZ. Variantu chtějí vyloučit z posuzování vlivu na životní prostředí.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).