reklama

Biker se sluchátky na uších zranil v Č. Lípě sedmiletého kluka

12. 6. 2018
V polovině května krátce před 16. hodinou sjížděl mladý cyklista se sluchátky na na uších na horském kole schodiště vedoucí od pošty k prodejnám na sídlišti Špičák v České Lípě ve směru od Brněnské ulice k ulici 28. října. Nejspíš si tu trénoval své bikerské dovednosti a přitom si ani nevšiml, že svým kolem zavadil o sedmiletého chlapce, který následně upadl. V podstatě ho srazil zadní částí kola, a protože poslouchal hudbu, nejspíš nevěděl, co způsobil, a ve své jízdě pokračoval dál směrem do ulice 28. října. Alespoň tak se to jevilo svědkovi, který celou událost zpozoroval.
Biker se sluchátky na uších zranil v Č. Lípě sedmiletého kluka
Ilustrační foto
Chlapec při pádu na zem utrpěl pohmožděniny a odřeniny a přivolaná sanita ho odvezla na vyšetření do místní nemocnice. Cyklista je podle zaznamenané svědecké výpovědi mladík mezi 15 až 20 lety a jel na horském kole bílé nebo stříbrné barvy. Dopravní policisté ho potřebují k nehodě vyslechnout. Pro případ, že by na naši výzvu nereagoval, žádáme další případné svědky události, aby se nám přihlásili a pomohli nám ho kontaktovat nebo její průběh podrobněji zdokumentovat. Informace k nehodě přijme známá linka Policie ČR 158 nebo kterákoliv služebna Policie ČR.
 
Ve čtvrtek 7. června si do hospůdky na pár pivek vyrazil 45 letý muž z Liberce. Co následovalo?
Krátce před 20 hodinou spatřili policisté z obvodního oddělení ve Vratislavicích, projíždět na Aloisině Výšině osobní automobil Škoda. Vcelku rychlá a poněkud kostrbatá jízda se policistům zdála být podezřelá, a proto se rozhodli automobil zastavit a osádku zkontrolovat. Jakmile se za vozem rozjeli, řidič Škodovky zrychlil a rázným způsobem odbočil z hlavní komunikace. Netrvalo dlouho a policejní vůz i s rozsvícenými majáky měl v zádech. Vědom si toho, že nemá smysl rychlejšímu vozu mužů zákona ujíždět, na výzvy k zastavení pochvíli zareagoval.

Předložené řidičovi doklady byly v pořádku a automobil také. Jen odér linoucí se z vnitřku vozu naznačoval budoucí dohru. Přístroj ke zjišťování alkoholu v dechu opakovaně vykázal pozitivní hodnoty. Přes 1,8 promile pak dokonalo nezbytné. Policisté nejen, že 45 letému řidiči zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění, upozornili jej také na nutnost návštěvy policejní služebny. Zde si pak muž vyslechl ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu v tomto případě může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.

V uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení ve Smržovce ve zkráceném přípravném řízení sdělili 40letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustil 7. června letošního roku. V tento den byl odpoledne krátce po půl druhé hodině kontrolován policejní hlídkou při řízení  vozidla v ulici Hlavní ve Smržovce. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současné době vysloveny dva zákazy řízení motorových vozidel, a to Městským úřadem v Tanvaldě do srpna příštího roku a Magistrátem města Jablonec nad Nisou do ledna také příštího roku. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V neděli 10. června se v podvečer v půl osmé stala dopravní nehoda v katastru Lučan nad Nisou na silnici první třídy číslo čtrnáct dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Citroen Xsara jel ve směru od Tanvaldu do Jablonce nad Nisou, kde při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze mokré vozovky a dostal smyk, který se snažil vyrovnat. S vozidlem ovšem vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do ocelových svodidel. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené škody činí částku 18.000,- Kč. Alkohol byl u řidiče havarovaného vozidla vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Policisté věc vyřešili jako dopravní nehodu s projednání a jejímu viníkovi udělili blokovou pokutu.


mluvčí PČR
mýdlový princ
21. 1. 2019 17:06 V sobotu 26. ledna se koná v Home Credit Areně unikátní muzikál s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Začátek je v 19:00 hodin.
jablonec
21. 1. 2019 16:03 Jablonec nad Nisou rozdělí na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu přes 11 mil.Kč. Nejvíc peněz je pro sociální služby.
bezdomovci
21. 1. 2019 12:04 Když nestačí lůžka, nabízejí centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci v mrazivých dnech bezdomovcům na přenocování alespoň "horké židle".
fotbal
21. 1. 2019 11:04 S fotbalisty Liberce neodcestoval na soustředění konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, který míří zpět do Českých Budějovic na půlroční hostování.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).