reklama

Alkohol se do kriminality promítá v mnoha variantách

13. 9. 2017
Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 29leté ženě podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustila týž den, kdy byla rán v půl osmé kontrolována policejní hlídkou v ulici Palackého v Jablonci nad Nisou při řízení vozidla Ford Focus.
Alkohol se do kriminality promítá v mnoha variantách
ilustrační foto
Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tato žena má v současné době Okresním soudem v Jablonci nad Nisou vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do května příštího roku. Podezřelé tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V neděli 10. září policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 22letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil týž den. To ho necelou hodinu po půlnoci kontrolovala policejní hlídka po té, co jel s vozidlem Ford Focus z Tanvaldu do Smržovky. Provedenu kontrolou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,53 promile. Podezřelému nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 33letému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, kterých se dopustil 28. června letošního roku. Tehdy večer krátce po dvacáté hodině se v Desné před restaurací Desanka dopustil výtržnosti tím, že zcela bezdůvodně fyzicky napadl 51letého muže, a to údery pěstí do obličeje a hrudníku. Následkem toho napadený přepadl přes dřevěný plot terasy, který vyvrátil. Podezřelý napadenému způsobil zranění, které se vyžádalo dobu léčení až do 4. srpna. Bezprostředně po páchání uvedeného skutku policisté v dechu podezřelého naměřili hodnotu alkoholu 3,0 promile a nyní mu za spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

A nakonec jedna bez alkoholu, ale... V uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 34letému muži podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, kterého se dopustil 4. června letošního roku odpoledne krátce před třetí hodinou. To v prvním patře bytového domu v ulici Prosečská po předchozí fyzické rozepři fyzicky napadl o šest let staršího muže, a to třemi kopy do těla, čímž mu způsobil zranění, jehož doba léčení trvala až do 24. července. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
PČR/ Dagmar Sochorová
teplo
26. 9. 2017 19:14 Zástupci města odstoupili z představenstva Teplárny Liberec. S většinovým akcionářem se město není schopno domluvit na postupu modernizace.
kotle
26. 9. 2017 16:09 V Libereckém kraji bude od 30. října možné znovu žádat o dotace na výměnu kotlů za ekologičtější. Žádosti bude možné podat jen elektronicky.
tramvaj
26. 9. 2017 16:09 Nízkopodlažní tramvaj ve středu v Liberci poslouží jako netradiční učebna českého znakového jazyka. Akce má propojit světy neslyšících a slyšících.
tul
26. 9. 2017 15:56 Technická univerzita v Liberci dokončuje rekonstrukci budovy C za 32 mil.Kč. Připravuje opravu bývalých kolejí, kde chce vybudovat laboratoře.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
září
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).