reklama

Alkohol se do kriminality promítá v mnoha variantách

13. 9. 2017
Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 29leté ženě podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustila týž den, kdy byla rán v půl osmé kontrolována policejní hlídkou v ulici Palackého v Jablonci nad Nisou při řízení vozidla Ford Focus.
Alkohol se do kriminality promítá v mnoha variantách
ilustrační foto
Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tato žena má v současné době Okresním soudem v Jablonci nad Nisou vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do května příštího roku. Podezřelé tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

V neděli 10. září policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 22letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil týž den. To ho necelou hodinu po půlnoci kontrolovala policejní hlídka po té, co jel s vozidlem Ford Focus z Tanvaldu do Smržovky. Provedenu kontrolou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,53 promile. Podezřelému nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení sdělili 33letému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, kterých se dopustil 28. června letošního roku. Tehdy večer krátce po dvacáté hodině se v Desné před restaurací Desanka dopustil výtržnosti tím, že zcela bezdůvodně fyzicky napadl 51letého muže, a to údery pěstí do obličeje a hrudníku. Následkem toho napadený přepadl přes dřevěný plot terasy, který vyvrátil. Podezřelý napadenému způsobil zranění, které se vyžádalo dobu léčení až do 4. srpna. Bezprostředně po páchání uvedeného skutku policisté v dechu podezřelého naměřili hodnotu alkoholu 3,0 promile a nyní mu za spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

A nakonec jedna bez alkoholu, ale... V uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 34letému muži podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, kterého se dopustil 4. června letošního roku odpoledne krátce před třetí hodinou. To v prvním patře bytového domu v ulici Prosečská po předchozí fyzické rozepři fyzicky napadl o šest let staršího muže, a to třemi kopy do těla, čímž mu způsobil zranění, jehož doba léčení trvala až do 24. července. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
PČR/ Dagmar Sochorová
oldřichov
24. 1. 2018 12:01 Silničáři v Libereckém kraji otevřou v 15:00 kamionům nad šest tun silnici přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu. Zavřená je kvůli sněhu od 16. ledna.
silnice
24. 1. 2018 07:05 Silnice v horských oblastech Libereckého kraje mohou namrzat, teploty byly ráno od minus 1 do 3 st. Celsia. Místy jsou na Jablonecku a Semilsku mlhy.
krasobruslení
24. 1. 2018 06:30 Liberecká Home Credit Arena hostí v sobotu 27. ledna krasobruslařskou soutěž pro mládež. Už po čtyřicáté se zde předvedou mladé talenty z celé republiky. Více ZDE.
zloděj
24. 1. 2018 06:28 Jablonečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání nenapravitelného zloděje, který během jednoho měsíce vnikl do jedenácti objektů v Tanvaldě, Smržovce a Jiřetíně pod Bukovou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
leden
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).