reklama

V Turnově a Jablonci jezdily tradiční čertovské autobusy

6. 12. 2017
BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil čertovské autobusy. V Turnově bylo v pondělí navázáno na „retro čerťák“ z předchozích ročníků v podobě jízd v historickém autobusu Škoda RTO. V Jablonci nad Nisou v úterý jezdil moderní autobus příměstského typu.
V Turnově a Jablonci jezdily tradiční čertovské autobusy
Foto: od autorky TZ

„Oblíbené čertovské autobusy jsme letos vypravili už po desáté, a to v pondělí v Turnově v podobě pekelných retro jízd v červeném „erťáku“ a v úterý v moderním autobusu příměstského typu v Jablonci nad Nisou. Do našeho „pojízdného pekla“ mohly děti nastoupit zdarma. Setkaly se s naším Mikulášem, andělem a dvěma čerty, pro které už většinou měly dopředu připravenou básničku nebo písničku, za což byly odměněny sladkostí. Jde o tradici, která každoročně pobaví nejen naše malé pasažéry, ale i jejich rodiče, přeci jen historický autobus není vidět v provozu každý den a možnosti zavzpomínat na cestování za dob svých prarodičů rádi využijí,“ sdělil Radek Chobot, ředitel společnosti.

 O čertovské jízdy je z řad dětí i dospělých každoročně veliký zájem. V Turnově bylo navázáno na retro jízdy z předchozích ročníků a pojízdné peklo zajistil červený historický autobus Škoda RTO, který poutal pozornost nejen dětí, ale i jejich rodičů. Především pro rodiče a prarodiče byl veterán doslova raritou, mnoho z nich si pořizovalo jeho fotografie do svých fotoalb.

 V Jablonci nad Nisou se v úterý čertovským autobusem provezly děti například z MŠ Arbesova, která se akce zúčastnila již po několikáté a děti byly jako již tradičně oblečeny do krásných masek čertíků a andílků. Nově se letos připojila MŠ z Rádla a tamní děti i paní učitelky byly z čertovské jízdy naprosto nadšené. Další zapojenou mateřskou školou byla MŠ Lovecká, která na akci přizvala i svoji partnerskou německou školku z Oderwitz. V odpoledních hodinách už pekelné jízdy patřily dětem s rodiči.

 O skvělou atmosféru v autobusech se postarala celá čertovská posádka. Při každé jízdě cestující zažili únos autobusu čertem, což ne jedno dítko rozplakalo a z jejich strany následovaly sliby o tom, jak už budou hodné. Jeden chlapeček si dokonce sám vyžádal čerta, aby mu mohl do očí slíbit, že už bude hodný a s čertem si na tento slib i plácl. Náladu podtrhovala stylová výzdoba a všichni malí pasažéři, kteří zazpívali písničku nebo odrecitovali básničku, byli Mikulášem a andělem odměněni

sladkostmi. Zlobivé děti byly čerty odvedeny do pojízdného pekla. Díky připraveným čertovským jízdním řádům mohli rodiče a paní učitelky z mateřských škol přesně naplánovat, v jaký čas se se svými dětmi svezou. Okružní jízdy byly v obou městech zhruba půlhodinové a cestující během nich mohli vystoupit na stanovených zastávkách.

 V akcích tohoto typu chce BusLine pokračovat i do budoucna a tímto bychom chtěli pozvat všechny děti, které se letos nemohly zúčastnit, aby vzaly svoje rodiče nebo paní učitelky z mateřských škol a svezly se s námi příští rok.

 

TZ Busline/nikola Bradíková
kostel
20. 10. 2018 16:05 Historii kostela zbouraného v Liberci v roce 1976 připomíná ode dneška pamětní deska. Pseudorománský evangelický kostel byl jednou z dominant města.
tunel
20. 10. 2018 15:05 Dopravu na průtahu Libercem komplikuje podzimní údržba tunelu. Doprava je svedena do jednoho tubusu. Přibývá tam dopravních nehod, i když ne vážných.
čl
20. 10. 2018 14:04 V České Lípě zájemci vyrazili po stopách archeologických nálezů. U příležitosti Mezinárodního dne archeologie se uskutečnily komentované prohlídky.
nehoda
20. 10. 2018 12:05 Srážka motocyklisty s osobním autem zkomplikovala dopravu na frekventované silnici 35 z Liberce na Jičín blízko Hrubé skály. Motocyklista je zraněný.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).