reklama

Educa na jednom místě propojí pracovní trh a oblast vzdělávání

9. 10. 2017
Liberecká Home Credit Arena otevírá brány 11. ročníku největšího regionálního veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC. Během tří dnů propojí na jednom místě dvě úzce provázané oblasti, a to pracovní trh a vzdělávání. Veletrh zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu se zástupci Libereckého kraje.
Educa na jednom místě propojí pracovní trh a oblast vzdělávání
Foto: EDUCA MYJOB LIBEREC 2016

Letošního veletrhu se účastní šest desítek škol a vzdělávacích institucí a přes padesát podniků a firemních společností. „Neustálé propojování škol a firem považuji za výjimečně důležité. Žáci a studenti mají možnost vybrat si takový obor, po jehož absolvování nebudou mít problém uplatnit se na trhu práce,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC nabízí zaměstnavatelům možnost získat do svých řad nové spolupracovníky, a díky vystavujícím školám i jedinečnou šanci k dialogu a navázání spolupráce. „Snažíme se prostřednictvím veletrhu propojovat, inspirovat a vytvářet síť kontaktů mezi studenty, zájemci o nové zaměstnání, školami, firmami a podniky,“ popsal smysl veletrhu Lukáš Přinda za spolupořadatele. Vstup na veletrh je zdarma.

Tisíce návštěvníků ročně

Každoročně přiláká veletrh během tří dnů přes deset tisíc návštěvníků. První skupinu tvoří budoucí absolventi základních a středních škol, kteří hledají vhodné navazující vzdělání. Druhou skupinou jsou lidé, kteří aktivně řeší nové pracovní uplatnění. Vystavující zaměstnavatelé mohou nejen přímo oslovit uchazeče o zaměstnání, ale ovlivnit i výběr a směřování vzdělávání u mladých studentů, případně s nimi navázat kontakt již během studia.

Školy a zaměstnavatelé na jednom místě

Jedinečnost veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC spočívá také v setkávání zástupců škol a zaměstnavatelů z celého regionu. V průběhu celého veletrhu, a především pak během společenského večera pro vystavovatele, mají možnost prodiskutovat nejrůznější aspekty vzdělávání a potřeb zaměstnavatelů, a díky tomu lépe připravit absolventy na profesní uplatnění. Právě osobní setkání může stát na začátku kvalitní a dlouhodobé spolupráce mezi školou a firmou.

Inspirujte se na debatě se zajímavými osobnostmi

Veletrh již po čtvrté nabídne debatu s inspirativními osobnostmi, která se uskuteční ve čtvrtek 12. 10. od 18.30 hod. v prostoru VIP restaurace Home Credit Areny. Letos přijali pozvání prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová a Adam Podhola, zakladatel iniciativy Zachraň jídlo. Hovořit se tak bude především o pomoci druhým. Diváci budou mít opět příležitost nejen poslouchat, ale aktivně se do debaty zapojit. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na konto Kapky naděje.

Ráj pro personalisty a HR odborníky

EDUCA MYJOB LIBEREC nabízí také platformu pro profesionální vzdělávání odborníků z oblasti personalistiky a HR. V letošním roce se při veletrhu uskuteční již 4. ročník HR konference, tentokrát na téma Vnitřní dynamika firem s podtitulem Emoce, technologie a psychologie. Konference je určená personalistům, HR manažerům i ředitelům společností, kteří chtějí rozvinout potenciál svých pracovních kolektivů a zefektivnit práci svoji i svých kolegů. Díky jednotlivým workshopům, které jsou součástí konference, mají navíc účastníci možnost diskutovat a vyřešit tak konkrétní situace a problémy, se kterými se ve svých pozicích setkávají.


OTEVÍRACÍ DOBA VELETRHU

Čtvrtek 12. října: 9 – 18 hod. Slavnostní zahájení v 10.30 hod.

Pátek 13. října: 9 – 18 hod.

Sobota 14. října: 9 – 13 hod.TZ/Veronika Svobodová
silnice
19. 3. 2018 07:01 Další mrazivou noc, kdy teploty klesly pod minus 10 stupňů, má za sebou Liberecký kraj. Sníh je na silnicích v horách, jinak jsou povrchy vymrzlé.
výluka
19. 3. 2018 06:41 Na železniční trati Hradec Králové - Liberec probíhají od 19. do 21.3. 2018 výluky. Vždy od 8:10 do 16:15 hodin. Účelem výluk je kácení a výřez porostu v úseku Železný Brod - Malá Skála.
školka
19. 3. 2018 06:40 Turnovské mateřské školy umožní rodičům prohlídku svých prostor před temínem zápisu, který se uskuteční ve středu 9. května 2018.
areály
18. 3. 2018 16:14 Čerstvý sníh přilákal do hor v Libereckém kraji tisíce lyžařů. Kvůli větru byl v neděli zavřený areál v Rokytnici nad Jizerou, některé areály končí.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).